Reflux u miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lexxie
Kelišová 6329 příspěvků 08.02.09 18:24
reflux u miminek

ahoj, mam nasledujici dotaz
syn mel jako mimco gastr. reflux, prisli jsme na to ve 2 mesicich, kdy nam skoro porad hystericky brecel a ublinkaval. Dostal na to lek Zantac, po kterem se to zlepsilo, mel to asi do 8 mesicu..ted pozoruju to same u dcery, akorat v mensim rozsahu, nebreci tak moc a dlouho jako on, ale taky ji to trapi. Jsou nejake rady, co delat, aby se to zmirnilo? Ma zdvizenou postylku, po koju chvili nosim atd.., ale stejne tak po hodine i dvou ublinkava..

V CR se s tim asi nic moc nedela? Zijeme v Holandsku a tady se posila na ph-metrii, zavede se hadicka do zaludku a sleduje se, jestli se mleko vraci a jak casto, toho bych ji tentokrat chtela usetrit.

dik

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 08.02.09 19:45

Ahoj!

Matěj to měl taky a je pravda že mudra s tím nic nedělala akorát nam doporučila zahušťovat mlíčko Nutritonem(sva­tojánský chleba) který Ti v bříšku vytvoří houbu a to mlíčko se tam udrží,když jsem kojila tak jsem mu to dával stříkačkou,ale bylo to dost složité,když nebyl manžel doma tak jsem to dělala jenom chvilku a blinkání časem přešlo

takže antirefluxní polohy a to bylo vše jak jsme to řešili

ať to malou brzo přejde Lucie

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.02.09 22:25

Mladší syn měl taky GER (vyšetření na UTZ). Žádné léky nebral, ty by prý dostal až v případě, že by neprospíval váhově. Takže jen zvýšená poloha při spaní, nechat řádně odříhnout (ale on stejně většinou neříhal), Nutriton před kojením (ale ten plival), a převlíkat, převlíkat, převlíkat. Pak jsem nakoupila :,-(u velikých bryndáků a převlíkalo se méně, jen bryndáky. Přešlo to samo, řekla bych se začátkem příkrmů.
Teď nevím, jestli ještě GER má, sem tam trošku ublinkne, ale na vyšetření ho hnát nebudu.

Martina

lexxie
Kelišová 6329 příspěvků 09.02.09 14:05

ahoj holky, dík za info, jj. nutriton jsme dávali taky po lžičkách, ale nějak to nepomáhalo, no tady právě vyšetžení uzv nedělají, buď rentgenem, nebo tou ph metrii, že zavedou sondu a měří kyselost..taky se mi ji nechce nikam hnát a není to tak extrémní jako u syna, tak snad se to zlepší, u nás to bylo do těch asi 8 měsíců..

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 09.02.09 16:11

Ahoj,
zaludecni reflux mame taky, jedine, co se s tim pry podle doktorky da delat, je davat Nutriton - ktery nam ovsem temer nepomaha. Resp. porad ublinkava, tenhle mesic dokonce dvakrat zvracel obloukem (prvni mesic taktez). Je mozne, ze kdybychom Nutriton nedavali, tak blinka jeste vic, ale ja to nemam odvahu vyzkouset vy:,–(it, doktorka mne porad strasi tim, jak ho bude palit zaha (porad breci, tak je mozne, ze ho stejne pali).
Jinak v noci na Nutriton zvysoka kaslu, uz takhle se moc nevyspim.

A jak jsme na to krome blinkani prisli?
V prvnim mesici, kdyz nam dvakrat zvracel obloukem, jsme byli v Motole na pohotovosti (tak jsme se puvodne pro tento pripad domluvili s nasi MUDr.), kde pomoci SONO vysetreni zjistovali, jestli to neni nejake zuzeni cehosi, co se operativne odstranuje - neni, takze u nas je to tedy ten zaludecni reflux.

Caira
Stálice 51 příspěvků 10.04.11 10:29
REFLUX - zkusenosti

ahoj vespolek, rikam si, ze by nebylo od veci zkusit obnovit tuto diskuzi

Jsem maminkou refluxacka, kteremu byl nedavno rok a konecne uz se to u nas zacina zlepsovat a tak si rikam, ze treba tohle tema pomuze jinym maminkam, ktere stejne jako ja v zacatcich nemely ani potuchy o co vubec jde a muzeme se tu vzajemne podelit o zkusenosti a rady :palec:

ZuzanaB
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 10.04.11 14:03

Ahojky :mavam: ,
tak našemu je už více než dva roky a blinká pořád :-? . Ublinkávání volně přešlo do blinkání při vzdoru, breku, vztekání nebo při nočním probuzení s brekem, jakmile více zavzlyká tak prostě zvrací. Jsem už z toho na mrtvici, protože kdekoli jsme tak musím čekat, že to zase příjde. A stále nechce kousat, kousky i pečivo ho nadavují. Bereme Motilium, ale nemám pocit, že by to nějak zlepšovalo. Pořád doufám, že s tím jednou přestane. Snad máte lepší zkušenosti. My musíme ještě vydržet :wink: .

Stased
Kecalka 117 příspěvků 22.04.11 12:45

Ahoj, mám 5ti týdení holčičku a přes den mi po kojení pláče, když se dá vodovně a pomlaskává Oobčas má vidět v pusince se slinama i trochu mlíka, ale neublinkává, jen párkrát, když se s ní po koju hýbalo víc. V noci ale krásně klidně spinká. Může to být mírný reflux? Děkuji za rady..

Foxinka
Závislačka 3429 příspěvků 11.06.11 12:17

Moje 4měsíční holčička začala před 2 týdny ublinkávat i 2h po jídle. V podstatě je to po každém krmení. Většinou ublikne po papání (to chápu, asi se občas přepije), ale pokaždé ublinke cca po 2h, i když třeba spinká (probudí se, začne plakat a blinká). Papá nutrilon1 a krásně si odříhne ale jakmile ji položím, tak hned pláče, mrčí, když ji zvednu, tak se uklidní…neustále ji převlíkám nebo měním bryndáky, jak je ublinkaná :zed: myslíte, že to může být reflux? :nevim:

xxpetka
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 11.06.11 14:43
Foxinka píše:
Moje 4měsíční holčička začala před 2 týdny ublinkávat i 2h po jídle. V podstatě je to po každém krmení. Většinou ublikne po papání (to chápu, asi se občas přepije), ale pokaždé ublinke cca po 2h, i když třeba spinká (probudí se, začne plakat a blinká). Papá nutrilon1 a krásně si odříhne ale jakmile ji položím, tak hned pláče, mrčí, když ji zvednu, tak se uklidní…neustále ji převlíkám nebo měním bryndáky, jak je ublinkaná :zed: myslíte, že to může být reflux? :nevim:

to dělá i náš malý a doktorka říkala, že to reflux nemůže být, že by musel blinkat obloukem tak nevím. taky se mi vzbudí jak se mu pořád vrací mlíko :-?

Foxinka
Závislačka 3429 příspěvků 11.06.11 15:03

Hm, tak to tedy už nevím…a co tedy říkala dr.? Co papáte a jak často ti ublinkává?

Brusek
Echt Kelišová 9920 příspěvků 117 inzerátů 11.06.11 15:22

moje obě děti měly reflux, malá ještě má a myslím, že to klidně může být, i když nezvrací vyloženě obloukem, má ho prostě mírnější. Ale to, že se jí to takhle vrací i dlouho po jídle je v celku jasné. Já jsem s tím teď s malou byla i v nemocnici, páč zvracela jeden týdne fakt hodně-vyhodila všechno co snědla, tak myslím, že už toho o refluxu trochu vím. Zkus jí mlíčko zahustit Nutritonem a uvidíš.Pokud se to zlepší, je to podle mě jasné.

Brontik
Kelišová 6856 příspěvků 11.06.11 15:31
ZuzanaB píše:
Ahojky :mavam: ,
tak našemu je už více než dva roky a blinká pořád :-? . Ublinkávání volně přešlo do blinkání při vzdoru, breku, vztekání nebo při nočním probuzení s brekem, jakmile více zavzlyká tak prostě zvrací. Jsem už z toho na mrtvici, protože kdekoli jsme tak musím čekat, že to zase příjde. A stále nechce kousat, kousky i pečivo ho nadavují. Bereme Motilium, ale nemám pocit, že by to nějak zlepšovalo. Pořád doufám, že s tím jednou přestane. Snad máte lepší zkušenosti. My musíme ještě vydržet :wink: .

Ahoj, naší cácorce je rok a 3/4 a bojujem s tím taky pořád. Aktuálně to vypadá, že zabral helicid… :nevim: Ale zatím ho bereme jen krátce.

Semisek
Závislačka 2951 příspěvků 11.06.11 16:04

Jak psaly holky - reflux neznamená blinkání obloukem. Takže to může být - náš malej reflux má a když byl miminko tak ani nepřibíral jak blinkal.

Foxinka
Závislačka 3429 příspěvků 11.06.11 16:12

Nutriton se dává do MM, ale malá je na UM. :think: Co jí tedy mám dávat? Zkusit ten nutrilon antirefluxní? nebo počkat až na dr.?
Právě že mě je divné, že tak dlouho po papání blinká. Po jídle neřeším, ale po 2h blinkat natrávené mlíko :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Ozkoušeno: Proprepiaf radí, jak vybrat ten správný kočárek

Jaké otázky si při výběru kočárku klást, už víte. Při nákupu vlastního kočárku je otestovala i maminka-blogerka Proprepiaf. Co se jí při výběru nového přírůstku do vozového parku osvědčilo? číst dále >

Hormony jsou nejoblíbenější antikoncepční prostředek. Užívá je polovina žen

Hormonální antikoncepci nezřídka ženy označují za jedovaté svinstvo, které škodí tělu i prostředí. Na druhou stranu ji ale pravidelně užívá téměř polovina plodných českých žen a celkem 80 % se chrání před početím alespoň nějakým způsobem. číst dále >