Rentgen v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.03.03 22:37
rengen v těhotenství

Chtěla bych se vás zeptat..čekam sve prvni miminko..a jeste predtim nez jsem se to dozvedela a vubec zjistila…jsem byla na rentgenu..a proto mam obavy jestli to nemuze mit vliv na mimco na jeho spravny vyvoj…mam z toho docela strach rada bych aby bylo v poradku…pokud mate s tim nekdo zkusenosti..tak vas prosim o radu…

Predem diky Eva

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  19.03.03 09:12
rengen v těhotenství

Mila Evo,

Mela jsem podobny problem s rentgenem minuly mesic. Musela jsem jit na rentgen plic. Volala jsem dvema doktorum a bylo mi sdeleno, ze rentgen nevadi. Bylo mi doporuceno, abych si pred bricho nechala dat ocelovou desku, ale i pani doktorka, ktera mi rentegn delala, ze se nemusim bat.

Gabriela

Anonymni  19.03.03 16:35
rengen v těhotenství

Milá Evo,

byla jsem také na rentgenu zubů na začátku těhotenství, cca

18. den. Také jsem se bála jestli jsem miminku nějak neublížila.

Poté jsem byla na genetice v Motole, kde nám paní doktorka

říkala, že v raném stádiu, pokud ještě není zárodek úplně vyživován mou krví, tak to není nebezpečné. (nepopisuji to lékařsky úplně přesně, ale tak nějak mi to bylo řečeno).

Nejvíc jsem se během těhotenství uklidnila, že je vše vpořádku, když jsem byla ve 20 týdnu těhotenství na ultrazvukovém vyšetření u pana doktora Marka, kde byl chlapeček prohlídnutý,

zkontrolováno srdíčko,viděli jsme i budoucí zoubky, nožičku velikost 35 mm, bylo vidět, že je vše vpořádku. Nyní bude Honzíkovi 8 měsíců, spinká spokojeně v postýlce.

Bojím se o něj pořád. Zrovna včera se mi praštil do hlavy o hranu stolu, takže jsme letěli k paní doktorce, ta nám řekla, že to nic není a letěli jsme zpátky domů na jídlo.

Pozdravují Lenka a lupič Honzík

skorepova1977
Nováček 2 příspěvky 16.03.11 16:43

me se to ted taky stalo jen tu lezim a hledam co stim pred 4dny jsem byla na rengenu bricha a jsem ve 3 tydnu doktor mi rekl ze to mam dat pryc .nestalo se vam to nekomu nekdy prosim dekuji iveta

Andrees
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 16.03.11 17:11
skorepova1977 píše:
me se to ted taky stalo jen tu lezim a hledam co stim pred 4dny jsem byla na rengenu bricha a jsem ve 3 tydnu doktor mi rekl ze to mam dat pryc .nestalo se vam to nekomu nekdy prosim dekuji iveta

Co to je za doktora???
Zkus si zavolat svému gyn. a probrat to, sice se rentgeny zbytečně v těhu dělat nemají, ale aby ti lékař řekl, že „to máš dát pryč“ t je dost silný kafe…
Držím palečky, ať je vše ok a dej vědět! :kytka:

skorepova1977
Nováček 2 příspěvky 17.03.11 15:28

ahoj to mi rekl gynekolog a dnes jsme byla vypisovat zadanky na mini a obvodak mi rekl to same ze by byl naruseny mozek takze zitra rano jdu desne se bojim a ten pocit citim se jak vrach sveho miminka.jinak de­kuji

piško
Povídálka 20 příspěvků 17.03.11 15:38

Zavolej si někam na genetiku v místě bydliště,ať ti oni řeknou svůj odborný názor.Rozhodně bych se nejdříve informovala na takto specifickém pracovišti,než bych udělala takto zásadní rozhodnutí. :nevim:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 18.10.11 11:13

Chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s rentgenem kolem 10tt těhotenství. Už před otěhotněním jsem zvedla těžkou krabici s knihama a něco mi přeskočilo v zádech, teď se to silně zhoršilo (nejsem schopná bez bolestí zvednout i lehkou tašku s pár jogurty, natož dvouletou dceru) a zřejmě bude třeba i rentgen. Jde teda o krk, když to nahmatám tak 2-4 obratel.
 Děkuju

DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 18.10.11 12:03

:think: nechci vás nikoho strašit…můj prvorozený má, prý díky RTG vrozenou vadu…a teď v dalším těhu, ikdyž to bylo dost nutné, mi RTG už udělat nechtěli…že až porodím nebo ve vysokém stádiu těhu…takhle na začátku určitě ne

Anabellka
Závislačka 4769 příspěvků 18.10.11 12:44
doriang píše:
Chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s rentgenem kolem 10tt těhotenství. Už před otěhotněním jsem zvedla těžkou krabici s knihama a něco mi přeskočilo v zádech, teď se to silně zhoršilo (nejsem schopná bez bolestí zvednout i lehkou tašku s pár jogurty, natož dvouletou dceru) a zřejmě bude třeba i rentgen. Jde teda o krk, když to nahmatám tak 2-4 obratel.
Děkuju

10. týden je ještě 1. trimestr, tak by se to mělo jen v opravdu indikovaném případě. Pokud lékař uzná, že rtg je potřeba, tak si ho nech udělat, protože je to na krční páteři a můžeš mít na sobě zástěru, která ochrání miminko.
Je potřeba aby tě na rtg poslal odborný lékař (neurolog, ortoped), ne praktický, protože ti na rtg pošlou každého a vůbec tomu nerozumí. Před snímkováním jim řekneš, že jsi těhotná a ne žádanku by ti měli laboranti dát podepsat souhlas s vyšetřením. Při snímkování ti oblečou olověnou zástěru a při snímkování krční páteře ti nikdo zářit na břicho nebude, takže na rtg klidně jít můžeš.
Já jsem rtg laborantka a když jsem čekala 1.syna tak jsem ještě v 9 týdnu nevěděla že jsem těhotná a snímkovala jsem na ARU pacienta s pojízdným rentgenem a měla jsem na sobě zástěru a syn je v pořádku.

Anabellka
Závislačka 4769 příspěvků 18.10.11 12:47
DianaAndílek píše: :think: nechci vás nikoho strašit…můj prvorozený má, prý díky RTG vrozenou vadu…a teď v dalším těhu, ikdyž to bylo dost nutné, mi RTG už udělat nechtěli…že až porodím nebo ve vysokém stádiu těhu…takhle na začátku určitě ne

Pokud ti ozařovali při snímkování břicho, tak je poškození miminka v těhotenství samozřejmě možné.
Snímkovat těhotné lze, jak jsem psala, když se jim obleče olověná zástěra, která zakryje břicho. Samozřejmě se ten rtg může dělat jen v opravdu nutných případech. Pokud si nastávající maminka přivodí nějaký úraz(zlomeninu), tak se to osnímkovat musí a nikdo nebude čekat až porodí.

wacinka
Závislačka 3117 příspěvků 18.10.11 12:52
Anonymni píše:
Chtěla bych se vás zeptat..čekam sve prvni miminko..a jeste predtim nez jsem se to dozvedela a vubec zjistila…jsem byla na rentgenu..a proto mam obavy jestli to nemuze mit vliv na mimco na jeho spravny vyvoj…mam z toho docela strach rada bych aby bylo v poradku…pokud mate s tim nekdo zkusenosti..tak vas prosim o radu…Predem diky Eva

ahoj, prožila jsme to stejné šla jsme na rtg nohy a druhej den jsme zjistila že jsme těhu, takový nervy jsme nezažila, ale doktor mi řekl, že to nemám řešit a nemyslet na to, že takhle v začátku je buď vše nebo nic. No a teď mám zdravou krásnou 2 letou holčičku. Takže buď v klidu. mysli pozitivně miminko bude v pořádku a nic mu není :huban:

janinkaaaa  12.06.12 10:36

ahoj jsem v 15 tt.a byla jsem na rengenu se zubama nyní mám obavy aby bylo vše v pořádku .nemáte někdo podobnou zkušenost ?děkuji moc jana

janinkaaaa  13.06.12 14:38
@janinkaaaa píše:
ahoj jsem v 15 tt. a byla jsem na rengenu se zubama nyní mám obavy aby bylo vše v pořádku. nemáte někdo podobnou zkušenost? děkuji moc jana

vevericka12  13.06.12 18:24

ahoj, o rentgenu mas clanek tady http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?…

podle toho clanku by to vadit nemelo :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama