Renovace starého nábytku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 11.05.07 10:23
Renovace starého nábytku

ahoj chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s renovací starého nábytku. Máme krásnou komodu a příborník po babičce, který je ale namořený velmi tmavou barvou. Já bych chtěla nátěr odstranit, aby vykouklo jen dřevo a to pak ošetřit bezbarvě.
Na trhu je spousta odstraňovačů starých nátěrů, tak se chci zeptat, jestli jste toto někdo taky absolvoval a jaký přípravek Vám „zabral“
díky moc
„kutilka“ Blanka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Zuzle
Kecalka 473 příspěvků 11.05.07 10:45

Ahoj, přesně tohle řeším taky, máme na chalupě krásnej nábytek, jen s příšernýma barvama. Dokonce jsem si říkala, že kdyby se to povedlo, tak bych to nechala jen přírodní, namalovala bych sem tam do rožku takový ty folklorní motivy a přelakovala si to, jenže… manžel koupil takovou tu opalovačku s hořákem, ale je to neskutečná práce, za minulé prázdniny sotva jedna komoda a ještě blbě, ne úplně do přírodna. Kdysi jsem četla o nějaké firmě, kam to dovezeš, oni to celé komplet ponoří do louhu a vrátí ti to vyschlé a bez všech nátěrů, jenže ji nemůžu zaboha najít… takže jsem ti neporadila… snad se někdo ozve, taky bych v létě moooc ráda tvořila…

Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 11.05.07 10:48

Ahoj,

chemické odstraňovače starého nátěru nedělají dobrotu v tom, že pokud je pod nátěrem dřevo, může odstraňovačem nasáknout a nový lak pak může puchýřovat - prakticky to vyzkoušené nemám, jen jsem tuto informaci dostala když jsem se zajímala jak odstranit starý nátěr ze dřeva.

Prý je lepší opalovačka plus obroušení, ale je jasné, že je to pracnější.

Ale rozhodně to stojí za to, starý zrenovovaný nábytek je prostě nádherný. Máme v domě zrenovované podlahy a staré dveře a futra a je to něco tak osobitého, že nové, ač by byly dokonalejší, nemohou být krásnější. Zůstaly nám tu nějaké dodělávky a já se moc těším, až si na to najdu čas a pustím se do nich :)

Lesina

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 11.05.07 11:53

No já jsem kdysi opalovačkou a smirkem dělala 4 židle a byla to taková pakárna, že když si představím tak velký dva kusy nábytku…tak je mi šoufl. No ale výsledek pak zase stojí za to, že. Taky uvažuju, že to odvezu někam do truhlárny, ať mi to udělají oni. :D

ka-tka
Generální žvanilka 22237 příspěvků 11.05.07 12:21

Tak my renovovali 150 let stary jidelny stul!!!!

A na doporuceni truhlare, manzel ho vyvezl ven a odstranil vsechny natery louhem.....krasne to slezlo, pak to ruhlar vytmelil, co bylo potreba, trochu obrousil a my doma uz jen dali bezbarvy lak… vypada nadherne a nic nepuchyruje

Zuzle
Kecalka 473 příspěvků 11.05.07 13:38

Kat-ko, a jak to udělal manžel tím louhem?

Lesino, promiň, ale „pracnější“ je v tomto případě hoooodně velkej eufemismus :lol: . Já dělala fakt dva měsíce jednu komodu a bylo to příšerný, všechno mě bolelo a ještě to nevypadalo moc dobře. Těch sprosťáren, co přitom padlo… anebo jsem hoooodně velký pako, to je taky pravděpodobná možnost…

ka-tka
Generální žvanilka 22237 příspěvků 11.05.07 13:43

Zuzle

koupil louh v tech granulkach...­.........pak svaril vodu zalil to. ale bacha na oci a sliznice a ruce............a pak to polevyl tim louhem, pry to krasne lezlo samo

Opakoval az do vycisteni a pak nechal vyschnout, a odvezl truhlari

Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 11.05.07 13:53

Zuzle, já vím ;) a právě proto jsem dostala k narozeninám vibrační brusku. Šmirglem jsem dělala jeden stolek a houpajdu a byla jsem u toho lehce nepublikovatelná ;)

Louh je taky super nápad - ten by fakt puchýřovat neměl - na rozdíl od odstraňovačů na bázi organických rozpouštědel… Ale zase bych se to bála dělat, když se kolem motají děti - a nebo v domě… A to budu doma dělat futra… Tak holky honem zkoušejte, já mám teď stop stav na tyhle práce, tak budu čerpat zkušenosti.

L.

ka-tka
Generální žvanilka 22237 příspěvků 11.05.07 13:59

Lesino, louhem jedine mimo barak.. venku to je jasne. ale futra asi nevymontujes :-D

Uživatel je onlineKatcha
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 11.05.07 15:39

Ahoj,
před 3 lety jsem renovovala kredenc po prababičce. Nejdřív jsem tu největší vrstvu brala opalovačkou a špachtlí, načisto pak nějakým tí louhovým přípravkem. Bylo to už v plechovce takže odpadla ta příprava roztoku. Pak mi táta zatmelil díry a natírala jsem to nějakým lazurovacím lakem a pak ještě polomatným lakem. práce to byla taky na celé prázdniny, potřebovala jsem k tomu hlídání pro holku, ale výsledek stál za to!!!
 Katka

Uživatel je onlineKatcha
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 11.05.07 15:41

Teď koukám na původní dotaz - Blanko, jestli je to opravdu NAMOŘENÉ tak nevím jestli se ti to podaří odstranit! Mořidlo se přece vsakuje do dřeva docela hluboko jestli se nepletu :?:
 Katka

Anonymni  11.05.07 16:23
renovace nábytku

Ahoj holky.Můj manžel provádí renovaci starého nábytku,mrkněte na stránky http://www.podolskynabytek.cz Jsme z Východních čech.
Jen pro informaci-nábytek se musí olouhovat a nějakou dobu nechat vyschnout/tak kolem 2 měsíců/ záleží na počasí.V létě je to kratší doba.
Potom se vymění shnilé nebo chybějící části.Pak se provadí moření,lak nebo vosk,výměna skel ,kování a úchytek.
Není to jen tak ,ze skušenosti vím ,že spousta lidí si to chtělasama doma opravit a nakonec to přivezli na firmu.

Tak douám ,že jsem vám trochu pomohla .Ahojky Apik.

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 11.05.07 22:24

Moc děkuji za tu poslední zprávu. To je právě to, že ten nábytek už jednou „renovovaný byl“ asi tak před 15 lety ho švagr natřel skoro černým mořidlem, což se mi moc nelíbí. Vážně uvažuji o tom, že se půjdu pozeptat za místním truhlářem, jenže se trochu obávám ceny. Prosím Apik, co na to manžel? Jak se může pohybovat cena? Nábytek je zachovalý, stále uložený doma - chci odstranit to mořidlo a obnovit jen dřevo. Popř. odstranit červotoče.
P.S. dneska už jsem náhodou na stránky tvého manžela narazila, jeho práce je fakt úžasná - my jsme ale z Vysočiny, což je kapku z ruky…

Jirka7907  04.08.12 00:04

Ahojky holky, jsem truhlar a rad poradim.Cim mekci masiv tim vice nasakne moridlo, predpokladam ze jde o smrk, jestli ze byl nater proveden nekolikrat a poctive:-) tim horsi je odstraneni. Doporucuji na miste ktere neni moc vyditelne na oko zkusit kousek! obrousit smirkem"80"ne­bo"100" tak zjistis jak hluboko je moridlo, jestli to bude vic jak 1mm tak je to zbytecne brousit i ten 1mm je docela dost, louhem to nesundas! louhem sundas necistoty, povrchove natery(lak, barva) ale vsakovatelne natery ne. A pozor na redeni louhu s vodou, louhu vzdy ctvrtinu.

jxx  11.09.12 14:52

Ahojky, ja doposud odstraňovala staré nátěry horkovzduškou a pak to dočišťovala vybrační bruskou, ale tetko jsem u rodičů svého přítele našla starou nádhernou skříň ale je hodně zdo bená a já nevim jak mam odstranit barvu (ne mořidlo) z těch zdobených částí abych je nepoškodila a nedalo to zas tak moc práce… máte někdo nějakou radu??? díky moc

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Mixit - míchám, mícháš, mícháme

Mixit.cz je web, kde si může každý namíchat svůj mix müsli, snídaňových kaší nebo ovoce a oříšků. Na své si přijdou sporťáci, příznivci lehké stravy i mlsné jazyky. A co že tedy nabízí? číst dále >

Sladké mámení: 4 recepty na moučníky, po kterých se z vás baculka rozhodně nestane

Milujete sladké, ale odpíráte si ho, protože se snažíte shodit nějaké to kilo do plavek. Ale proč se tak trápíte? Jenže mlsat můžete i zdravě a bez výčitek. Těchto pět receptů vám už napoví, jak na to. Na nějakou tučnou pocukrovanou bombu ani nevzpomenete. číst dále >