"Režim spánku" u PC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenka  21.05.11 17:30
"Režim spánku" u PC

Ahoj,
používáte režim spánku na Vašem PC?
Bylo mi řečeno,že je lepší PC nevypínat často,nejlépe ráno zapnout a večer vypnout,že může brzy odejít zdroj PC,jak to tedy je ze zkušenností které máte.
Používáte tento režim??
Stává se Vám že zdroj odchází?
Díky za info,Jana.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Fima
Generální žvanilka 24791 příspěvků 21.05.11 17:49

Používám, PC přes den nevypínám vůbec. Nechávám ho zapnutý a vypínám až na noc a někdy ani to ne, pokud mám například otevřené něco, na co se chci druhý den mrknout nebo podívat. Na to mi právě slouží spánkový režim.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16293 příspěvků 21.05.11 18:04

PC zapínám jak kdy, někdy běží dva dny v kuse, jindy ho zapnu třeba 5× za den, a zdroj drží v pohodě.

Režim spánku nepoužívám, zasekává mi PC (nejde probudit).

Pájinka25
Závislačka 2824 příspěvků 21.05.11 18:10

no mě by to taky zajímalo, ale jak je to u noťase. když tam nechám režim spánku přes noc, tak je ráno vybitej :nevim: :mrgreen:

Fima
Generální žvanilka 24791 příspěvků 21.05.11 18:14
Pájinka25 píše:
no mě by to taky zajímalo, ale jak je to u noťase. když tam nechám režim spánku přes noc, tak je ráno vybitej :nevim: :mrgreen:

Já mám noťas v nabíječce. :mrgreen:

Mišuna
Echt Kelišová 8647 příspěvků 21.05.11 18:20

Režim spánku u noťase používám běžně přes noc, přes den ho nevypínám, za 15 let mi odešel zdroj u jednoho jedinýho PC a to byla nějaká snad ještě 486ka a kdoví jak stará.

Pájinka25
Závislačka 2824 příspěvků 21.05.11 18:24
gabi.design píše:
Pájinka25 píše:
no mě by to taky zajímalo, ale jak je to u noťase. když tam nechám režim spánku přes noc, tak je ráno vybitej :nevim: :mrgreen:
Já mám noťas v nabíječce. :mrgreen:

no já jsem právě chtěla vyzkoušet, jestli vydrží v režimu spánku bez nabíjení. Bohužel ne :mrgreen:

BohunkaP
Extra třída :D 11566 příspěvků 21.05.11 18:43

Můj notebook „spí“ klidně několik dní, stejně tak manželův pracovní. Je to nejpohodlnější a compy si zatím nestěžují. :mrgreen:

Monny
Hvězda diskuse 36395 příspěvků 21.05.11 18:51

Tak správně je lepší PC samozřejmě vypínat, ovšem pokud se jednou dvakrát „zapomene“ vypnout a zůstane ve spánkovém režimu, tak se nic neděje… :wink:
Ale pak to postupem času oddělá baterku notebooku.....

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16293 příspěvků 21.05.11 19:01
Monny89 píše:
Tak správně je lepší PC samozřejmě vypínat, ovšem pokud se jednou dvakrát „zapomene“ vypnout a zůstane ve spánkovém režimu, tak se nic neděje… :wink:
Ale pak to postupem času oddělá baterku notebooku.....

Monny, a co stolní PC které baterku nemají? Ničí to ten zdroj, či ne?

Jenko, a ty vlastně máš jaké to PC? Stolní nebo notebook?

Mi přijde, že tu všichni píší o noteboocích, to jsem fakt se stolním PC dinosaur? :think:

Monny
Hvězda diskuse 36395 příspěvků 21.05.11 19:06

Hanule, i u stolního PC to ničí, proud tam jde pořád, ale nic se neděje s PC, tímpádem to je lepší vypínat… Takhle se tam zbytečně přepíná zdroj… jestli víš jak to myslím…

Jinak já nevím, my máme doma jeden stolní PC a 3 notebooky, plus dalších asi 20notebooků (služební + firemní na opravení atd.)

Jenka  21.05.11 19:13

Já mám PC stolní a to několik dní nové.
Nechala sem si ho sestavit o noťas nestojím,jsem pro klasiku a na hry je stejně nej.
Nastavení bylo na režim spánku,ale zatím jsem ho raději vypnula a ptám se co a jak :think:

Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 21.05.11 19:40

Je pravda, že pc se ničí právě opakovaným zapínáním a vypínáním, je právě lepší ho dát do spánkového režimu, než zapnout a vypnout. Je to tím, že ty částečky se při zapnutí „víc zahřejí“ – kvůli tomu je například doporučováno, když se potřebuje vypnout a hned zapnout, počkat několik minut…

Já osobně vypínám pouze na noc. Ale pc může běžet několik dnů bez problémů /až na elektriku, že?…/, kvůli jeho rychlosti je však nutno alespoň 1× za pár dní zrestartovat.

Veru-nka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 21.05.11 20:47

Ahojky,
my máme PC zaplý třeba celý den i přes noc…bez spánkového režimu. A v pohodě. Jednou za tři měsíce ho zformátujeme a pohodička :-)

AnastazieB
Kelišová 5021 příspěvků 21.05.11 23:18

Já počítač na noc vypínám, přes den je buď zapnutý nebo ve spánku. Jen málokdy se mi stne, že je ve spánkovém režimu v noci.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist