Rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  12.12.03 21:26
Rodičovská dovolená

Moc bych uvítala radu ohledně zaměstnání a rodičovské dovolené. Zajímalo by mě, jestli jsem po dobu rodičovské dovolené stále zaměstnanec firmy, kde jsem před porodem pracovala.

Zajímalo by mě, jestli se na mě vztahuje stále pracovní smlouva, kolektivní smlouva atd… Můj problém je v tom, že podle pracovné smlouvy nesmím při zaměstnání podnikat. No a kvůli finanční situaci a díky tomu,že od 1.1.2004 si může žena na rodičovské dovolené vydělat neomezeně, jsem se rozhodla, že to zkusím. Jen mám strach, abych neporušila pracovní smlouvu a neměla problémy, kdybych se chtěla do práce vrátit.

Děkuji za názory

Pavlína

Reklama

Reklama

Reakce:

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.12.03 11:38
Rodičovská dovolená

Ahoj Pavlíno,

po dobu rodičovské dovolené jsi stále zaměstnanec firmy, kde jsi předtím pracovala, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou. Pokud by byla na dobu určitou, byla by jsi zaměstnanec jen po dobu trvání smlouvy. Dokonce Tě po ukončení rodičovské dovolené musí zaměstnavatel zaměstnat podle smlouvy.

Myslím, že všechny smlouvy uzavřené se zaměstnavatelem se na Tebe vztahují. To s tím podnikáním ale doopravdy nevím. Snad poradí někdo jiný.

Měj se krásně

Jana

Rosinka
Povídálka 12 příspěvků 16.12.03 08:45
Rodičovská dovolená

Ahoj,

zamestnavatel ti musi drzet misto jen do tri let veku ditete. Rodicovska dovolena muze ale trvat do ctyr let a je proto treba se na posledni rok domluvit se zamestnavatelem napriklad na rocnim neplacenem volnu. Pokud s tim, ale zamestnavatel nebude souhlasit, muze po tretim roku ditete pozadovat tvuj nastup do zamestnani nebo ti dat vypoved, pokud nenastoupis.

zlinver
Povídálka 20 příspěvků 13.04.14 23:54

Ahojky, potřebovala by sem poradit. V květnu mi končí RD a měla by sem se vrátit do práce, jenže můj zaměstnavatel ukončil činnost a předal to synovi. Jenže ten mě nechce převzít po něm. Chtěla by sem jít na nemocenku, když budu těhotná, jenže já ju nemám na koho napsat a výpověď sem nedostala. děkuji za radu

Anonymní  16.06.14 07:30

Ahoj,
i já bych potřebovala poradit. Naše situace se má asi takto. Přítel (otec dítěte) je slovenské národnosti, proto jsem v Čechách neměla nárok na mateřskou ani rodičovskou dovolenou. Vzhledem k tomu, že jsem před porodem nepracovala, mateřskou mi vyměřili na 4 roky. Malému budou v říjnu 3 roky a já bych ráda nastoupila do práce, protože syn chodí každodenně do školky. Jen nevím, zda je možné rodičák ukončit o rok dříve. Peníze jsem pobírala pouze prvních 9 měsíců, a to jen ve výši rozdílu od Slovenského příspěvku (byl nižší), pak už nic a bere přítel, který normálně pracuje na živnost, já jsem doma. Prosím o radu. Děkuji moc

ajulenka
Kecalka 237 příspěvků 22.12.14 14:49

Milé maminky prosím o radu :kytka:.V současné době jsem na mateřské a chtěla bych se zeptat, do kdy nejpozději zažádat o rodičovskou? Malé jsou 4 měsíce a mateřská mi skončí 7.1.2015.Musí to být hned po mateřské nebo mám ještě nějaký čas. Jinak po mateřské budu čerpat ještě dovolenou.Moc děkuji za odpovědi :mavam: :kytka:

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 22.12.14 15:10

Ahoj :), já zrovna dneska volala paní, která to vyřizuje:). Mně mateřská končí 26.1. 2015 a řekla mi, že úplně stačí, když dojdu až v únoru :) :mavam:

ajulenka
Kecalka 237 příspěvků 22.12.14 15:18

@yweth Moc děkuji :hug: už jsem se lekla, že je pozdě. :mavam:

zrcadlo
Kelišová 5406 příspěvků 22.12.14 15:23
@ajulenka píše:
@yweth Moc děkuji :hug: už jsem se lekla, že je pozdě. :mavam:

Záleží jestli myslíš rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele (tu by sis měla vyřídit s předstihem) nebo rodičovský příspěvek z úřadu práce (tam můžeš klidně zajít se zpožděním, ale dobré je stihnout to v měsíci, kdy ti končí PPM).

ajulenka
Kecalka 237 příspěvků 22.12.14 15:54

@zrcadlo Ahoj, myslela jsem příspěvek z úřadu práce. Moc děkuji za info :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejzdravější jídelníčky světa. Po boku Japonska najdete Dánsko i Francii

Řecko, Itálie nebo Japonsko jsou svými jídelníčky známé, národy severní... číst dále >

Na ulici je poznáte stěží, 7 typů singles: od mamánků po samožery

Nezadaného muže s jistotou na ulici nepoznáte. Špinavé boty mohou mít... číst dále >

Reklama