Roztroušená skleróza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.12.11 12:14
Roztroušená skleróza...

Ahojky, věřím, že se tady najdou maminy s tou nemocí. Chtěla bych se optat, jak se vám s tím žije? V kolika letech jste k té nemoci přišly a jaké jste měly příznaky?? Co všechno vám dělali za vyšetření než došli lékaři k závěru, že je to opravdu roztroušená skleróza?

Moje mudra mě tím „straší“ a ráda bych si početla názory jiných než to co se dočtu na netu, přijde mi to takové strohé a stejně se z toho prd dozvím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Verkom
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 10.12.11 12:29

Ahoj, je tady uzavřená skupina těhotenství a RS, tak si zažádej u komentátorky Terezky o vstup ;)

mersii
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 10.12.11 12:58

ahoj.moje mati ji uz ma tak pres 10 let.nejaka omezeni samoze ma,ale ten kdo nevi tak to ani nepozna.ale u kazdeho je to jinak.v okoli mam jeste asi 3 lidi s touto nemoci,maji ji jen par let a jsou na tom mnohem hur.kazdy to ma jinak.preji at to dobre dopadne :-)

merryferry
Stálice 89 příspěvků 12.12.11 23:22

tato nemoc me desila po porodu me holcicky ale nazaver ji nemam mela jsem jen naznaky…je to nevilecitelna nemoc a projevuji se vicemi druhy coz namena ze vecinou bolesti oci poceni nohou krece mravenceni unava bolesti svalu..nekdo oslepne nekdo ze znehibni to je podle stadia

Anonymní  06.01.12 19:02

ahoj holky, mám tu stejnou otázku, jak pozná doktor, že mám rs? uzavřenou skupinu jsem nenašla…anonimně proto, že sem chodí pár známých holek a nechci, aby věděli, co mě trápí…příznaky jsem na internetu našla to sedí…jen chci vědět jak to zjistí doktor…z krve? na krvi jsem byla nedávno :nevim: děkuji za případlou odpověď

Anonymní  06.01.12 19:03

můžete mi i vypsat příznaky jaké jste měli vy než vám to doktor potvrdil, děkuji moc V.

vertigo
Závislačka 3058 příspěvků 07.01.12 15:16

Nejsem doktor, tak nevím, jen napíšu, jak to probíhalo u mého kamaráda … Začalo mu to výpadkem zorného pole – šel na oční, po vyšetření očního pozadí mu dr řekl, že od očí to není a poslal ho na neurologii (zřejmě už měl podezření).. Definitivní jistotu mu pak dala lumbální punkce (on měl i magentickou rezonanci v pořádku)

Anonymní  07.01.12 15:41

Já právě už třikrát viděla jako když se podívám do prudkého světla, tak takové fleky že se člověk nemůže soustředit a ani přečíst sms…pak následovala šílená bolest hlavy…ty fleky trvaly asi půl hodiny, brní mi nohy, už asi 2 měsíce, bolelo mě minulý měsíc dvakrát za okem, to taky píšou v příznacích, tak jsem z toho celkem na nervy, kojím a to prý RS zhoršuje. Na magnetickou rezonanci se objednám. :nevim:

Mysicka31
Echt Kelišová 9798 příspěvků 07.01.12 15:53

RS má můj manžel, u něj to začínalo náhlou únavou bez důvodu, pak slabost v nohou, výpadek zorného pole, bylo toho víc… Přišli mu na to na vojně, mírně kulhal a mu říkali že simuluje a nechali ho tam, zhoršovalo se to a pak mu na to ve vojenský nemocnici přišel nějaký medik když ho tam z útvaru poslali se zánětem očního nervu, potvrdili to také nejprve z lumbální punkce, pak z magnetický rezonance. Má progresivní formu, takže dochází k postupnému zhoršování zdrav. stavu. Prvních asi 5 let od stanovení dg. na něm nešlo nic poznat, pak začal chodit o holi, o dvou, mechanický vozík, teď má električák… je to cca 11 let co mu na to přišli… ale takovýto rychlý postup je poměrně vzácný, máme tu sousedku co má RS, začlo to u ní v 15 letech těžkým zánětem očního nervu, kdy v nemocnici nevěděli co s ní, protože najednou z ničeho nic neviděla, to měla asi měsíc. No, ale nakonec se to ztratilo, prožila bohatý a „divoký“ život, vystudovala konzervatoř (hra na klavír), 40 let učila v hudebce, má 2 zdravé syny, je jí přes 80 let a doma chodí s chodítkem, na ven má teda vozík, ale to si myslím že je v tomto věku krásné a možná i bez RS by na tom byla dost podobně :D a dneska už je medicína fakt hodně napřed oproti tomu než byla před více jak 60.lety, takže i s RS se dá prožít plnohodnotný život bez větších omezení ;) (nechci si stěžovat, ale s farmakorezis­tentní epilepsií mám omezení větší :( ) pokud se diagnóza potvrdí a budeš mít zájem, můžeš mě kontaktovat SZ. Taky existují různá sdružení lidí s RS kam můžeš chodit, podnikají různé akce, výlety apod. Držím palce ať se diagnoza nepotvrdí :palec: žádná chronická nemoc není „dobrá“ nebo „lepší“…

anoli30
Generální žvanilka 23702 příspěvků 07.01.12 16:14

Ahoj nejsem žádna doktorka, ale myslím že máš spíš jen pořádné migrény. Ty příznaky co popisuješ se hodně shodují s migrénou. Taky ji občas mívám. Někdy nemůžu ani vstát z postele jak jsem odrovnaná. Taky jsem se poprvé strašně vyděsila tak jsem prohlížela různé lékařské knihy a pak to konzultovala s lékařem a všude mi potvrdili migrénu. Někdo to má slabší a někdo prostě horší. Ale hlavně to zas není nic tak strašnýho.

oukidouki  07.01.12 16:15

Ahojky, tak tuto nemoc má moje sestra cca 12 let. V době kdy se jí to projevilo, jsem zrovna žila mimo ČR :(, vím jen, že jí brněla noha, byla moc unavená, zakopávala, občas jí něco vypadlo z ruky, myslela si, že je prostě unavená z práce…pak to udeřilo celkem rychle, v práci jednoho dne jí to začalo nějak od těch nohou brnět, pak prý jakoby měla hrudník v kleštích, prostě nevím už přesně ale asi během dne, dvou ochrnula úplně celá až po hlavu. Naštěstí jí dali v Ostravě dohromady, a i když tomu moc nevěřili, tak po pár měsících znovu chodila.
Měla strašně dávno v 18 letech ve vlaku záchvat a tedhá si mysleli, že epileptický, ona si dnes myslí, že už tehdá se to asi projevovalo, jen v té době na to nikdo nepřišel.
Je teda v plném invalidním důchodě, má různé obtíže, ale chodí, sice když je unavená, tak tak trhavě, nebo jí trvá než se rozejde, má různé křeče, jako že jí z ničeho nic vyletí ruka nad hlavu a ona musí počkat, až to prostě povolí, ale to prý je rarita, že normálně to nebývá.
V každém případě je to opravdu u každého zcela jiné…vyšetření bych neodkládala, nejdůležitější je začít včas s léčbou ( i když je to nevylečitelná nemoc, tak čím dříve člověk začne užívat potřebné léky, tím větší šance na lepší průběh, nebo jak to mám napsat). Taky říkala, že vidí špatně, např. rozmazaně, či že ten obraz v oku má nějak zešikma.

viky23
Extra třída :D 10847 příspěvků 07.01.12 17:11

holky moc děkuji za rady, objednám se na magnetickou rezonanci, už jsem na ní byla asi tak v 16 letech skrz omdlívání, už neanonymně, však co…buď to mám nebo ne…hlavně doufám, že se to nepotvrdí, skrz malou… :,( kéž by jen migréna ;)

vertigo
Závislačka 3058 příspěvků 07.01.12 18:24
viky23 píše:
holky moc děkuji za rady, objednám se na magnetickou rezonanci, už jsem na ní byla asi tak v 16 letech skrz omdlívání, už neanonymně, však co…buď to mám nebo ne…hlavně doufám, že se to nepotvrdí, skrz malou… :,( kéž by jen migréna ;)

Vždyť se nemáš za co stydět, každý má strach o své zdraví, a myslím, že ve chvíli, kdy máme děti, tak se to vystupňuje – je jasný, že se bojíš víc.
Mě tvoje příznaky hodně připomínají migrenu, svého času jsem na ní trpěla, tak jsem o ní měla dost nastudováno :mrgreen: A ty příznaky dost odpovídají..
Uvidíš, co řekne neurolog, podle mě ti udělá EEG a až pak rozhodne, jestli je nutné další vyšetření.
Držím moc palce, dej vědět, jak jsi dopadla :mavam:

viky23
Extra třída :D 10847 příspěvků 07.01.12 18:33

na eeg jsem byla ještě v těhu, kdy se mi to stalo právě poprvé a v pořádku…ale ještě mi právě doporučili tu magnetickou rezonanci..já na ni nechtěla, nemám tam vevnitř v tom tunelu dobrý pocit(nemám ráfa solérka, výtahy), takže trochu klaustrofóbie k tomu :mrgreen: :mrgreen:

vertigo
Závislačka 3058 příspěvků 07.01.12 19:20

Aha, tak to tě asi nemine :-(.. Ale zase budeš mít klid, že ti nic není, že to je „jen“ migrena.. Já když mi zemřel nečekaně tatínek, tak jsem se začala bát všech nemocí a vždy jsem měla takovejch příznaků :-).. A vždycky až vyšetření mě uklidnilo, že je to něco banálního nebo že to je třeba i psychikou
Tak držím palce, ahoj :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist