Rozumí tu někdo daňové problematice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 1 inzerát 17.07.17 13:40
Rozumí tu někdo daňové problematice?

Ahoj, píši jen ze zvědavosti. Četla jsem rozhovor s filmovým producetem o financování natáčení filmů. Píše tam, že se užívá tento princip: velká firma dá sponzorský dar na film, který si odepíše z daní (stejně by tytéž peníze dali berňáku), a pokud je film ziskový, ještě na tom může vydělat. Mluvil hodně otevřeně. Jsem laik, učitelka, nejsem z oboru, jen si to neumím představit. Sponzorský dar chápu i to, že někdo radši dá dar než aby tu částku odvedl na daních. Ale jak na eventuálním zisku z úspěšnosti filmu vydělá? Jedině že by nezávisle na sponzorském daru vstupila jako společník do produkční firmy…Uvažuji správně? Říkal, že tímto způsobem se dají financovat i další projekty, nejen filmy.Co všechno se dá tedy sponzorovat, aby to firma dala jako sponzorský dar a odepsala si to z daní, a do jaké výše? Jen mě zajímá mechanismus, ve škole to určitě neuplatním :-),ale jsem zvídavý člověk a ráda poznávám nové. Děkuji zkušenějším za vysvětlení :kytka:

Reklama

Reklama

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hřiště Pod Kapličkou: Království pro děti i rodiče

Sháníte v parných letních dnech v našem hlavním městě dětské hřiště pro své... číst dále >

Výbava do kuchyně dosluhuje? Nové pomocníky pořídíte za pár korun

Baví vás vaření? Pak se určitě ve své kuchyni neobejdete bez různých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co tíží matky samoživitelky? Samota, výčitky i nízké sebevědomí

Být sám na výchovu dítěte není žádný med. Většinou úloha rodičů samoživitelů... číst dále >

Malý Charlie umírá, úřady volí smrt. Rodiče, papež i Trump chtějí léčbu

Charlie Gard je jedenáctiměsíční britský chlapec, který trpí vzácným... číst dále >

Reklama