Rychlovarná konvice, která není z Číny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

kikusha
Povídálka 36 příspěvků 04.01.11 15:00

Ahojky, já pracuju přes 5 let v elektru, a je pravda, že je většina věcí z Číny. Ale většinou jsou to jen nějaké součástky, a v jiných zemích se to dává dohromady. Dívala bych se spíše na cenu, u těch co jsou hodně levné, tak pozor na to, že je to vyrobeno z levnějšího materiálu (musí se vícekrát vyvařit,aby nešel cítit plast), a taky u těch levných se voda vaří déle (někdy v hrnci ji uvaříte rychleji :lol: ). Když už sáhnete k těm co jsou dražší (600,– a více), tak pak už je rozdíl hlavně ve značce, objemu a ve zjevu. Hodně se teď prodávají retro, udělají stejnou práci jako konvice za 1000,–, ale stojí třeba 2000,–. Nezapomeňte, že máte na všechno 2 roky záruku, tak bych se ani nebála, když je tam napsáno made in China, ale dívala bych se na značku, např. Eta, Electrolux, Moulinex (tuto mám už 4 roky), Philips, atd. Nezapomeňte že i u Mercedesu se najde nějaký šunt. Kdyby jsme měli na vším takhle uvažovat, tak si nikdy nic nekoupíme :potlesk:, tak přeju ať máš dobrou ruku a ať jsi spokojená :palec:

LucaLuca
Závislačka 2625 příspěvků 04.01.11 20:45

Kikusha, jak jsem psala, ani „značkám“ nevěřím – viz naši pekárnu chleba Moulinex za 3000 a je to šmejd jako hrom. Prostě Made in China. Dorazila nová, nefungovala, spravili ji, ale píská takovým hnusným sotva postřehnutelným tónem, do těsta se kolem háků uvolňuje hnědá hnusota, nic na ní nelícuje…
Klidně bych dala ty 2000 za konvici, kdyby to nebyl hnusný čínský šmejd. O plastové šílenosti za 600 ani neuvažuji. Tak až vám dorazí něco z EU, tak nám můžeš sem napsat. :lol: :lol: :lol:

renata123
Stálice 61 příspěvků 04.01.11 23:25

Tak jsem ji konecne nasla: Philips HD 4677 – vyrobena v Nemecku (!), bohuzel trochu drazsi (ale to zase odpovida zemi puvodu), recenze na ni jsou spokojene (5*) – viz recenze Nemcu a Polaku (pripadne prozente stranky prekladacem, ale je tam sama chvala :) )
Konvice se da koupit v bilo-fialové nebo cerne verzi.
Jedina vada na krase: neni v nerezu. Ja to vyresim koupi cerne verze – ta ladi k nerezovym vyrobkum taky, protoze beztak vetsina nerez spotrebicu v kuchyni je v nerezu kombinovanem s cernou barvou.

LucaLuca
Závislačka 2625 příspěvků 05.01.11 07:13

U nás je nerez fakt podmínka, ne kvůli vzhledu… :nevim:

JakubS  22.02.11 23:51

Zdravím, patřím taktéž mezi silné odpůrce Číny, tudíž mě velice těší, že se ještě něco nečínského najde. Alespoň ta konvice :wink:

LucaLuca
Závislačka 2625 příspěvků 03.09.11 23:00

Tak po 3/4 roce bez konvice hlásím nákup konvice Eta Vera – Made in Czech Republic. Je docela dobrá.

momi33
Generální žvanilka 24343 příspěvků 03.09.11 23:13
LucaLuca píše:
Tak po 3/4 roce bez konvice hlásím nákup konvice Eta Vera – Made in Czech Republic. Je docela dobrá.

nechci ti brát iluze,ale Made in CZ neznamená,že je to opravdu vyrobeno zde :wink:
Třeba na díly BMW se dává nálepka Made in Germany,ale dělá se to zde,a dělají to vietnamci,co tahají šestnáctky,a dělaj si to,jak se jim to trefí :wink:

LucaLuca
Závislačka 2625 příspěvků 03.09.11 23:19

No každopádně mám ohlasy, že fabrika Ety u nás normálně fachčí a plastové díly nesmrděly „čínsky“, takže aspoň něco.

momi33
Generální žvanilka 24343 příspěvků 03.09.11 23:21
LucaLuca píše:
No každopádně mám ohlasy, že fabrika Ety u nás normálně fachčí a plastové díly nesmrděly „čínsky“, takže aspoň něco.

jj,ale ještě to taky obsahuje tištěné spoje,na kterých záleží :think:
a zde se třeba dělají pro Rowentu,Bosh,Braun.
Apropo,kupovali jsme si před 3mi lety nové auto,Ford,a raději nečumím dovnitř.

momi33
Generální žvanilka 24343 příspěvků 03.09.11 23:23

každopádně držím palce,ať vydrží.
Mám konvici Siemens,co byla vyrobená zde,ale na CZ trh nešla,a fachá už víc jak 10 let.

LucaLuca
Závislačka 2625 příspěvků 03.09.11 23:26
momi33 píše:

Ještě že nevím, co to je.

momi33
Generální žvanilka 24343 příspěvků 03.09.11 23:33
LucaLuca píše:
momi33 píše:
Ještě že nevím, co to je.

takové destičky,co jsou namontované vevnitř,a to je jakoby mozek konvice,fénu,tou­stovače,a veškerých elektro spotřebičů.
A na nich záleží,jak budou fungovat,jak je prohlídl člověk,co je kontroloval,aby tam nebyl zkrat,poškozená cesta,či něco jiného.Třeba to i odstranil,ale špatně,dojde ke zkratu,a tobě vyhoří byt.Třeba až za 5 let,až se to opotřebuje.
Ale to ti nepřeju,a ani nikomu.
Léta jsem dělala výstupní kontrolu těchto věciček,tak vím,o čem mluvím :wink:

LucaLuca
Závislačka 2625 příspěvků 04.09.11 14:18

Tak furt budu asi spíš věřit tomu, že u nás to odfláknou míň než v té Číně. Zkontrolovat to sama nemůžu, tak mi ta informace moc nepomohla. :lol:

momi33
Generální žvanilka 24343 příspěvků 04.09.11 14:25

jak jsem říkala,u nás se dost zaměstnávají Vietnamci,pač jsou levnější než Češi.
Nebylo to o tom,jestli ti to ´pomůže,jen spíš o tom,aby sis nedělala iluze o tom,že nálepka Made in CZ neznamená,že to musí být kvalitnější než z Číny.

momi33
Generální žvanilka 24343 příspěvků 04.09.11 14:27

jinak,taky se v těchto podnicích jede na výkon,tudíž jsou lidi placeni od kusu,a v jejich zájmu je,udělat toho co nejvíc.
Tak si představ,kolik času tomu asi tak mohou věnovat :wink:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist