Salmonela - co vám pomohlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bobik
Kecalka 129 příspěvků 07.10.11 14:02
Salmonela - co vám pomohlo???

Milé maminky,

jsem už totálně zoufalá :nevim: Mladší dcerka má už cca 13 měsíců pozitivní výtěry na salmonelu. Zkoušely jsme různá probiotika, Hylak, homeopatii - ale bohužel zatím vše bez úspěchu. Malá nemá žádné problémy, ale samozřejmě je to v mnoha ohledech omezující.

Proto budu vděčná za jakoukoliv radu či tip, co bychom ještě mohly zkusit.

Moc děkuji.

Emimino Reakce:

zari
Závislačka 3495 příspěvků 07.10.11 14:12

Ahoj, náš Lukášek měl salmonelu v 19ti měsících a průjem mu trval 22 dnů. Byli jsme i v nemocnici a taky nic nezabíralo, koupila jsem dražší probiotika, prý obsahují víc těch bakterií a dávala mi to se smektou. Jinak byl taky v pořádku, jen měl šíleně opruzený zadeček. Jsem ráda, že to máme za sebou. Držím palce.

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 07.10.11 14:13

No tak asi bohužel moc neporadím, jen přidám svou zkušenost. Salmonelu jsem chytils společně s bratrem a mým synem ( v té době 3,5 let). Syn skončil v nemocnici na JIP na kapačkách hned 3. den po nakažení. Nejspíš jsme ji chytli z koblihy, bylo to totiž jediné jídlo co jsme měli společně s mým bratrem… Druhý den syna začalo bolet bříško a byl celkově utlumený, večer si šel lehnout bez večeře, neměl chuť. To už začalo být špatně i mě, ale nenapadlo mě, že by to mohlo být něco vážného, protože v okolí řádila střevní chřipka. V noci jsem několikrát zvracela, syn klidně spal. Ráno jsem se vzbudila a našla syna v posteli celého pokakaného a poblinkaného, měl černé kruhy pod očima a šedou pleť, vypadal jak kdyby byl mrtví. Ihned jsem ho odvezla a nechápala jsem, že mě nevzbudilo když zvracel, dveře do pokoje byli otevřené, vždy jsem vše slyšela…
Na japačkách byl cca týden, jedl jen suchary a piškoty. Kupovala jsem mu potom na doléčení nějaké lactobacilky a vitamíny s probiotiky, ale těžko říct, jestli mu tohle pomohlo. Nemoc v jeho případě měla rychlý nástup, ale pak taky rychle odezněla. Po měsíci výtěry negativní. Já a bratr jsme měli průběh lehčí, ale trval cca 3 týdny (zvracení, průjem).

A lékařka nic nedoporučila? Vždyť musí být nějaký způsob…

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:29

zakladatelko: a ty chceš poradit,aby se zmírnil průjem nebo zvracení?
Já měla salmonelu jako malá..asi 14 dní..
moje malá měla zas Campylobakter- je to podobné..

nezvracela mi, já prý ano..

malá i já jsme jedli hodně rýžové polévky-jen voda, rýže, troška sůl..později případně mrkev, banány, boruvkové přesnídávky, pít hořký černý čaj-záleží na věku.. ale hdoně pít kvuli odvodnění.. malé jsem dávala Kulíška a zobala probiotika..malá byla taky zgruba po 14 dnech v pohodě..

takže za mě dieta a hodně pít, nevím jestli se u Salmonelly dávají léky u Campylo ne, max probiotika..

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:30

dokud má ty pozitivní výtěry, tak bych jela asi na dietě..

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 07.10.11 14:32

No na salmonelu jako takovou léky nejsou. Asi fakt pomůže jen ta dieta,ale nedovedu si představit držet ji teda rok? 8-o Ještě jsem neslyšela, že by měl salmonelu někdo tak dlouho. chudák holčička tedy… :hug:

5misa6  07.10.11 14:32

Za mě activiu a actimel jogurty.To mi doporučil lékař a celozrnné pečivo.

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:34

jo ona jí má 13 měsícu 8-o já četla, že malé je 13 měsícu.. a nemá malá nějaký hlubší problém? Zkusila bych třeba návštěvu na imunologii..

Bobik
Kecalka 129 příspěvků 07.10.11 14:37

tehulka janina ona právě nemá ani průjem, ani nezvrací, jen má pozitivní výtěry
ze začátku byla pouze kojená, takže dieta nešla a vlastně ani nebyla potřeba, když nebyly žádné projevy

dle doktorky jen čekat, až se ty bakterie z těla vyloučí, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že po 13 měsících to tam stále bude :pocitac:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:41

Bobik: chápu, že to musí být omezující.. tak bych asi dávala hdoně jogurty s živou kulturou..moje malá,tak od roka a půl pila i kefíry a prostě posilovat střevní mikrofloru,abyste nad mrchama vyrhráli.. držím pěsti..

vera82st
Nováček 1 příspěvek 15.12.11 20:29

Dobrý den.
Moje dcera (21 měsíců) měla salmonelu po dobu 10-ti týdnů.io
Průjem a horečku měla jen asi 3 dny, pak už byla OK. Dnes jsme se dozvěděli výsledky a je konečně negativní.
Dávala jsem jí Smectu asi 7 týdnů, k tomu Biopron Forte a byla stále pozitivní. Pak jsem si vyčetla, že se k léčbě dají používat ještě kapky z lichořeřišnice a citronový olej od Justu. Po jejich nasazení jsme za 3 týdny negativní.
Dietu měla jen týden a pak normální stravu-jen více jogurtů.
Nic jiného jsem kromě výše uvedených věcí nezjistila a to jsem na netu trávila hodně času.
Přeji brzké uzdravení.

MilenaHud
Nováček 2 příspěvky 07.04.15 21:03
salmonela - co pomuze?

V unoru mel pulrocni syn salmonelu, porad jsme dle steru pozitivni, ale jine priznaky nastesti nemame. Co vam pomohlo k negativnim vysledkum? Davame na jen probiotika, nic vic nam lekarka nebyla schopna poradit…a to u jejich vyber nechala na nas :-/

Eliska90
Nováček 1 příspěvek 01.03.16 14:02
Kuřecí maso

Chtěla bych se zeptat jaká je pravděpodobnost nakažení salmonelozou z kuřecího masa. Pokud omylem sním byť jen malý kousek syrového nebo špatně tepelně upraveného ku.masa, je nakažení salmonelou jisté?? Děkuji :think:

Váš příspěvek

Poslední články

Děti jsou mistři manipulace. Buďte lepší

Vaše dítě je ten nejpřísnější vyjednavač. Pamatuje si vše, co řeknete, a mezery v pravidlech umí najít lépe než protřelí právníci. Na takového "protivníka" se musí strategicky. To alespoň radí profesor Kevin Zollman. V knize The Game Theorist’s Guide to Parenting využívá při výchově stejné triky, které obyčejně platí na byznysmeny nebo třeba politiky. číst dále >

Líbání dětí na pusu. Normální, nebo úchylné?

Objetí, pusinky na čelíčko a na tvář? Žádný problém, všichni se rádi mazlí s dětmi. Ale když dojde na líbání na pusu, rozdělí se rodiče na dva tábory. Kam patříte vy? číst dále >