Salmonela - co vám pomohlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bobik
Kecalka 129 příspěvků 07.10.11 14:02
Salmonela - co vám pomohlo???

Milé maminky,

jsem už totálně zoufalá :nevim: Mladší dcerka má už cca 13 měsíců pozitivní výtěry na salmonelu. Zkoušely jsme různá probiotika, Hylak, homeopatii - ale bohužel zatím vše bez úspěchu. Malá nemá žádné problémy, ale samozřejmě je to v mnoha ohledech omezující.

Proto budu vděčná za jakoukoliv radu či tip, co bychom ještě mohly zkusit.

Moc děkuji.

Reakce:

zari
Závislačka 3495 příspěvků 07.10.11 14:12

Ahoj, náš Lukášek měl salmonelu v 19ti měsících a průjem mu trval 22 dnů. Byli jsme i v nemocnici a taky nic nezabíralo, koupila jsem dražší probiotika, prý obsahují víc těch bakterií a dávala mi to se smektou. Jinak byl taky v pořádku, jen měl šíleně opruzený zadeček. Jsem ráda, že to máme za sebou. Držím palce.

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 07.10.11 14:13

No tak asi bohužel moc neporadím, jen přidám svou zkušenost. Salmonelu jsem chytils společně s bratrem a mým synem ( v té době 3,5 let). Syn skončil v nemocnici na JIP na kapačkách hned 3. den po nakažení. Nejspíš jsme ji chytli z koblihy, bylo to totiž jediné jídlo co jsme měli společně s mým bratrem… Druhý den syna začalo bolet bříško a byl celkově utlumený, večer si šel lehnout bez večeře, neměl chuť. To už začalo být špatně i mě, ale nenapadlo mě, že by to mohlo být něco vážného, protože v okolí řádila střevní chřipka. V noci jsem několikrát zvracela, syn klidně spal. Ráno jsem se vzbudila a našla syna v posteli celého pokakaného a poblinkaného, měl černé kruhy pod očima a šedou pleť, vypadal jak kdyby byl mrtví. Ihned jsem ho odvezla a nechápala jsem, že mě nevzbudilo když zvracel, dveře do pokoje byli otevřené, vždy jsem vše slyšela…
Na japačkách byl cca týden, jedl jen suchary a piškoty. Kupovala jsem mu potom na doléčení nějaké lactobacilky a vitamíny s probiotiky, ale těžko říct, jestli mu tohle pomohlo. Nemoc v jeho případě měla rychlý nástup, ale pak taky rychle odezněla. Po měsíci výtěry negativní. Já a bratr jsme měli průběh lehčí, ale trval cca 3 týdny (zvracení, průjem).

A lékařka nic nedoporučila? Vždyť musí být nějaký způsob…

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:29

zakladatelko: a ty chceš poradit,aby se zmírnil průjem nebo zvracení?
Já měla salmonelu jako malá..asi 14 dní..
moje malá měla zas Campylobakter- je to podobné..

nezvracela mi, já prý ano..

malá i já jsme jedli hodně rýžové polévky-jen voda, rýže, troška sůl..později případně mrkev, banány, boruvkové přesnídávky, pít hořký černý čaj-záleží na věku.. ale hdoně pít kvuli odvodnění.. malé jsem dávala Kulíška a zobala probiotika..malá byla taky zgruba po 14 dnech v pohodě..

takže za mě dieta a hodně pít, nevím jestli se u Salmonelly dávají léky u Campylo ne, max probiotika..

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:30

dokud má ty pozitivní výtěry, tak bych jela asi na dietě..

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 07.10.11 14:32

No na salmonelu jako takovou léky nejsou. Asi fakt pomůže jen ta dieta,ale nedovedu si představit držet ji teda rok? 8-o Ještě jsem neslyšela, že by měl salmonelu někdo tak dlouho. chudák holčička tedy… :hug:

5misa6  07.10.11 14:32

Za mě activiu a actimel jogurty.To mi doporučil lékař a celozrnné pečivo.

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:34

jo ona jí má 13 měsícu 8-o já četla, že malé je 13 měsícu.. a nemá malá nějaký hlubší problém? Zkusila bych třeba návštěvu na imunologii..

Bobik
Kecalka 129 příspěvků 07.10.11 14:37

tehulka janina ona právě nemá ani průjem, ani nezvrací, jen má pozitivní výtěry
ze začátku byla pouze kojená, takže dieta nešla a vlastně ani nebyla potřeba, když nebyly žádné projevy

dle doktorky jen čekat, až se ty bakterie z těla vyloučí, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že po 13 měsících to tam stále bude :pocitac:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 07.10.11 14:41

Bobik: chápu, že to musí být omezující.. tak bych asi dávala hdoně jogurty s živou kulturou..moje malá,tak od roka a půl pila i kefíry a prostě posilovat střevní mikrofloru,abyste nad mrchama vyrhráli.. držím pěsti..

vera82st
Nováček 1 příspěvek 15.12.11 20:29

Dobrý den.
Moje dcera (21 měsíců) měla salmonelu po dobu 10-ti týdnů.io
Průjem a horečku měla jen asi 3 dny, pak už byla OK. Dnes jsme se dozvěděli výsledky a je konečně negativní.
Dávala jsem jí Smectu asi 7 týdnů, k tomu Biopron Forte a byla stále pozitivní. Pak jsem si vyčetla, že se k léčbě dají používat ještě kapky z lichořeřišnice a citronový olej od Justu. Po jejich nasazení jsme za 3 týdny negativní.
Dietu měla jen týden a pak normální stravu-jen více jogurtů.
Nic jiného jsem kromě výše uvedených věcí nezjistila a to jsem na netu trávila hodně času.
Přeji brzké uzdravení.

MilenaHud
Nováček 2 příspěvky 07.04.15 21:03
salmonela - co pomuze?

V unoru mel pulrocni syn salmonelu, porad jsme dle steru pozitivni, ale jine priznaky nastesti nemame. Co vam pomohlo k negativnim vysledkum? Davame na jen probiotika, nic vic nam lekarka nebyla schopna poradit…a to u jejich vyber nechala na nas :-/

Eliska90
Nováček 1 příspěvek 01.03.16 14:02
Kuřecí maso

Chtěla bych se zeptat jaká je pravděpodobnost nakažení salmonelozou z kuřecího masa. Pokud omylem sním byť jen malý kousek syrového nebo špatně tepelně upraveného ku.masa, je nakažení salmonelou jisté?? Děkuji :think:

Váš příspěvek

Poslední články

Sladké mámení: 4 recepty na moučníky, po kterých se z vás baculka rozhodně nestane

Milujete sladké, ale odpíráte si ho, protože se snažíte shodit nějaké to kilo do plavek. Ale proč se tak trápíte? Jenže mlsat můžete i zdravě a bez výčitek. Těchto pět receptů vám už napoví, jak na to. Na nějakou tučnou pocukrovanou bombu ani nevzpomenete. číst dále >

Paní na úklid: Jak se domluvit, aby úklid byl podle vašich představ

Když máte poctivou paní na úklid domácnosti, stojí to za to, pochvalují si maminky na eMimino.cz. Chcete ji taky? Tak nevěřte hned na zázraky - napoprvé budete nejspíš kroutit hlavou, jestli byste to neudělala lépe. číst dále >