Salmonela - je to normální průběh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  12.06.13 18:16
Salmonela - je to normalni prubeh?

Ahoj.

Holky, mam dotaz. Nase mala - 9 let, dostala pred necelym mesicem salmonelu. Mela par dni vysoke horecky, prujem a velke bolesti bricha. Vyter prokazal salmonelu.

Asi po 14 dnech byla holka dobra (samozrejme chodime na kontrolni stery atd.) a zacala chodit opet do skoly. S tim, ze nechodi do jidelny a dodrzuje dietni rezim. Po tydnu dostala ale zase hodne vysoke horecky a bolesti bricha. Po par dnech byla zase dobra.

Opet zacala chodit do skoly, byla tam tyden a neco a dneska jsem pro ni zase musela jet, protoze byla unavena, pobolivalo ji trochu bricho. Horecka zase pres 39.Smutný Prujem vubec.

Zitra rano razime opet k dr. Posledni ster ukazal, ze uz tam toho ma nescetne, zitra bude ster dalsi.

Jde mi vlastne jen o jedno - muze tohle vsechno zpusobit salmonela? Ze je par dni uplne dobra, pak najednou vysoke horecky bez prujmu, pak znova atd..? Zacinam mit strach, aby to nebylo neco jinyho.

Diky, Katkausa.

Reklama

Reklama

Reakce:

78_Maja
Kecalka 275 příspěvků 12.06.13 18:55

Ahojky,

u dětí s tím zkušenosti nemám, ale můj ex, když měl salmonelu, tak se mu nic nevracelo. Byl s tím dost dlouho nemocnej. Třeba to ale může mít i jinej průběh, jako u Tvojí malé. Každopádně držím pěsti!

:mavam:

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 12.06.13 18:57

Tak pokud má v sobě pořád salmonelu, možné to je :think:. A dáváš jí nějaká probiotika na srovnání střevní mikroflóry? Jinak salmonela nemá ráda kyselé - cpala jsem holky kyselým zelím a kyselýma okurkama

78_Maja
Kecalka 275 příspěvků 12.06.13 19:05

Hlavně od toho přítele si ještě pamatuju - neměl jíst mléčný výrobky, ale jestli na tom něco bylo, to nevím…

Anonymní  12.06.13 19:53

Myslím, že to salmonela dělat může. Je potřeba dodržet dietu. Dříve se dělaly stěry po týdnu a 3 po sobě musely být negativní a zpravidla 2 byly OK a ten 3 špatný, protože už se to zase namnožilo. Náš malý ji právě měl nedávno a teprve jsme byli na výtěru a ten byl negativní, ale myslím, že je to tou vhodnou stravou - takhle malý ještě nemá nárok na problémový jídelníček. :P Na eM jsem se taky dočetla, že někdo dal po několika pozitivních stěrech rum 3× po sobě a bylo po salmonele. Já bych to asi řešila spíš slivovicí. :lol: Zkusila bych tu dietu fakt přísnou po dobu 3 týdnů a držím pěsti.

Genovesa
Extra třída :D 10924 příspěvků 12.06.13 19:53

Ahoj, mně lékařka při ukončení hospitalizace varovala před možnou recidivou, ale malé se na salmonelu navázaly i rotavory. Mléčné nesměla do úpravy stolice. Laktobacily doporučila Lactobacillus nebo Lacidofil.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama