Pořad Sama doma - pátek 17. 4.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 17.04.09 13:11
sama doma patek 17.4

Ahoj holky, sleduju ted sama doma a jsou tam modelky..bavi se o anorexii apod..a moderatorka rika že se ji modelka nezdá hubená..ta adélka má pri 180 cm 55 kilo (a to myslim aji s postelí) a vypada desne vychrtle..děs­ný..noale predtím říkali neco o miminkách a pláči..nestihla jste to některá? 8) já jen slyšela že delali v UK nejaky vyzkum na 3m koliku a ty deti i rentgenovali a zjistili ze ty neprdící (plačící) deti nemely vic plynu ve streve ze jen to vic „nezvládají“ než nebrečící děti..ale nejsem si jistá jeslti jsem slyšela dobře.. 8O

Reakce:

mado
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 17.04.09 13:53

Podívej se na stránky ČT, tam se dají pořady přehrát. Já to viděla jedním okem, jen ta miminka, ukazovali, jak mimčo zklidnit.

Anonymni  17.04.09 14:01

No paní tam říkala, že obsah plynu zjistili tak nějak stejný různým dětem, ale byl rozdíl, jak se k tomu postavily. Prý pohodové dítě sebou zamrská a „poprdí si“ a přednaštvané dítě neví, co s tím, tak brečí a chce celému světu sdělit své hoře.

Ukázala tam, jak z polovysypaného polštáře udělat neklidnému děcku měkké hnízdečko, že prý nemají rády tvrdou podložku. Nebo jak udělat hnízdečko na zklidnění srolováním konců deky, aby měla jakoby rantly, takže to děcko je pak v takovém jako obložení a necuká tak sebou. Pak ukazovala zavinování napevno včetně ručiček, nožky nechla volné, ale řekla, že u super neklidných dětí je potřeba stáhnout do ranečku i ty nožky.

Zdůraznila, že i když se zdá, že na břiše tyto děti spí klidněji, že to není vhodná poloha. Že sice se nemůže hýbat, a proto je brzy klidnější, že to je ale nebezpečné kvůli náhlému úmrtí. Takže radí dítě, které si rozhazuje ručky a neumí se zklidnit prostě pevně zavinovat. Rychlozavinovačka prý tak do dvou tří měsíců, pak nějakou velkou plenu nebo tak něco a podsunout pod zádíčka, aby se děcko nemohlo vyhrabat.

Víc si nepamatuju :-)

Petra

Aladina
Echt Kelišová 7586 příspěvků 17.04.09 20:01

Mě by zajímalo, když už jste u toho. Jak se ty děti můžou vyprdět – když se nemůžou svézané hýbat? Neříkala paní?

asha
Nadpozemská drbna 27497 příspěvků 17.04.09 21:00

Ahoj :)
Tak k tomuhle tematu moc doporucuju knizku od H. Karpa Nejstastnejsi miminko v okoli. Jedna z nejlepsich knizek o detech, co jsem cetla (a jedina, kterou jsem docetla, krome druhyho dilu) :)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 18.04.09 20:16
[quote:0dd10633c­8]Mě by zajímalo, když už jste u toho. Jak se ty děti můžou vyprdět – když se nemůžou svézané hýbat? Neříkala paní?

já to ted zhlídla na netu ceske televize a je fakt že paní (snad učitelka??)
to měla takový trošku neuříděný mi přišlo. a řekla to, co tady píše petra.a že miminků rentgenovali bříška a proste toho plynu tam nemají víc, jen jsou „reaktivnější“ mají citlivější nervovou soustavu a proto pláčou. A ne vždy to (asi) souvisí s prdama. Svazovat asi jen když už pláče únavou a ruší se tím šermováním..ale nevím jak se to má poznat.. No my už jsme tak jako tak snad z nejhoršího venku (mega ťuk ťuk!!!!!)

Váš příspěvek
TOPlist