Samovolný potrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

david
Nováček 4 příspěvky 05.05.06 13:57
samovolný potrat

Ahoj holky,
nevím jestli jsem na správném místě… Ale stejně. POkud některá z vás prodělala samovolný potrat, mohly byste mi napsat, jak probíhaly dny a vyšetření po tom potratu? Moje partnerka právě prodělala samovolný potrat v 15 týdnu těhotenství, všechno to bylo strašně rychlé, potratila doma. Přijela k nám doktorka, prohlédla ji, dala jí nějaké léky proti bolesti a to bylo vše. Má se za týden dojít ukázat…
Nevím, zdá se mi to trochu málo. Po samovolných potratech přece ženy bývají v nemocnici, nebo se pletu?
Možná je to blbý dotaz, ale mám strach, aby péče o moji partnerku nebyla trochu zanedbaná…
POdělíte se o vaše zkušenosti prosím?
Díky, David

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 05.05.06 14:05

Ta doktorka byla gynekoložka?
Rozhodně by bylo dobrý navštívit gynekologa co nejdřív, nejspíš bude muset udělat revizi dělohy (vyčištění). Myslím, že v 15tt to bude potřeba…
Já potratila 2× v 9tt a pokaždé mi revizi dělali…

Hodně štěstí vám oběma brzy zdravé miminko!
Dadla

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.05.06 14:06

Davide,

já jsem samovolně potratila v 9tt, ale musela jsem jít na revizi dělohy, mimi neodešlo samo, takže jsem byla v nemocnici, ale pokud tvoje partnerka nemusí jít na revizi dělohy, tak do nemocnice nemusí, za týden na kontrolním UTZ doktorka zjistí, jestli je všechno v pořádku a taky pokud by měla partnerka moc velké bolesti, tak ji nalož do auta a vem ji do nemocnice, tam se na ni podívají. Přece jenom 15tt je už dost pokročilé těhoteství…

Držím palce, ať obět brzo čekáte mimi a se šťastným koncem…

Zuzka

Luca235
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 05.05.06 14:10

Zajdi na těhotenství po potratu. Tam by ti měly holky poradit. Je mi tvé ženy líto. Přeji jí brzké uzdravení. Do nemocnice nemusí, záleží na UZ vyštření jestli se odloučilo všechno. Po samovolném potratu se může otěhotnět hned další měsíc. Držím vám palce.

david
Nováček 4 příspěvky 05.05.06 14:10

Díky moc za tak rychlé odpovědi. Byla to gynekoložka, ke které chodí. Prý na vyčištění dělohy nemusí, tak nevím. Stejně se mi to zdá trochu divné, ale doufám že jen zbytečně stresuju.
Budu moc vděčný za další zkušenosti, předem díky D.

Child
Povídálka 43 příspěvků 05.05.06 14:30

Davide, taky si myslím, že by mělo být provedeno vyčištění dělohy. Moje kamarádka prodělala 2× tzv. zamlklé těhotenství (miminko se přestalo vyvíjet) v 9tt a v 10 tt a vždy musela jít do nemocnice, kde jí udělali vyčištění dělohy. :cry:

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.05.06 15:25

Child, zamlklé těhotenství a samovolný potrat jsou naprosto rozdílné věci… u ZT se mimi přestane vyvíjet, ale zůstává v děloze… u SP se mimi sice taky přestane vyvíjet, ale samovolně se z dělohy začne odplavovat.. někdy to jde rychle a děloha se vyčistí sama a někdy to tak rychle nejde a je třeba jít na revizi dělohy.

Pro ženu je mnohem lepší a přirozenější, když na revizi jít nemusí… nedojde k poškození děložní sliznice ani děložního hrdla a může otěhotnět opět po další MS a nemusí čekat na rekonvalescenci.

Mám kamarádku, která žije ve Švýcarsku a tam se revize už několik let nedělají… mimi se přestalo vyvíjet a dr. ji dal injekci a poslal domů, že má počkat, že se samo odplaví a pak jenom přijít na kontrolu.

Takže já bych byla ráda, že se revize dělat nemusí…

aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.05.06 17:28

Omlouvám se, ale jsem trochu alergická na lidi, co nás tahají za nos. Ráda si to nechám vysvětlit, davide, Ty jsi se tady 14.3. ptal na začínající potrat ve 14tt. Mám pocit, že ten další týden trval hodně dlouho… Nebo máš partnerek víc?

aaliana

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 01.08.06 15:49

Nam sa taktež stala hrozna vec. Byla jsem v 8t. a zacala jsem krvacet, najprv jenom tak malo a potom to uz slo hrozne. Primar nam povedal, ze by bylo vhodne pockat 3–6 cyklov a mužeme ist na vec. Ale nic hrozneho by se nestalo, kdyby to bolo i dřív. No ale po 2.MS jsem dostala ureoplazmy a potom sa so mnou tahali nejake čudesy. Teraz som zevraj zdrava, ale stale ma neco poboliva, teda furt je to podbrišek, ale nemužeme se snažit protože manžel ma zapal močovych cest :cry:
normalne lituju, ze sme se nezacali snazit hned po 1 MS. Holky tu všade píšou, že čakali jen měsíc a už mají drobečka v bříšku. Zmenila jsem lekara a ted jsem na Duphastone, hadam se coskoro oba uzdravime a budeme mit //.
Nesmime veset hlavu, ved jak by to vyzeralo žít bez nádeje. :wink:

nicci
Nováček 1 příspěvek 04.05.11 16:52

Zdravím, potřebuji poradit .
byla jsem v 5týdnu těhotenství ( dvou vaječná dvojčata, začala jsem krvácet a šla ihned v úterý k lékaři, ten mi sdělil že jsem jedno přišla, nasadil mi prášky na zastavení krvácení + hormony, aby jsme zachránili to druhe) v týdnu jsem krvácela, zastavilo se to až v sobotu odpoledne, v pondělí jsem šla na kontrolu, kde jsme zjistili že odešel i druhý plod. Dle lékaře bych zřejmě nemusela na vyčistění, protože na UTZ nebylo vidět nic. Samozřejmě jsme zastavili užívání léků. Byla jsem uvědoměna že po vysazení léků je možné špinění. Pro jistotu mi vzali krev na druhý den v úterý . Já bych byla nejradši nechodit žádné vyčistění, raději bych zvolila aby se s tím tělo vyrovnalo samo. Zatím lékař nebyl proti a sám to navrhl.
Po telefonickém rozhovoru ve středu ráno mi sdělili že HCG je 136( nevím zda je vyhovující či ne), a že mám za týden přijít znovu na odběry krve a uvidíme.
Nastoupila jsem do práce aby nemyslela na to co se stalo, začala jsem ale opět malinko krvácet, nic silného. Co myslíte že se odehrává ? Je z důsledku vysazení prášků, nebo je možná hned tak brzy menses- ikdyž to si nemyslím. Nebo myslíte že ikdyž na UTZ již nic nebylo že je to ještě v důsledku potratu, který nastal ? fyzicky se jinak citím dobře
Prosím o Váš názor popř. Vaše zkušenosti, díky moc

Honza.Malis  22.03.12 20:50

Dobry den. Chtel bych se zeptat. Pritelkyne je v 15 tt. a chce potrat. Pujde to jeste? Poradte nam prosim Vas co s tim? Jsme z toho uplne na dne. Dekuji moc

Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 23.03.12 10:30

Honzo: nepůjde… tuším, že „legálně“ to jde jen do 12. tt, pak už to jde přes etickou komisi… Nebo to jde pak už jen ze zdravotních důvodů…
Nerada na toto téma píši, protože sama jsem prodělala potrat v 17. tt proti své vůli – miminko zemřelo a muselo se to ukončit… Ale u mně to byl jiný případ – šlo o mrtvé dítě. Tvé partnerce jde o živé… Pokud to není za zdravotních důvodů, měla by si to ještě nechat projít hlavou. Jinak, doporučuju na youtube třídílné video s názvem: Jak se dělá potrat… Je tam nafilmován potrat živého 12 tt starého plodu… Dost drsné video, ale měly by ho vidět všechny, které se rozhodnou bez vážných důvodů jít na potrat…

Honza.Malis  23.03.12 18:26

Dekuji za odpoved a za radu. My to nezvladame a nevime jak dal.:-( a ona a ani ja dite nechceme

Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 23.03.12 18:57

Honzo, a nenapadlo vás dát ho k adopci? Když už je to takhle daleko? Myslím, že by vám někdo v budoucnu byl velice vděčný… Nemyslím Baby Box, ale normálně pak dítě dát hned v porodnici k adopci…
Víš, narovinu: v tomto týdnu tt, co je tvoje přítelkyně, už by stejně šlo o vyvolaný porod se vším všudy (i v případě „potratu“, takže by to vyšlo nastejno…
Ale to je jen na vás, já nemám právo vám do toho mluvit. Jen mě to tak napadlo, když už je tak daleko…

Honza.Malis  24.03.12 20:23

Ja jsem nekde cetl, v Brne to udelali nejake holce i kdyz byla v 5 mesici.:-( ano napadlo nas to, kdyz nic jineho nezbyde. Ale nevime jak to rict rodicum. Je to fakt tezky.:-( a kdyz to dite dake k adopci tak nas to bude zase hrozne mrzet. To vim.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist