Šátek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  24.09.03 21:42
šátek

Ahoj maminky, máte zkušenosti s nošením dítěte v šátku? Můžete to doporučit? Díky.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  08.10.03 12:38
šátek

Ahoj! Satek mam a maleho vnem nosim. Jeste v tehotenstvi jsem zvazovala jestli baby vak nebo satek. Nakonec jsem se rozhodla pro satek, zda se mi, ze ma vic uplatneni. Pravda, vazat jsem se ho musela naucit od jedne maminky, ktera v nem uz decko nosi, ale od te doby na nej nedam dopustit. Malej prvni 3 mesice dost plakal a v satku se vzdycky uklidnil. Malo spal a v satku vzdycky usnul. Dalsi vyhodou je, ze mas volne ruce, takze to je idealni, kdyz jdes nakoupit nebo treba na prochazku se psem. Dalsi vyhodou je, ze se s nim dostanes i tam, kam s kocarkem ne (byly jsme takhle treba na prohlidce zamku s 2,5 mesicnim miminkem, cele 2 hodiny spinkal nebo s nim takhle muzu jit na urad, kde nemaji vytah a normalne by malej musel zustat na vratnici). Taky se se satkenm necha kojit a nikdo to ani nepostrehne.

Ted ma malej trochu problemy, cvicime cviky podle Vojtovy metody a rehabilitacni pracovnice nam nedoporucuji pouzivat satek moc dlouho, ale stejne jsem v nem maleho nikdy nenosila cely den.

Nemam original Vatanai, koupila jsem ho od nejake pani, co ho sije doma, takze ho mam asi za 1/5 ceny, co by stal original, a presto svoji funkci plni perfektne, miminko i ja jsme s nim moc spokojeni.

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.10.03 14:25
šátek

Se šátkem jsem chodila od narození, kočárek měl dlouho dovolenou… Ještě nedávno jsem šátek používala, a to už má Verunka 10 kilo a 16 měsíců. Jenže jsem znovu těhotná, tak v šátku nosí jen tatínek. Před delší dobou jsem napsala o nošení v šátku dost dlouhý článek, je v SOS maminek tady na emiminu.

Alice

Anonymni  09.10.03 20:19
šátek

Prosím prosím, nešel by zveřejnit kontakt na tu paní, co šátky šije doma za pětinovou cenu? Moc děkuji. Sylva

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 09.10.03 22:11
šátek

Milá Sylvo!

Šátek si můžeš ušít i sama, na www.rodina.cz je návod. Já jsem požídila látku na dva šátky za 300,– kč.

Alice

Anonymni  10.10.03 17:11
šátek

Díky, podívám se, vyzkouším a uvidíme. S.

Anonymni  11.10.03 22:09
šátek

Šátek v délce 4,5m jsem koupila za 600,– Kč. Doufám že paní, od které ho mám nebude vadit, že tu zveřejním její telefonní číslo… Je to pí. Pazourová, tel. 737525 012.

Původně jsem si šátek chtěla ušít, ale když jsem v Praze okoukla ceny látek, zjistila jsem, že by mě to kolem těch 600 Kč také vyšlo. A také jsem se bála, abych koupila správně pevnou látku, aby mi pak mimísek někde nevypadl :-) (líbilo se mi něco na způsob rifloviny, ale chtěli 300,– Kč za metr :-(

Květa

Anonymni  12.10.03 21:09
šátek

Takže já opět děkuji. Zkusím paní Pazourovou sehnat a domluvit se. Ten návod na rodině jsem bohužel neobjevila, ale stejně dík. S.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 28.12.03 14:42
šátek

Ahoj maminy, nevite nekdo, kde bych nasla na internetu navod na ruzne uvazy satku na noseni deti? Diky Mirus

Anonymni  28.12.03 15:52
šátek

Ahoj, Mirus!

Návody na vázání najdeš na www.verunka.szm.sk v sekci Rady a tipy, Drobné rady, Nošení v šátku.

Přeju příjemné nošení.

Petra

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.12.03 16:39
šátek

úvazy šátků jsou tady v Radách a tipech

Taky jsme probíraly, jaká látka je nejvhodnější a jak je nejlépe ušít.

Romana

lenanej
Kecalka 179 příspěvků 07.05.12 13:55

Ahoj holky, chtěla bych pořídit šátek pro prcka. Koukala sem na nosenideti.cz a tam mají nabídku šátků, že člověk neví, který si má vybrat. Vůbec tomu nerozumím, tak bych chtěla poprosit, jestli byste mi nemohly doporučit nějakou značku nebo popř. z jaké látky se dá šátek ušít.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 07.05.12 14:07

@lenanej šátek nešij. Opravdové šátky jsou tkané tak, aby vyhovovali nošení dětí, aby jakoby i ty pevné lehce pružili v jednom směru. Existují opravdu kvalitní šátky i v cenové relaci kolem tisícovky, stačí kouknout do bazárku - kvalitní šátek totiž používáním neztrácí, ale získává - nový šátek bývá často tuhý, hůř se s ním váže, „zanošený“ šátek už je jiný kafe, je měkký, poddajný a snáz se dotahuje, aby v něm bylo miminko správně podepřené.
Osobně bych doporučila v inzerátech koukat například po značce storchenwiege, délka 4,1m ti bohatě stačí na kříž s kapsou uvnitř do konfekční vel. cca 40, případně pokud jsi větší, tak 4,6m, ale tam už je i možný, že ti bude dost šátku přebývat (přebývání šátku je při vázání spíš na škodu, mácháš kolem sebe děsným kvantem látky a znesnadňuje to manipulaci).
Další značka, která se dá sehnat za slušný peníz je hoppediz, to jsou šátky trochu tlustší, unesou v klidu i batole.
U didymosu je pak nepřeberné množství stálých vzorů, pruhy jsou takový univerzál, žakár bývá tenčí, ale nemusí být pravidlem.
Hodně specifické jsou české Vatanai, základní vzory jsou tenoučké, dost pruží, jsou příjemné, ale v tenkém šátku pak dítě těžší jak dejme tomu 8kg už může být trochu nepříjemné nést, tam pak záleží na preciznosti dotažení.
Obecně bych řekla, že na nosenideti co mají v nabídce je kvalitní šátek, je fuk, jaká značka, je to už obchod hodně pro nadšence, vlastní ho paní, která sama dvě svoje děti odnosila, takže rozhodně neprodává nějaké šunty.
Pokud je to jen trochu možné, tak doporučuju najít si nějaký vázací kurz, kde ti názorně předvedou, jak šátek uvázat a hlavně, jak ho dotáhnout, protože občas maminky k dotažení šátku přistupují dost laxně a dítě jim tam pak visí jak v nějaký klokance :|

Ivana_1987
Nováček 7 příspěvků 07.05.12 14:08

já jsem si pořídila šátek Vatanai 5 metrů dlouhý, aby si ho mohl vázat i tatínek :) jsem s ním maximálně spokojená, určitě bych teda nešila, měla bych strach. Zítra bude synovi 7 měsíců a nošení v šátku miluje, vyloženě si tam hoví… ;) takže já jen mohu doporučit :palec:

Ivana_1987
Nováček 7 příspěvků 07.05.12 14:14

souhlasím s Gladys :) ještě jsem chtěla připsat, když mi přišel ten šátek, tak součástí balení jsou i návody, jak uvazovat dítě, které jsou moc hezky nafoceny a dobře se pochopí… kurz na vázání bych taky doporučila, ale taky jsem se to naučila :) stačilo kouknout na několik videí a vázat a vázat.
Před použitím jsem šátek prala asi 3×, aby trochu změkl, ale opravdu chce obnosit :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Reklama