Seborea - řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jancic  22.11.11 12:22
Seborea - řešit?

Ahoj :mavam: ,
malý (16 měsíců) měl jako kojenec seboreu, nejdřív na obočí (já neználá :oops: mu to oloupala a kupodivu se mu to nikdy nevrátilo). Pak se mu to udělalo ve vláskách, kde jsem mu to vyčesávála, zmizlo to. Teď jsem zjistila, že seboreu má ve vlasech zas :-? (sice na menším místě, ale má). Nevím, ale co s tím. Jinak požíváme konopný šampón přímo na seboreu (ale hlavu si myje jen jednou týdně). Teď má takové háro, že nevím, jak bych mu to vyčesala (budeme ho už po druhé stříhat) a hlavu mastila (čímkoliv) - krom toho on česání nesnáší. Jde to řešit jinak než mazáním a vyčesáváním? Myslíte že se to musí řešit? Evidentně ho to vůbec netrápí, spíš to vypadá jak kosmetický problém … Nebo je možný, že to časem zmizí???
Jinak se mi zdá, že má něco podobného za ušima - loupe se mu kůže, je suchá, zažloutlá … může to být taky seborea?
K dr. jdeme až v lednu, nechci ho s tím otravovat už teď.

Příspěvek upraven 22.11.11 v 12:28

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

bubulina
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 22.11.11 12:25

Být tebou, zajdu na kožní. Nám tehdy na seboreu ve vlasech předepsala Linola šampon. Slo to po něm rychle dolu vycesavanim.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31607 příspěvků 22.11.11 12:28

Já jsem to u mimina moc neřešila, nechtělo se mi ho mastit, ale dr mi řekla, že to má vliv na vlasové kořínky, že by taky mohl přijít o část vlasů, tak mastim. Ale je to mimino a nemá vlasy, takže namastím přes den a večer setřu vlhkou žínkou.

Jinak mě se udělala seborea ve vlasech po prvním dítěti. Neřešila jsem, neřešila a pak se mi tam usídlila kvasinka (páč jsem si to blbka drbala a olupovala) a to teprve nastalo martýrium, svědilo to, na kůži úplný strupy, šílený, koupila jsem si na to šampon od biodermy a naštěstí to zmizelo.
Jinak konopnou kosmetiku používám na udržení stavu, pokud nepomůže, tak je potřeba použít něco přímo na problém určeného, třeba ta bioderma, sice drahá, ale účinná.

peta h
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 22.11.11 12:29

Za ouškama je to nejspíš také seborea, většinou začíná právě za ouškama, na obočí nebo na hlavičce ve vláskách. Ta Linola je dobrá, na namazání Excipial (volně prodejné v lékárně). Pokud se mu to víc nerozšíří, tak se to řešit nemusí, může to zmizet i samo.

jancic  22.11.11 12:30

A myslíte, že by měla tím mít hlava každý den? Jednou týdně by to asi nemělo smysl, že? (samozřejmě, jak to k jeho věku patří, při mytí hlavy spouští hysterický řev :roll: )

Příspěvek upraven 22.11.11 v 12:33

Aliik
Kelišová 7482 příspěvků 22.11.11 12:31

Taky jsem se chtela pridat a diky za info Gladys :wink: Nase dvouletacka ma mini kousicky seborei ve vlaskach (fakt par lozisek po par mm), tak jsem neresila, bo ji to nevadi a neni to videt. Ma to tedy mekke (konzistence vosku) i bez namazani, tak v dlouhych chvilich stahuju a vycesavam, ale trosicku ji jeste ma :nevim:

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 22.11.11 12:34

Ahoj, já bych to řešila :-D Dceři se to taky pořád vrací, a to jí budou 4 roky. Má dlouhé vlásky, vždycky jí to namažu Excipialem Lipolotio (to jsem vyčetla tady na e-miminu :mrgreen: ). Rozdělám jí vlásky, aby bylo vidět kůži a máznu, to samé o kousek vedle a takhle postupuji, dokud není namazaná celá „zasažená oblast“

Mladší měla po porodu seboreu i na čele, takže je asi možné mít ji za ušima. Pomohla nám mastička od La Roche-Posay přímo na seboreu.

jancic  22.11.11 12:48
bubulina píše:
Být tebou, zajdu na kožní. Nám tehdy na seboreu ve vlasech předepsala Linola šampon. Slo to po něm rychle dolu vycesavanim.

Linola šampónem to jen umeju (jednou stačí?), nechám chvíli působit - a pak by to mělo jít vyčesat? Někde jsem teď vyčetla, že vadí vlhké vlasy, takže je lepší před spaním sušit fénem?

nakukovatelka
Závislačka 4161 příspěvků 22.11.11 12:49

Ahoj, ja to resila nedavno jeste u 2,5leteho … normalne jsem namazala hlavu olejickem Aviril, co mi tu zbyl z dob mimina, a pak umyla hlavu ve vane klasickym samponem, a pak - formou hry - jsme to vycesali mym tupirakem. Jak to padalo z hlavy na zem :lol: :poblion: , tak on to luxoval, coz ho bavilo, takze se nevzpouzel tomu cesani (taky to nema rad, a ani myti hlavy).
Myslim, ze neni nutny na to kupovat buhvico, ja bych nejdrvi zkusila klasickou cestu, jako se to dela s miminkem.
Jinak teda on to mel jenom na temeni (zato hodne), mimo vlasovy porost nikde, nastesti.

bubulina
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 22.11.11 13:05

Vlasy jsem myla 2× týdně, až samy uschly, tak jsem proti směru růstu vyčesávala. Používala jsem ho i tak potom dál.

MMartina1
Závislačka 3510 příspěvků 22.11.11 13:17

holky, taky jsem mazala Excipialem (já ho používám pro sebe od svých 18), ale pozor, jedné mamce jsem to tu radila a malej jí po něm celej zčervenal. Excipial obsahuje ureu a ne každému sedne, takže nejdřív vyzkoušet na kousku kůže a pak až namazat na větší plochu.

mersii
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.11.11 13:31

my ji meli taky v oboci i ve vlaskach. dr nam poradila mazat to deckym olejickem a pak vycesat.ale myslim ze po nem to bylo jeste horsi. pak sem v lekarne koupila samponek mediket a ten nam pomohl. a myje si nim vlasy i manzel kdyz se mu udelaji lupy a pomaha jedna dve :)

Jana 1
Nováček 2 příspěvky 13.03.12 09:59

Dobrý den,
měla bych prosbu, nevím jak se zbavit šuninek z hlavy, někdy se tolik navrství, že vytváří bouličky, někdy to svědí. Myju hlavu 2 krát týdně, a přelívám Přesličkou, ale trochu se to zlepší, ale nezabím se toho. Kdo mi, prosím poradí co mám dělat. Nizoral, a podobné šampony na lupy mi nepomáhájí, tak už nevím co mám udělat. Poradtě, prosím. Děkuju Vám za případné názory. Pěkný den. Jana :)

janka174
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 13.03.12 10:02

Namazat olivovym olejem (muze byt i jiny olej napr. avokadovy, mandlovy a ine)nechat 30-60 min pusobit a pak vycesat hustym hrebenem a pak umyt ( nesusit fenem)

Jana 1
Nováček 2 příspěvky 13.03.12 11:29

Dobrý den,

paní Janka174 děkuju vám, tak nejdřív odstranit šupinky, namazat olejem nechat působit, pak umýt, jak dlouho to mám aplikovat. Děkuju. Jana :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Sladké mámení: 4 recepty na moučníky, po kterých se z vás baculka rozhodně nestane

Milujete sladké, ale odpíráte si ho, protože se snažíte shodit nějaké to kilo do plavek. Ale proč se tak trápíte? Jenže mlsat můžete i zdravě a bez výčitek. Těchto pět receptů vám už napoví, jak na to. Na nějakou tučnou pocukrovanou bombu ani nevzpomenete. číst dále >

Paní na úklid: Jak se domluvit, aby úklid byl podle vašich představ

Když máte poctivou paní na úklid domácnosti, stojí to za to, pochvalují si maminky na eMimino.cz. Chcete ji taky? Tak nevěřte hned na zázraky - napoprvé budete nejspíš kroutit hlavou, jestli byste to neudělala lépe. číst dále >