Sedačka X Škodovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.07.03 17:03
Sedačka X Škodovka

Prosím Vás, nevlastníte někdo Škodovku 120 a v kombinaci s tím Autosedačku Chicco?

My jsme dnes chtěli svézt v autě naše miminko a zjistli jsme, že jsou ve Škodovce krátké pásy.

Nevíte někdo, co s tím? Nemáte stejnou zkušenost?

Díky za každou radu!

Zuzka

Reklama

Reklama

Reakce:

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.07.03 02:30
Sedačka X Škodovka

Sice nemáme Chico, ale jinak máme stejný problém. Vyřešili jsme to investicí a nechali předělat 3 pásy, se kterými jsme měli problémy. - Ona se nám pod pás nevešla totiž ani babička s lehkou nadváhou, francouzskými holemi a v kabátě.

Romana

Anonymni  03.07.03 20:14
Sedačka X Škodovka

Máme i Škodovku i sedačku Chicco, předpokládám, že tu samou, tedy tu nejmenší. Svoje miminko jsem nejčastěji vozila na předním sedadle, je to prý nejvhodnější. Naproti tomu se říká, že je to sedadlo sebevrahů. Když došlo na nejhorší a jel i manžel, měli jsme nacvičenou akrobatickou sestavu. Nejdříve přední sedačku úplně dopředu, pak úplně vytáhnout pás, vložit sedačku, pás držet v zubech. Sedačka byla trošku více nakloněna, takže mimčo vlastně leželo se zvednutýma nohama, pak přikšírovat a nakonec to vše zajistit přední sedačkou.

kocour
Stálice 81 příspěvků 04.07.03 18:35
Sedačka X Škodovka

Asi moc neporadím, ale po přečtení rad je nasnadě namontování nových pásů. My jsme do Felicie sedačku Chicco Synthesis za 1400 Kč jen tak tak nacpali - nejdřív se přetáhne dolní pás a pak za maximálního vytažení pásu (+ nastavitelná výška na sloupku co nejníž) se převlékne přes horní zobáček. Přední sedačku musíme mít co nejvíc vpředu.

Mám ale ještě problém, zda pobyt v sedačce nevadí páteři a pohybům mimina. Na cestování je sedačka nutná, ale co doma? Může v ní být mimino i doma? Nevadí to jeho volnému kopání nožičkama a snažení se přetočit na bříško či bok? Jestli někdo víte něco o tom napište.

Zdenda.

Anonymni  06.07.03 08:21
Sedačka X Škodovka

Ahoj!

Tak ten samej problém jsme řešili před dvěma měsícema, máme taky stodvácu nebo 125, ani nevín a autosedačku teda Maxo-cosi, ale to je asi jedno, prostě bylo potřeba pásy děsně dlouhý, takže ty původní nestačily, tak jsme zajeli na autovrakoviště a tam koupily 2 dlouhý pásy za 300,– a namontovaly jeden dopředu a jeden dozadu, ten teď pro mně a potom na tu větší sedačku, ale pozor ty naše pásy musely být fakt hodně dlouhý, takže ty první nestačily, byl to děsnej boj, tak jsme je museli jet ještě vyměnit asi za o 5 cm delší, teď už to jde líp, no teda taky žádná sláva, ale už jsme se to naučili.......jo to namontování je lehký, v tom bazaru nám řekli, jak se to dělá, takže to bylo hotový za chvilku. ahoj Eržika

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.07.03 10:58
Sedačka X Škodovka

Všem vám děkuji za rady a informace!!! Nikdy by mě nenapadlo, že se vyrábějí sedačky, které nejdou přidělat do auta :-( Všechny vaše rady vytisknu a manžel s taťkou se na to mrknou, snad nad tím problémem taky zvítězíme.

Přivítám i další nápady!!!

Díky!!!

Toffifee - Zuzka

Anonymni  06.07.03 21:48
Sedačka X Škodovka

My jsme vozili autosedačku na předním sedadle vedle řidiče, a také jsme měli krátký pás. Manžel vymontoval prostřední pás ze zadních sedaček z podsedáku a upínání vyměnil za to co je namontováno na tunelu. Pak se pás prodloužil asi o 15-20cm a šlo sedačku upnout. Pro snadnější upnutí jsme měli takový kolíček kterým jsme zajistili samonavíjecí pás na maximální délku a pak tam šla sedačka upnout vcelku dobře.

Přeji Vám úspěšné řešení a včasné vyjížďky i se sedačkou.

ahoj Iva :-)

Vega
Kecalka 177 příspěvků 07.07.03 18:50
Sedačka X Škodovka

Ahoj, problém s krátkými pásy není jen u škodovek, máme ho i my, s renaultem Laguna, i moje kamarádka s Hondou půl roku starou. Autosedačku dáváme dopředu, díky bohu tam nemáme airbag. Ahoj Vega

Anonymni  07.02.04 20:25
Sedačka X Škodovka

Sedacka s ditetem se nikdy nema davat na predni sedadlo, a to i kdyz tam neni airbag. Je to to nejnebezpecnejsi misto v aute. Idealni je prostredni sedadlo vzadu, kdyz to nejde tak jakekoli zadni sedadlo. Do roka maji byt sedacky otocene dozadu, proti smeru jizdyn

Lulu
Kecalka 328 příspěvků 08.02.04 15:47
Sedačka X Škodovka

Hmmm, aj my máme Škodu 120, ale sedačku Bebécar a napriek tomu, že je na pohľad priestrannejšia, napodiv sme ju v pohode primontovali aj na zadné sedadlo. Možno je nejak inak riešená jej spodná časť, ktovie. Ale ak by niekto chcel sedačku kupovať, odporúčam. Každopádne sedačku treba pred kúpou vyskúšať.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 09.02.04 00:52
Sedačka X Škodovka

Ahoj Zuko,

my máme sedačku

Maxicosi a jde nám připoůtat úplně v pohodě. Zkus to přední sedadlo, když dáš sedadlo dozadu tak by ten přední pás měl stačit.

Dej vědět jak si dopadla.

Nikol

Fogy
Nováček 8 příspěvků 23.09.05 20:42
Sedačka X Škodovka

Ahoj, my jsme to odvozili tak, ze sedacka byla po smeru jizdy a ne proti. Na to pasy stacily. Asi to ale nebylo nejbezpecnejsi reseni :(

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama