škrabání miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.11.03 18:10
škrabání miminka

Mám čtyř měsíčního chlapečka .Když se probouzí nebo je ospalý hrozně se škrabe po obličeji a hlavě . Vím dělá to hodně dětí,ale on si úplně zdírá kůži a teče mu krev, dělá si rýhy.Dávám ho spát v rukavicích ,mažu krémem.Zvláštní je , že když se tak podrápe vůbec nepláče jako by ho to vůbec nebolelo.Myslíte , že je to jen zlozvyk a přejde ho to, nebo to má nějakou příčinu? Radka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  06.11.03 08:47
škrabání miminka

ahojky,

nemá někde nějakou vyrážku. Lucka má atop. ekzém, sebboroický ekzém a teď i potničky. Asi ji to všechno svědí, ale spousta z toho ani není vidět, až když to začne škrábat. Zkus mu na to dát večer studený obklad (přev. kojenecká voda) a mazat vychlazeným krémem a když mu to bude vadit, tak to naopak nemaž. Třeba ty potničky chtějí vysušit a atop a seb. ek. chce zas mazat, tak uvidíš. A určitě se zeptej dr. třeba je to něčím jiným.

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 06.11.03 21:48
škrabání miminka

Ahojky,

nemyslím, že by škrábání v obličeji mělo co dělat s ekzémem.Děti se těmihle opakovanými činnostmi uklidňují.Některé děti buší hlavou do zdi nebo šprušlí postýlky, náš Kuba si zas trhá uši. Mám načteno, že v té rytmice a opakování je pro ně něco uklidňujícího a že je to časem přejde.Radí minimalizovat možnost sebepoškozování a vytrvat, až budou kluci větší a budou zvládat jiné vzruchy světa, sami přestanou.

Držím palce papa Klára + Kubík (12m)

Anonymni  07.11.03 18:40
škrabání miminka

Ahoj holky ! Moc děkuji , za odpovědi a rady .Vyrážku ,žádnou nemá ,tak spíš příchazí v úvahu odpovědˇ Kláry . Ještě jednou dík . Radka

Anonymni  12.11.03 11:46
škrabání miminka

Nazdar mamky! Máte pravdu, je to záležitost přechodná.Náš junior(3 měsíce) se šrábal taky.Měla jsem hrůzu a sním vyjít ven,aby si lidé neřekli, že mu to děláme my :o) Tatínek stříhá nehtíky ob den a záležitost je vyřešená…Ina

Leník5
Kecalka 392 příspěvků 09.11.12 07:06
škrábání miminka

Ahoj holky, obnovuji tuto diskuzi. Mám holčičku (5 m) a když je unavená nebo jdou na ní prdíky nebo má hladík či se jen vztekne, tak se ručičkou začne šmrdlat přes stranu čela a tvář až má kůžičku celou podrápanou do krve. Opravdu ošklivě. Už jsme na to vyfasovali od doktorky krém. Chápu, že jí to může uklidňovat, ale přeci nebudeme mít zakrvácenou dcerku. Teď jsme jí začali dávat spinkat s rukavičkama, které ale musíme ovázat gázou, aby si je nestáhla, ale jak si jezdí tou rukavičkou po obličeji, tak má jakoby tu kůži spálenou. Tak fakt nevím, co je horší. Vypozorovala jsem, že se škrábe asi hlavně palcem, tak se snažím nehtík opravdu často stříhat, ale stačí mžik a drbe a drbe a drbe. Máte někdo ještě jiný fígl než rukavičky? Dík

lucye
Povídálka 21 příspěvků 09.11.12 07:46

Ahoj měli jsme to samé a už 3 měsíce zavinujeme pevně ručičky k tělu před každým spaním a zatím to pomáhá, akorát už bude mít 5 měsíců tak nevím jak dlouho budeme ještě zavinovat :).

mirabellka19
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.11.12 22:09

Ahoj moje malá má skoro 5měs a včera měla krvavý šrám od obočí směrem k uchu. Rukavičky si zase ocucává. Nejlíp stříhat nehty ale i krátké jsou pořád ostré. :(

lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 19.11.12 20:48

Náš malej to taky dělal, po obličeji ne, jen na hlavě a to mu tekla někdy teda pěkně krev, až jsem se kolikrát lekla, ale taky ho to vůbec nebolelo, ale dělal to vztekem, že nemohl usnout. Ted máme 7 měsíců a už se škrábě minimálně naštěstí, tak jsem ráda že tohle máme za sebou. Byla jsem z toho dost na nervy, rukavičky si cucal, občas jsem zavinula, ale pokaždý se mu to taky nelíbilo. Takže moc neporadím, ale dělá to hodně miminek neboj a všechny to jednou přejde ;)

Mamango
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 07.06.13 11:00

Mám téměř 3měsíčního chlapečka, který se neustále škrábe a „šudlá“ ručičkama po tváři, až ji má celou rudou a v obočí se mu i vytváří z toho jakoby šupinky. Dělá to nyní asi 3. den, ručičky mu zavinuji k tělu, ale celý den i noc být přece zavinutý nemůže.. když si na obličej nesahá, tak se mu to zlepšuje.
Taky mi příjde, že mu nevyhovuje kosmetika sebamed krém na obličej - máte prosím nějaký typ, jakou kosmetiku používáte na obličej miminka, aby nebylo suché?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama