Jak odstranit skvrny na sedačce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jana_m
Závislačka 4953 příspěvků 11.02.10 13:14
Skvrny na sedačce

Máme pár let starou sedačku a znáte to, čas od času se umaže, něco se na ní vyleje, atd. Zkrátka na ní mám skvrny a to takové, že přes ni radši mám přehoz, je to pro ostudu.. :-(
Už několikrát jsem se to snažila nějak vyčistit, ale nedaří se. Jarovou vodou se jen nasákne a pak dva dny schne, skvrny zůstanou. Zkoušela jsem i vanish ve spreji na koberce a čalounění a výsledek? Nehoráznej smrad po celým bytě, skvrny se roztáhly a vypadá to ještě hůř. Zkoušela jsem toho už víc, ale nikdy nic nepomohlo dost účinně. Takže jsem to prostě vzdala a mám přes to ten přehoz. Jenže mě to fakt štve, nemáte nějakou radu na účinné vyčištění? Děkuji za každý tip.. :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 11.02.10 13:18

Mně pomohlo jen zavolat profesionální firmu na čištění pohovek a koberců. jinak jsem zkoušela vše možné jak ty a bez výsledku :nevim:

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 11.02.10 13:19

Ahoj, holčičku máte ještě malinkou, takže bych tak 4-5 let počkala, on tam nejspíš nějaký flek přibude, a pak nechala sedačku přečalounit :wink: :lol: 8-)

jana_m
Závislačka 4953 příspěvků 11.02.10 13:21

zuzuz a na kolik to vyjde, pokud to není tajný? :wink: Ale levný to asi není, že? :-(

Maxak: No jo, za pár let se už rozpadne, to nepůjde ani přečalounit, leda koupit novou.. :mrgreen:

Když mě to štve, je to humus.. Ještě že to jistí ten přehoz přes :mrgreen:

jana_m
Závislačka 4953 příspěvků 11.02.10 13:21

zuzuz a na kolik to vyjde, pokud to není tajný? :wink: Ale levný to asi není, že? :-(

Maxak: No jo, za pár let se už rozpadne, to nepůjde ani přečalounit, leda koupit novou.. :mrgreen:

Když mě to štve, je to humus.. Ještě že to jistí ten přehoz přes :mrgreen:

fyzikarka
Závislačka 2843 příspěvků 11.02.10 13:24

Mě se osvědčila firma na čištění koberců a čalounění.

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 11.02.10 13:26

My jsme měli gauč pořádně zaneřáděný od psa a čistila to ta firma 2× po sobě pro velmi silnéznečištění :oops: Vyšlo to na 900,–Jsem spokojená, jen kdyby nám tam syn nedávno nevylil čaj a nerozmatlal sušenku :cert: Ale deka to jistí :wink:

jana_m
Závislačka 4953 příspěvků 11.02.10 13:29

Hm, to si teď nemůžu dovolit, dávat tolik za vyčištění.. Ach jo, copak neexistuje nějaký normální čistič, který funguje? Ten vanish je na dvě věci.. :nevim:
Asi tam ta deka fakt zůstane už napořád :mrgreen:

iviel
Nováček 7 příspěvků 11.02.10 15:15
skvrny

Ahojky holky,nejlepší co jsem kdy na skvrny vyzkoušela je žlučové mýdlo.Se skvrnama mám bohaté zkušenosti :-) Má tři dětičky.Koupíš ho normálně v drogerii. U nás ho mají asi za 60kč a vydrží fakt dlouho,používá se na oblečení ,čalounění i pevné povrchy třeba v kuchyni.Zkus to,já myslím,že sedačka bude jako nová :-) Práci zdar.. :mavam:

jana_m
Závislačka 4953 příspěvků 11.02.10 15:40

Tak to jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Ale určitě to stojí za vyzkoušení dneska už do města nejdu, ale zítra si ho někde koupím.. Díky za tip :wink:

iviel
Nováček 7 příspěvků 11.02.10 21:22
skvrny

Rádo se stalo :-) přeju ti uspěšný výsledek.potom napiš,jestli se povedlo :mavam:

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.02.10 21:32

Ahoj. Švagr mi před týdnem říkal, že jestli chci vyčistit sedačku od skvrn, mám si koupit čistič mikrovlnek od Elektroluxu (je prý na bázi enzymů). Vyčistil tak skvrny, které odolávaly jakémukoli čištění (firmu nezkoušeli). Když tak bych se poptala blíž. aki

Lesina
Echt Kelišová 9864 příspěvků 11.02.10 23:11

Jakýkoli čistič, klidně i jen obyčejné mýdlo nebo prášek na praní - a PŮJČIT SI VODNÍ VYSAVAČ. Všechny čističe skvrny vyčistí, ale když tu rozpuštěnou špínu nedostanete pryč, jen se rozmatlá a zůstane tam - hadrem se ven opravdu nedostane… Vodní vysavač stříká vodu a současně ji vysává, takže jako proplachuje…

Takže vodním vysavačem vysát = vypláchnout špínu, co je nahoře (to abysme ji zbytečně nerozšmrdlali čistěním do okolí), pak to čističem vydrbat a pak důkladně prosát a propláchnout čistou vodou. Sedačka je po čistění vlhká, ale většinou za půlden je už suchá, nesmrdí, není nasáklá špínou ani chemickými sajrajty z čištění a do posledního proplachování se dá přidat i vůně nebo aviváž (nezkoušela jsem, nebylo třeba).
Celý trik je v tom proplachování… Prádlo je po praní taky nutné vymáchat, žejo :) Jinak by bylo zaprané.
Já teda mám vanish na koberce, ale jednu butylku už roky, stačí ho minimum :)

Mám bohužel bohaté zkušenosti, káva, fixy, pastelky, shnilá dýně, hlína, sem tam zvratky, sem tam bobek, zablácený čokl, špinavé dítě, víno, kečup… A my naivové máme světlou jednobarevnou nesvlékací sedačku 8-o …

Dneska už bych kupovala jedině svlékací :)

Stejně čistíme i koberec - ale říkám si, že ten náš v obýváku už by zasloužil spíš vyhodit než čistit… Ale nejspíš počkáme až čuňátka odrostou.

L.

PS: Vodní vysavač máme vlastní - neocenitelný pomocník při nehodách. Nedávno jsem likvidovala celou konvici melty i s lógrem částečně na sedačce a koberci (obojí krémovobéžové) - nezbyl ani flíček…

jana_m
Závislačka 4953 příspěvků 12.02.10 15:51

Tak jsem v drogerce nikde nebyla, koupím to zítra.. S tím vodním vysavačem by to byl problém, nemáme si ho od koho půjčit..

iviel
Nováček 7 příspěvků 12.02.10 19:49

Já po svých zkušenostech myslím,že vysavač nebude potřeba :-) Když napřed namydlíš houbu a vyčistíš ty nejsilnější skvrny ,pak to necháš chvilku působit.Kdyby byly opravdu hodně zažrané a dočistíš celou sedačku,půjde to v pohodě.Ono to žlučové mýdlo působí také na bázi enzymů a ještě je ekologické :-) čistím s ním i sedačku,kober­ce,výborně vyčistí kuchynské povrchy.Třeba digestoř ze spodu,nebo sporák jsou jako nové.Nebo různý skvrny na oblečení od dětí..fakt mě ještě nezklamalo. :lol: Když to ted tak po sobě čtu,dělám uplně mýdlovou kampan :oops: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Zdravé svačiny, které neskončí v koši

Taky jste každý den do školy dostávali chleba s marmeládou? Vybavte vaše školáky něčím lepším. Připravili jsme pro vás rychlé svačiny, které ocení ne jen dětské chutě, ale i ty vaše. číst dále >

Nuda, nebo zápřah? Kolik kroužků má mít vaše dítě?

Možná s nostalgií vzpomínáte, jak jste v dětství chodili do Sokola, možná ještě do hudebky nebo na malování. Zbylá odpoledne jste trávili s kamarády v družině, nebo si hráli s dětmi od sousedů. Dnešní děti dost často chodí na nějaký ten kroužek každý den. Je to pro ně ale ještě přínosné? Zeptali jsme se maminek v diskusi Kolik kroužků je pro dítě akorát? číst dále >