Smrdí mi pračka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:27
Smrdí mi pračka

Ahojky mám takový problém. Poslední dobou mi smrdí pračka když dopere prádlo. Prádlo jako voní po aviváži, ale potom po chvíli je to v koupelně cítit jako by se tam někdo pozvracel. Po týdnu smrdí tím lpozvraceným i prádlo. Nevíte čím to může být? Používám prášek i gel.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Taminka
Extra třída :D 13342 příspěvků 26.04.10 17:29

pracka muze byt zaparena..mas vrchni nebo bocni plneni?U partnera to takhle delala pracka s vrchnim plnenim,dopral,ne­nechal vyschnout a uz tam hazel spinave pradlo a tim se to nevyvetralo,zas­mradlo a pak pradlo smrdelo zatuchlivou,savem a zvratky dohromady.
Chce to nechat prackuu opravdu vyschnout.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.04.10 17:33

V pračce vždycky zůstává zbytková voda mezi čerpadlem a výtokem. No a pkud pračka chytila „zpětný srk“ a bakterie z odtoku se začaly množit někde jinde… Možné to samozřejmě je. Takže - pračku odpojit, vypustit veškerou zbytkovou vodu, vytáhnout a vymýt filtr, Vyrobit v bubnu pračky desinfekční roztok (nevím - stačí hypermangan???) a absolvovat ždímací a odstřeďovací cyklus. Mělo by to být O.K. Pokud nebude, nasadil bych zředěné SAVO - na koncentrované SAVO pozor, může u některých praček zničit těsnění a taky ložiska, pokud jsou vyrobená z barevných kovů (mosaz atd…)

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:33

Mám pračka na otevírání shora. Když dopere, tak ji nechám vždy otevřenou a prádlo do ní dopředu nikdy nedávám, tak nevím

Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.04.10 17:34

No a nechat pračku vyschnout, jak píše Taminka, to považuju za samozřejmost. Aspoň 12 hodin nechat otevřenou.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 26.04.10 17:42

nevim cim to je…delala mi to taky..zacla sem prat s vanishem a je klid :nevim:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 26.04.10 17:44

A co proprat ocet? Servisák co u nás byl před čtvrt rokem opravovat čerpadlo říkal že to chce tak jednou za půl roku projet 5 litry octa… Ale nevím jestli to není jen na vodní kámen :think:

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:44

Já když je prádlo špinavé, tak jej postříkám vanišem, ale lty asi myslíš ten prášek vanish a ne tekutý že? Ve vysušení si myslím že problém nebudu mít. Je opravdu otevřená pořád. Můj si taky neví rady

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 26.04.10 17:46

jedno jakej…proste ho dycky pridavam k prasku na prani a fakt je klid od ty doby…proc a cim to..to ti nedokazu rict..ale ten poblitej smrad presne sedi :mrgreen:

Taminka
Extra třída :D 13342 příspěvků 26.04.10 17:53

jeste mrkni pod tu gumu ktera je po cele delce otvoru,ja kdyz jeste mela pracku s vrchnim plnenim tak jsem se nestacila divit co jsem pod tim nasla.

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:55

Ale čím to může být že mi potom když prádlo uschne, vyžehlím jej a dám ldo skříně, že mi taky potom smrdí tím pozvraceným. Ale lpo oprání pěkně voní aviváží

Laddmie
Závislačka 2861 příspěvků 1 inzerát 26.04.10 18:03

Tak stejný problém jsem řešila před Vánoci. Mám dva roky starou pračku s vrchním plněním. Bylo to aviváží-zůstávala v nálevce a normálně tam plesnivila, i když mám pračku pořád otevřenou. Takže jsem octem, savem a horkou vodou čistila nálevky. Od té doby aviváž nepoužívám a pohoda.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.04.10 18:03

To může být tím, že ta aviváž z prádla prostě vyluftuje. A pokud si pamatuju z biologie, tak v roztoku s tímto smradem se množí potvůrky zvané nálevníci. Když tekutina vyschne, tak si jenom vytvoří kolem sebe takovou „cystu“ a při navlhčení můžou vegetovat vesele dál. A produkty jejich látkové výměny v tom prádle zůstávají (a smrdí). Takže oprat znova, už ve vyčištěné pračce. A předtím namočit v NAMU a vodu během namáčení vyměnit…

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 18:12

Jdem se vrhnout na tu pračku. Můj zkontroluje spodek a já vrch pračky :lol:

Gina108
Generální žvanilka 23389 příspěvků 26.04.10 18:14

Ahoj, taky mám pračku vrchem plněnou. Jednou za čas provádím „generální desinfekci“ tzn. naleju tam cca 0,5l sava rozředěného ve vodě a pustím máchání. Dále - máte taky dole takovou výpusť? Zepředu máme výklopná dvířka, za nima je velký šroubovací uzávěr a když ho občas povolím, lecos z pračky vyteče :poblion: ale dávej bacha aby se ti to nerozlilo po podlaze.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Hormony jsou nejoblíbenější antikoncepční prostředek. Užívá je polovina žen

Hormonální antikoncepci nezřídka ženy označují za jedovaté svinstvo, které škodí tělu i prostředí. Na druhou stranu ji ale pravidelně užívá téměř polovina plodných českých žen a celkem 80 % se chrání před početím alespoň nějakým způsobem. číst dále >

9 rad, které vám ušetří čas a vydělají víc peněz v Bazaru

Jak si inzerování zjednodušit, abyste focením a popisky nestrávila celý den? Poradíme vám, jak prodej na bazaru zefektivnit. číst dále >