Smrdí mi pračka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:27
Smrdí mi pračka

Ahojky mám takový problém. Poslední dobou mi smrdí pračka když dopere prádlo. Prádlo jako voní po aviváži, ale potom po chvíli je to v koupelně cítit jako by se tam někdo pozvracel. Po týdnu smrdí tím lpozvraceným i prádlo. Nevíte čím to může být? Používám prášek i gel.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Taminka
Extra třída :D 13379 příspěvků 26.04.10 17:29

pracka muze byt zaparena..mas vrchni nebo bocni plneni?U partnera to takhle delala pracka s vrchnim plnenim,dopral,ne­nechal vyschnout a uz tam hazel spinave pradlo a tim se to nevyvetralo,zas­mradlo a pak pradlo smrdelo zatuchlivou,savem a zvratky dohromady.
Chce to nechat prackuu opravdu vyschnout.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.04.10 17:33

V pračce vždycky zůstává zbytková voda mezi čerpadlem a výtokem. No a pkud pračka chytila „zpětný srk“ a bakterie z odtoku se začaly množit někde jinde… Možné to samozřejmě je. Takže - pračku odpojit, vypustit veškerou zbytkovou vodu, vytáhnout a vymýt filtr, Vyrobit v bubnu pračky desinfekční roztok (nevím - stačí hypermangan???) a absolvovat ždímací a odstřeďovací cyklus. Mělo by to být O.K. Pokud nebude, nasadil bych zředěné SAVO - na koncentrované SAVO pozor, může u některých praček zničit těsnění a taky ložiska, pokud jsou vyrobená z barevných kovů (mosaz atd…)

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:33

Mám pračka na otevírání shora. Když dopere, tak ji nechám vždy otevřenou a prádlo do ní dopředu nikdy nedávám, tak nevím

Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.04.10 17:34

No a nechat pračku vyschnout, jak píše Taminka, to považuju za samozřejmost. Aspoň 12 hodin nechat otevřenou.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 26.04.10 17:42

nevim cim to je…delala mi to taky..zacla sem prat s vanishem a je klid :nevim:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 26.04.10 17:44

A co proprat ocet? Servisák co u nás byl před čtvrt rokem opravovat čerpadlo říkal že to chce tak jednou za půl roku projet 5 litry octa… Ale nevím jestli to není jen na vodní kámen :think:

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:44

Já když je prádlo špinavé, tak jej postříkám vanišem, ale lty asi myslíš ten prášek vanish a ne tekutý že? Ve vysušení si myslím že problém nebudu mít. Je opravdu otevřená pořád. Můj si taky neví rady

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 26.04.10 17:46

jedno jakej…proste ho dycky pridavam k prasku na prani a fakt je klid od ty doby…proc a cim to..to ti nedokazu rict..ale ten poblitej smrad presne sedi :mrgreen:

Taminka
Extra třída :D 13379 příspěvků 26.04.10 17:53

jeste mrkni pod tu gumu ktera je po cele delce otvoru,ja kdyz jeste mela pracku s vrchnim plnenim tak jsem se nestacila divit co jsem pod tim nasla.

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 17:55

Ale čím to může být že mi potom když prádlo uschne, vyžehlím jej a dám ldo skříně, že mi taky potom smrdí tím pozvraceným. Ale lpo oprání pěkně voní aviváží

Laddmie
Závislačka 2904 příspěvků 4 inzeráty 26.04.10 18:03

Tak stejný problém jsem řešila před Vánoci. Mám dva roky starou pračku s vrchním plněním. Bylo to aviváží-zůstávala v nálevce a normálně tam plesnivila, i když mám pračku pořád otevřenou. Takže jsem octem, savem a horkou vodou čistila nálevky. Od té doby aviváž nepoužívám a pohoda.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.04.10 18:03

To může být tím, že ta aviváž z prádla prostě vyluftuje. A pokud si pamatuju z biologie, tak v roztoku s tímto smradem se množí potvůrky zvané nálevníci. Když tekutina vyschne, tak si jenom vytvoří kolem sebe takovou „cystu“ a při navlhčení můžou vegetovat vesele dál. A produkty jejich látkové výměny v tom prádle zůstávají (a smrdí). Takže oprat znova, už ve vyčištěné pračce. A předtím namočit v NAMU a vodu během namáčení vyměnit…

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 26.04.10 18:12

Jdem se vrhnout na tu pračku. Můj zkontroluje spodek a já vrch pračky :lol:

Gina108
Generální žvanilka 23682 příspěvků 26.04.10 18:14

Ahoj, taky mám pračku vrchem plněnou. Jednou za čas provádím „generální desinfekci“ tzn. naleju tam cca 0,5l sava rozředěného ve vodě a pustím máchání. Dále - máte taky dole takovou výpusť? Zepředu máme výklopná dvířka, za nima je velký šroubovací uzávěr a když ho občas povolím, lecos z pračky vyteče :poblion: ale dávej bacha aby se ti to nerozlilo po podlaze.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Nespíme spolu po tom, co se nám narodilo dítě

Chvíle, kdy po porodu od lékaře dostanete zelenou, nutně neznamená, že se váš sex obratem vrátí takový, jaký byl před narozením dítěte. Jak je to s milováním po porodu? číst dále >

"Co zase vařit?" Tyhle kuchařky zaženou nudu v kuchyni

Pokud jste si do nového roku předsevzali zbavit se každodenní otravné otázky "Co zase vařit," pak pro vás máme několik užitečných tipů. V Bazaru jsme pro vás vybrali několik originálních kuchařek, které vnesou inspiraci i do vaší kuchyně. číst dále >