Špinění na začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janina02
Kecalka 104 příspěvků 12.10.05 19:27
špinění na začátku těhotenství

Zdravím všechny těhulky. Taky se už řadím mezi vás, ale mám trochu obavy, v podstatě den po početí jsem začala špinit (špinívala jsem dříve často, vždy cca týden před MS). Špinění stále nepřestává a jsem už v 6tt. Podle UTZ i HCG je těhotenství v pořádku a doktor mě uklidňuje že některé těhotné špiní třeba celý první trimestr. Na:,–(il mi Utrogestan (4 denně – polykat) a Ascorutin (3×2 denně). Špinění je o něco slabší, ale trvá stále. Máte některá podobnou zkušenost? Mám mít obavy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »
Reakce:

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 12.10.05 20:00

Ahoj, ja jsem spinila mesic a pul, i kdyz pred tim jsem zadne spineni neznala. Brala jsem stejne prasky jako ty a k tomu jsem mela zakazany sex a prikazany klid. Ne vse jsem dodrzovala a presto mame dnes zdravou holcicku. Pokud Dr. rika, ze je vse OK, tak bych mu verila. Zbytecny stres miminku neprospiva.

Terik

ajkab
Kecalka 123 příspěvků 12.10.05 20:30

Ahoj, já jsem špinila jak při prvním, tak i při druhém těhotenství.Při prvním asi týden (kolem 10.tt), při druhém pokaždé jakmile jsem vyvinula sebemenší fyzickou aktivitu.Když jsem ukončila 1. trimestr,tak se mi zase začal zkracovat čípek, takže jsem musela celé těhotenství proležet. Ke konci jsem občas špinila, neboť zlobila placenta. Jinak jsem na počátku obou těhu dostávala neolutin forte (injekčně), magnesium a ascorutin.Magnésko jsem brala po celou dobu těhotenství. Tak se neboj, vše bude v pořádku.Ahoj Ajka

Ajjaa
Závislačka 3491 příspěvků 12.10.05 21:02

Ahoj Jani,

já jsem na začátku těhu taky špinila a to hned od 4tt radši jsem šla hned k lékaři a předepsal mi stejné léky jako užíváš ty. Ještě pár týdnů jsem špinila. Jednou se to dokonce zhoršilo, ale pak to úplně přestalo. Je dobře, že to užíváš. Kdyby jsi začala krvácet tak radši běž na gynekologii, ale myslím, že to bude v pořádku.
Hodně zdravíčka přeje Andrea a Adámek

Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 13.10.05 13:36

Ahoj Janino!

Já jsem 5+3 a taky špiním. V pondělí večer to bylo jen slabounké, potom se to uklidnilo, včera po utz jsem zase špinila, ale to mě trošku překvapilo, protože to bylo silnější a malinko i do červena. hned jsem volala Dr. a musím ležet, odpočívat a nic nedělat.
Jsem těhotná po umělém oplodnění, takže jsem hned od začátku na rizikovém těhotenství. Můžu se tě zeptat jaké máš hCG? a jestli už v 5.týdnu bylo u tebe něco na utz vidět. Doktor sice říká, že je vše v pořádku, ale mám trošku obavy, ale bylo vše O.K. Moc díky za odpověď! Kati

janina02
Kecalka 104 příspěvků 13.10.05 20:58

Díky za uklidnění. U mě to zdá se taky už přestává, po utz to taky zašpinilo víc, ale od té doby to mizí. Jsem teď asi v 6tt a na utz byla vidět černá oválná skvrnka asi 18mm (gestační váček) a v ní světlejší místo – prý embryonální pól. Na úplně prvním utz o týden dříve už taky byla malá černá bublinka vidět. Takže u tebe by to Kati taky už mělo být patrné. Zdravím,
 Janina

Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 14.10.05 11:05

Janino,
u mě v 5.týdnu byl malinkatý černý váček, měla jsem strach, že by měl být trošku větší, ale věřím, že ve středu to už bude lepší! Uklidnila jsi mě, že u tebe v 5.týdnu byl taky malá bublinka. U mě už špinění přestalo, jen jsem zvědavá, jestli po utz zase přijde. Přeji ti hodně štěstí, zase za tebou mrknu a dej vědět, jak se tobě a miminku daří! Kati :lol:

prdola1
Nováček 7 příspěvků 14.10.05 14:17

Ahojky, chtěla jsem se také podělit o svou zkušenost. Já špinila v 8tt a pak ještě v 12tt,měla jsem také nasazené prášky utrogestan a ascorutin.Na UTZ (v 8tt) se ukázal hematom,ale pak se to nějak vstřebalo a teď jsem v 24tt a zatím špinění žádné,doufám,že už žádné nebude.Tak se neboj, všimla jsem si,že podle příspěvků, je to už skoro normální v těhu.Tak se šetři a dávej na sebe pozor. Určitě se to ustálí a bude vše O. K. Držím pěstičky, s pozdravem Prdola

Anonymni  12.11.05 20:17

Take jsem nekdy cca v 6.tydnu spinila a ve 13.tydnu mi zjistili zamlkly potrat. Znamena to, ze plod odumre a zacne se pomalu vstrebavat, vetsinou se dela revize, neco jako potrat. Ihned jsem musela nastoupit do nemocnice a jit na vykon – kyretaz (v jine diskusi jsou rok stare prispevky na toto tema). Nechci Vas znepokojovat, ale spineni muze byt banalni vec nebo take vazny problem. Ted jsem bohuzel v nechtenem 6-nedeli a v unoru se nam to snad povede znovu

Vlastinka
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 15.11.05 12:40

Já jsem těhotná podruhé – první těhotenství skončilo potratem. Nyní jsem v 17tt, byla jsem již třikrát hospitalizovaná v nemocnici. Nejdříve špinění v 5tt, krvácení v 11tt, bolesti v podbřišku a špinění v 13tt. Vždy jsem užívala Utrogestan, Ascorutin a od poslední hospitalizace pravidelně Magnesium. Na neschopence jsem od počátku těhotenství. Po druhé hospitalizaci mi byl doporučen klidový režim. Doma již jen vařím a myji nádobí, všechny ostatní práce přešly na manžela. Mám vycházky, a tak se snažím jít vždy na chvilku na čerstvý vzduch. Poslouchám své tělo. Přestože v posteli polehávám v podstatě celý den – s knihou, notebookem či vyšíváním, tak když se cítím unavená, vše odložím, pustím relaxační hudbu a odpočívám. Švagrová mi říkala, že špinila po každé návštěve u gynekologa. Teď má krásnou a hlavně zdravou 10-ti měsíční holčičku.
Každá jsme jiná, u každé může špinění znamenat něco jiného.
Hezký den a zdravá miminka.
 V

akalinka
Nováček 1 příspěvek 02.07.08 13:54

Ahoj zdravím všechny,
měla bych takovou otázku, jen bych ráda znala názor. S přítelem bysme rádi miminko, už přes půl roku neberu HA. Před 10 dny jsme odjeli na dovolenou, bohužel jsem věděla, že mi přijde menstruace, zašla jsem za Dr., aby mi předepsal něco na oddálení. Napsal mi Orgametril. Poctivě jsem užívala. Dr. mě informoval, že ihned po vysazení by se pak měla dostavit menstruace, vy:,–(ila jsem a je to již týden a menstruace nikde. Po vysazení jsem začala mírně špinit, ale jinak prostě pořád nic. Myslíte, že bych mohla být těhotná? I když jsem brala Orgametril a i když stále špiním?Díky všem za jakoukoliv radu.

Pája 01
Závislačka 4726 příspěvků 02.07.08 18:14

Ahoj, já jsem na začátku 6tt taky začala špinit. Doktorka mě poslala do nemocnice tam mě hlídali a dávali ascorutin a za 10 dnů mě pustili domu že jsem v pořádku. Pak jsem ještě špinila asi 5 dnů a pak už to přestalo.
Většinou je to tím že jak se ti zvětšuje děloha tak ti tam může prasknout pár žilek a pak špiníš. Pokavaď ti řekl Dr že jsi v pořádku tak buď. Já jsem měla taky šílený strach protože už jsem o jedno miminko přišla. Měla jsem zamlklé těhotenství ve 14 tt .

Pája 01
Závislačka 4726 příspěvků 02.07.08 18:17

Akalinko, tak si zkus udělat test a budeš vědět na čem jsi. A nebo si zajdi k doktorvi ať tě prohlídne. Můžeš mít rozhozené hormony po tom Orgametrilu.

podpalpeklo3
Nováček 3 příspěvky 09.02.11 07:54

Jak jsem dnes vstala, tak jsem na WC zjistila, že jsem začala špinit. Jsem v 11.tt po IVF a čekám trojčátka. Nevím jestli to může být závažné, když jde jen o špinění. Jak tady čtu příspěvky, tak vám stejně doktor předepsal Utrogestan, který stejně už beru nějaký ten měsíc, takže půjdu zatím odpočívat a uvidím jestli to třeba neustane, popřípadě zavolám na gynekologii, zatím se tam bohužel nemám jak dostat, protože je manžel v práci. Kdybych se dnes nedostala k doktorovi, má ten jeden den na to celé vliv?

Kaacaatkoo
Povídálka 21 příspěvků 09.02.11 12:13

Ahoj, taky přispěju se svou troškou do mlýna.. já bych měla být v 6. tt, ještě to nemám potvrzené od Dr., ale těhotenský test krásně pozitivní.. cca 14 dní špiním, žádná krev, jen hnědý výtok, a opravdu sporadicky (není to ani na jednu slipovku). Břicho mě nebolí.. volala jsem k Dr. a prý to jsou pozůstatky MS, tak nevím, 14 dnů mi už přijde hodně.. ale chci se zeptat, jak je to se špiněním a vnitřním UTZ na první prohlídce? Udělá mi ho Dr., když špiním?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist