Štítná žláza a problém otěhotnět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  29.07.03 17:16
štítná žláza a problém otěhotnět.

Ahojky,máte někdo zkušenosti se štítmou žlázou?Mám ji zvětšenou a vypadá to,že kvůli ní nemohu otěhotnět.Celá jsem ze stresů v práci asi hormonálně rozhozená,protože mi po stisku vytéká bílá tekutina z prsou.Komletní vyšetření budou až po dovolených cca v září.Má někdo podobnou zkušenost?Nebo to nemá vliv a jen se nám nedaří?Děkuji za odpovědi.Jindra

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 29.07.03 18:48

Ahoj.

Štítná žláza má vliv na pohlavní hormony určitě. Jak moc to má vliv na tebe ukáže vyšetření. Nezáleží na zvětšení, ale na tom, zda má ŠŽ zvětšenou či změnšenou funkci. Počkej raději na vyšetření a rady lékaře - endokrinologa. V porodnici se mnou byla paní, která několikrát potratila a pak otěhotněla a donosila v pohodě mimčo až po operaci štítné žlázy.

Teď jsem tě asi postrašila,ale bohužel je to tak - hormony jsou prevíti :-( Třeba máš ale pravdu a „jen“ se vám nedaří.

Přeji ti hodně štěstí a nebuď smutná! Nejdřív uzdrav sebe a pak se dejte do plození mimáska.

Zuzka

Anonymni  31.07.03 06:12

Ahoj,

ja mam tiez problem so stitnou zlazou a v pohode som otehotnela aj ked nie hned.Vlastne som otehotnela kratko po tom,ako mi bola zistená porucha stitnej zlazy(hypofun­kcia,cize spomalena cinnost)a po na:,–(eni tabletiek sa mi aj velmi ulavilo.Myslim,ze chce to len trpezlivost.Drzim pal­ce.

Ruza :-)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 31.07.03 09:08

Růžo,

to máš pravdu. Na otěhotnění a donošení mimča je horší hyperfunkce. Ale i tak je to individuální. Vždy je lepší to vyšetřit a konzultovat s odborníkem.

Holky přeji vám pevné zdraví a krásná, zdravá miminka!!!

Zuza

Mysulunka  07.08.13 18:02
štítná žláza a těhotenství

Ahoj, zjistila jsem, že jsem těhotná cca v 5 tydnu. Byla jsem dne u gynekologa, ale preobjednal mě na příští tyden. A ptala sem se ho na štítnou žlázu, ale moc mi neporadil. začala jsem se léčit brala jsem Thyreotom a labor. vyšetření bylov září 2011 T4 77,5 a TSH 1,8, V březnu 2012 T4-70 TSH 2,4, ale měla sem nějaké osobní problémy a v dubnu sem pod stresem zapoměla a následně přestala brát prášky. Na další anvštěve sem to zatajila (mudr to neví do teď)a bbyla sem pochválena jak se mi to lepší T4 103 a TSH 2,6. na poslední kontrole v březnu 2013 jsem měla T4 97,4 a TSH1,77, prášky nadále neberu a mudr mi je zmenila na letrox 50, thyreotom pry přestali vyrábět. Ale teď nevím co mam dělat když jsem těhotná. Jestli mam tablety začít brát nebo počkat po vyšetření na štítnou žlázu. Gynekolog mi moc neporadil. Děkuju

martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 07.08.13 18:10

Ihned bych šla k dr., nečekala ani týden, já jsem kvůli štítky potratila, teď jsem už těhotná potřetí (to první těhu byl ten potrat) a u dcery i teď jsem ihned musela na krev a ihned jsem dr. volala jak to vypadá a on mi naprogramoval navýšení či snížení léků po telefonu, na kontrolu jsem pak šla za 3 týdny. a to jsem před otěhu byla taky stabilizovaná a hned po najití // jsem měla awsi díky hormonům z těhu hodnoty rozhozené takže mi teď dr. navýšil víkendovou dávku(brala jsem o víkendu 100 euthyrox, teď beru 200) U dcery mi to měnil neustále, chodila jsem v začátcích na kontroly často a lítalo mi to sem tam

maca36  07.08.13 18:18

Šupej na krevní odběr, těhotenství hormony štítky hodně rozhází a nadělají paseku
když se neléčí
především neléčená štítka způsobuje psychomotorickou poruchu miminka

maffi
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 07.08.13 18:42

Určitě co nejdřív na odběry, ať může dr. stanovit aktuální dávku. to žes před tím nebrala, vědět nemusí, ale ať si teď nezaděláváš na komplikace.
mě moje dr. vždycky kladla na srdce, že musí o těhotenství vědět dřív než gynekolog, že musím hned k ní, kldině bez objednání. od začátku těhotenství chodím co měsíc na kontrolní odběry a podle výsledků dávky mění.

martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 07.08.13 18:44

@maffi souhlas, taky mi to říkali, na štítku ihned na gyndu až pak :mrgreen:

Snehurenka
Kelišová 7051 příspěvků 07.08.13 19:16

Já ti také radím ihned šupajdit k dr. já to taky takhle vysadila, ale potom jsem si cca po 2 měsících uvědomila, že když chci mimi tak to není žádná sranda, beru poctivě Letrox 50, byla jsem i raději u svého endokrinologa, který mi udělal testy, vše v pořádku, ale řekl, že hned jak zjistím, že jsem těhu, okamžitě volat a budeme dávkovat dle potřeby miminka. :pankac: :pankac:

prdelka184
Kelišová 6180 příspěvků 07.08.13 19:45

Být tebou, tak letím k endokrinologovi ihned. Já měla zamlklý potrat v 11tt jen kvůli tomu, že mi moje endokrinoložka zanedbala léčbu. Odmítla mi vzít krev, že mi ji vezme až ve 3 měsíci. Po revizi jsem měla ty hodnoty tak rozházený, že i v nemocnici se teda divili.. Teď mám nového endokrinologa, udělal náběry a poučil mě, že až zjistím těhu, tak si hned navýším dávky a do 10tt přijdu na krev jestli dávka stačí nebo ji budem upravovat. Takže to fakt nenechávej. Nejradši bych tu doktorku přinejmenším přizabila.. :cert:

bibi2233
Kecalka 285 příspěvků 07.08.13 20:23

Ahoj, taky mam hypofunkci stitne zlazy. Endokrinolozka mi rikala, ze jakmile zjistim, ze jsem tehotna, mam pry zavolat a zvysi mi davku letroxu. Ted jsem v 6. tydnu a kdyz jsem volala, sestra mi jen rekla, ze dokud to nebudu mit potvrzene od gynekologa, ze ji to nezajima. Gynekolog ma dovolenou a bude tam az za 3 tydny, a ja jsem uplne nahodou objednana na stitku za dva tydny na pravidelnou kontrolu. Myslite, ze bude stacit pockat ty dva tydny do kontroly se stitkou, kdy to doktorce reknu, nebo mam radsi jit k zastupujicimu gynekologovi, jestli mi napise potvrzeni? Trochu me vyplasily info na netu, jaky jsou ruzny rizika, ale na endokrinologii jsou hrozne laxni, sestra me nikdy k doktorce nepusti, kdyz nejsem objednana a objednaci lhuty jsou tam na mesice dopredu:-(

prdelka184
Kelišová 6180 příspěvků 07.08.13 20:35

@bibi2233 určitě bych to řešila.. a nenechávala to na další 3 týdny. S tímhle není sranda, vím o čem mluvím… nenech se nikde odbýt.. já to udělala a bohužel to tak dopadlo.. :(

maca36  07.08.13 20:41

@bibi2233 tak bych zašla k zastupujícímu gynekologovi

Bananas
Závislačka 4351 příspěvků 07.08.13 20:47

Určitě se musí štítná žláza v těhotenství hlídat, já chodila na kontroly každý měsíc, hlavně ty první 3 měsíce jsou důležité, páč miminko ještě svojí nemá a bere všechno z Tebe. Pokud tam půjdeš v neobjednaný termín, sestřičce řekni, že jsi těhotná a že chceš mít kontrolu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama