Stres

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  09.10.03 10:15
Stres

Ahojky holky!

Mam takovy problem, se kterym si nevim rady a hlavne se bojim nasledku. V soucasne dobe jsem na rizikovem tehotenstvi ve 20.tydnu. S manzelem bydlime u mych rodicu a bohuzel jsme v takove financni tisni, ze to nemuzeme zmenit a odstehovat se. Cele dny jsem sama doma s otcem, ktery je cholerik a jeste navic je na penize. V praxi to znamena, ze se s kazdym jen hada o penize, vymysli si nesmysly, jak ho tamhleten okradl a tak podobne. Po me potom chce, abych mu to dosvedcila a za kazdou cenu lhala. A to je to, co ja neumim. A tak nelzu a on potom na me rve a vycita mi vsechno mozny a ja potom jsem uplne znicena. A kdyz nahodou nerve na me, tak rve na moji mamu a to samozrejme taky musim poslouchat a na klidu mi to neprida. Manzel se me snazi branit ze vsech sil, ale je to marne, protoze tu zkratka cele dny neni s nami.

Mam strasny strach, ze se to podepise na diteti. Otec si nenecha vysvetlit, ze tim, ze stresuje me, tak stresuje taky to male a vzdyt je to prece jeho vnouce (podotykam, ze prvni).

Je mi z toho vseho na nic a bojim se, co bude dal. Jsem ted pochopitelne vice precitlivela a vsechno se me hned dotkne.

Nikomu tohle nepreju, ale urcite v tom nejsem sama. Mate nekdo podobne zkusenosti a jak jste to resily??

Predem diky za odpovedi. L.

Reklama

Reklama

Reakce:

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 09.10.03 19:33
Stres

Ahoj, tady je opravdu „každá rada drahá“…Jediné rozumné řešení by,myslím, bylo co nejdříve se odstěhovat..kam­koliv jinam..stres,který teď prožíváš se rozhodně na miminku „podepíše“ na jeho psychice,každé tvé rozčílení prožívá s tebou a myslím,že to,jak prožívá miminko těch 9 měsíců v bříšku, má vliv i na to,jak je schopno se po porodu adaptovat na nové prostředí.Asi jsem tě zrovna moc neuklidnila,ale mám tchyni,která mi taky zrovna „život nezpříjemňuje“, bohužel také bydlíme u ní (děláme vše pro to,abychom se mohli co nejdříve odstěhovat..holt je to všechno o penězích..), v těhotenství jsem se snažila zachovávat klid,ale také jsem si musela pár scén prožít..můj chlapeček je naštěstí docela pohodář, ale jakékoliv „nepohodlí“ dává najevo hodně hlasitě..Každopádně si myslím, že by ses neměla nechat kýmkoliv „tyranizovat“, pokud to jde, snaž se hádkám vyhýbat, neznám tvého otce, tak nevím, co by pomohlo…ale asi bych mu řekla,co mi vadí a pokud by to nepomohlo, přestala bych se s ním „stýkat“ (ovšem záleží na tom, jak bydlíte, kolik máte „soukromí“..). Nemohla by ti nějak pomoci tvá matka (manžel v tomto případě asi přílíš nenadělá..).

Moc ti držím pěstičky, ať vše v pohodě zvládneš a hlavně ať se ti narodí zdravé a pohodové miminko!!! Andrea a Ondra (15 m.)

Iris02
Nováček 10 příspěvků 13.10.03 12:16
Stres

Souhlasím s předešlým příspěvkem, asi bych taky volila pomoc u matky. Měli by teď všichni být při tobě a vytvořit ti pohodové prostředí. Rozhodně si to nenech pro sebe a někde v koutku nebul. Chce to otce eliminovat a vytvořit na něj systematický tlak, aby toho nechal. Asi to bude pěkný sobec nebo je nemocný.

Přeju jen to nejlepší tobě i mimískovi. Irena.

Anonymni  13.10.03 16:50
Stres

AHojky, souhlasím s holkama, co napsaly a poradily. Musíš být v klidu za každou cenu. Snaž se si to nepřipouštět, kdykoliv začne otec nadávat nebo křičet, radši odejdi nebo to pusť jedním uchem tam a druhým ven. Nepouštěj se s ním do křížku,rozčílila by ses a to není pro mimčo zdravé. Pokud to půjde, eliminujte ho, třeba mu to dojde. Držte při sobě aspoň vy tři (vlastně čtyři :-)) a tátu prostě vynechte. Tohle Ti přeci nemůže dělat, zvlášť když jsi těhotná!! Tak držím palečky a neboj se, mimi bude určitě zdravé, jsi silná holka a všechno to zvládnete! Víš, co budete mít?

Maxik+20 tt.-vidíš,jsme ve stejném týdnu :-))

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 14.10.03 09:55
Stres

Ahojky!

Vlastne nevim, proc jsem psala anonymne. A taky nevim, proc jsem se porad citila provinile. Ja za svyho tatu prece nemuzu. Takze jsem se rozhodla, ze budu silnejsi a nenecham si zneprijemnit tak krasne obdobi zivota jako je tehotenstvi. Moc jste mi svymi nazory pomohly. Clovek se asi musi nejdriv sverit a pak mu teprve dojde, jak se s problemem vyporadat.

Nase miminko ale bude hodne silny clovicek. Vcera jsem byla na UZV a zivota si vylozene uziva (poloha se zkrizenyma nozickama a jednou rukou za hlavou). A vsechno je v naprostym poradku. A na 99% to vypada na holcicku.

Takze jeste jednou diky za podporu a mejte se vsechny krasne.

Pa Lucka

Anonymni  15.10.03 16:38
Stres

Ahoj Lucko, jsem ráda, že už se na všechno díváš mnohem pozitivněji než když jsi psala ten první dopis. Vidíš, jak je mimčo čilé, pohodář, ale musíš si ho chránit :o) Gratuluju k holčičce,tak teď už jen to jméno a růžové věcičky,co? :o) Měj se hezky a nedej se! Zdraví Maxik+20.tt (zítra 21.tt)

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 15.10.03 21:57
Stres

Ahoj Lucko, přejeme hodně klídku a pohodičky!! Užívej si miminko v bříšku-je to krásné a neopakovatelné..a hlavně buďte oba zdraví a v pohodě!

Aja a Ondrášek (15 měs.)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama