Suché zarudlé červené mapy u 4m mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martice
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 12.10.09 22:25
Suché zarudlé červené mapy u 4m mimi

Ahojky. Přoběhla jsem diskuze o alergiích a ekzémech, ale pořád si nějak nejsem jistá. Malému 4měsíčnímu prckovi se cca před týdnem udělaly na tělíčku suché červené drsné fleky. Nejdříve pod krčkem a potom na ramínkách a tedˇ to má na loktech a sem tam i na tělícku. MUDr. poradila mazat indulonou moc to nepomáhá, zkoušela jsem i Bepanthen taky bez výsledku. Dneska jsem to večer namazala Hotovkou, tak uvidíme.
Netušíte o co by mohlo jít??? Já vím, že se to takhle po netu poznat nedá, ale přece jenom jsou zde zkušené maminy, tak se jistě alespoň pokusí odhadnout :D Nemůže jít o AE??? Ale ty flíčky jsou přece jenom úplně suché a řekla bych, že nesvědí. Přemýšlela jsem o reakci na prací prášek, ale používám od narození Lovelu a doteď nebyl problém. Poraďte co by mohlo pomoci. Díky

Reakce:

Anonymni  12.10.09 22:44

Tak přesně tohle, alespoň dle popisu trápí i nás. Malá to měla pod ouškem a vzadu na krčku, ted se mi zdá, že má přesušené záhyby v loktíku a v podpaží. Paní doktorka doporučila mazat Linola Fett, tak zkoušíme..

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 12.10.09 22:47

Ahoj, po netu se to opravdu nepozná :wink: Podle popisu může opravdu jít o AE a svědění v tomto věku ještě nepoznáš. Mimčo se ještě neumí drbat, já si taky myslela, že to Sašu nesvědí :( Nejlepší je zajít na kožní, tam budeš mít diagnózu hned a taky ty správné léky :wink: K tomu praní – šetrné prací prášky (já používám Lovelu nebo Persil sensitive), nepoužívat aviváž a místo ní používat ocet. Dávat jedno máchání navíc. Oblékat do přírodních materiálů. K těm mastem – každému zabere něco jiného, bohužel. Je nutné najít, co nejlépe sedí (tak je tomu aspoň u atopu). Na kožním nejlépe poradí. Ty fleky omývat černým čajem a mazat. Na koupání nepoužívat mýdlo.

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 12.10.09 23:34

Ano, spise pocitej s variantou, ze to je AE. My to meli to same, presne ve 4. mesici, fleky po tele…vubec te nechci strasit, ale je lepsi se na to pripravit dopredu.
Mimochodem, ja jsem na koznim byla a tam mi rekla, ze je to AE velmi suspektne, spis ne…podeziram ji, ze ho identifikuje, pouze to je evidentne v zahybech a kuze se loupe a praska. Ale nase kozni je vubec kapitola sama pro sebe. Timto jsem chtela rict, ze ti na koznim reknou, ze to TREBA ae neni a ze uvidis, jak se to vyvrbi. Doporucuji se ale k miminku chovat jako k atopikovi, tzn. vsechna opatreni, ktera napsala vyse paraplicko + treba projet diskuzi atopicky ekzem – klub. Nic tim nezkazis a pokud to AE bude, tak to budes mit pod „kontrolou“ (ty uvozovky proto, ze je to s.vine nevyzpytatelna a pod kontrolou ho proste nemam, i kdyz bojuju ze vsech sil).

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 13.10.09 06:15

souhlas s holkama. Tomik to mel taky, nemohla jsem mu sundat bodycko, aby se neskrabal do krve, budil se i v noci, 2 mesice jsme behali na kozni, vystridali jsme asi 4 masticky a trochu to pomohlo, vymizelo to az kdyz jsem ho namazala veprovym :,-(lem (pozor na nej ale muze byt taky alergie), nebo mozna samo od sebe. Doted jsem presvedcena, ze to bylo zpusobene moc brzo ockovanou hexavakcinou, jeste jsme nemeli zahojeny stroupek na raminku – kamaradka mela s chlapeckem to same – objevilo se to po prvni hexavakcine, kozarka taky rikala, ze to muze spustit ockovani. Tak ale my jsme z tech lepsich pripadu, kdy to samo vymizelo, urcite bezte na to kozni a drzim palce, at je to ok

Pudloslava
Generální žvanilka 24330 příspěvků 13.10.09 07:53
popodopo píše:
velmi suspektne, spis ne..
to je jak kdyz rekne „nejspis to je AE, ale spis asi ne .....“

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 13.10.09 08:15

..no vzdyt, Pudlo, tak to presne bylo mysleno…ze ta nase kozni stoji za prd.

Anonymni  13.10.09 10:35

malej to měl taky.
Byla jsem s tím u dr a ten se ani pořádně nekoukl a že mám pořídit a mazat krémem pro atopiky :/. Holky poradily modrou indulonu.
Já jsem vynechala a vyřadila všechny dětské serepetičky jako šampony, sprcháče, pěnové koupele, mýdla a olejíčky. Pomalu ve všem je heřmánek který vysušuje stejně jako mýdlo. Stačí čistá voda a je to … a pak jsem mazala ráno i večer indulonou. Po nějaké době fleky zmizely, a teď mažu občas a dospěláckými krémy. Na dětské prdím, bo dle mého to není žádnej zázrak.

nepřihlášená anděla a jára 3,5r

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 28.01.10 11:29
...

matrice ahoj moje mala to mela taky zku treba rict dr at ti napise balmandol to je olejicek do koupele male to pomohlo mela ve 2 mesicich a jeste ted se ji to obcas ukaze vzdycky tak 2×-3× tydne ji dava olejickovou koupel bud ten balmandol a nebo staci i obycejny aviril male to pomoh taky pouzivam lovelu na prani ale premyslela jsem jestli to nei treba chlorovanou vodou a nebo sprchovym gelem vyskousela sem jich nekolik a vzdycky stejny efekt suche fleky ted pouzivame astrid batole a je to v pohode :palec:

Pajule22
Kelišová 6798 příspěvků 29.01.10 14:24

Tak nam se to same objevilo pred 4 mesicem :( taky jsem myslela,ze je to z prasku na prani,ale pouzivam porad ten samy…
No doktorka nam napsala Excipial,jenze jak obsahuje ureu,tak ho nekdo blbe snasi a malej je po nem jeste vic rudej,tak ten jsme vyradili.Do koupele davam Balmandol olej a rekla nam,at malyho koupem jednou za tri dny.
Ted pouzivam telove mleko od Astridu,tak uvidime,jak to pomuze.

bambulkaf
Nováček 1 příspěvek 10.10.10 14:59

budou nám taky za pár dní 4m a malé se udělala podobná vyrážka, má suchá zarudlá místečka na rámínkách a loktech a předevčírem jí vyskákaly suché červené pupínky i po bříšku. V úterý jdeme do poradny tak se určitě přeptám.Zatím zkouším mazat mlíčkem Excipial. Jo a jsme též pár týdnů po hexavakcíně, přemýšlím jestli to nemůže být vedlejší účinek.

Petrabella
Stálice 91 příspěvků 21.10.10 07:14

Ahoj holky, moje mala se s problemy s kuzi potyka tak nejak od narozeni, nejdriv porad vsude potnicky a hlavne na tvari-no kdyz je kazdej zvedavej na maly mimi a v kocarku je kropenaty slunicko;)potom se pomalu zacala vyskytovat cervena sucha,jako by supinata loziska. Doktorka nejdriv tvrdila ze to nic neni a napsala akorat Balmandol na koupani a prej mazat. No jsou dny kdy to je fakt hrozny, a to jsem mazala Lecidermem.Obcas pomohl ten sudocrem ale uz ani to. Ted jsou ji 4,5 mesicu a dostaly jsme Exicipial tak jsem zvedava.Bala jsem se ze to muze mit po me, ale doktorka tvrdi ze ne, Ja mivam ekzem parkrat do roka jen na tvari :cert:

oli21
Nováček 1 příspěvek 06.03.14 14:58

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se to všem objevilo po prvním očkování hexa! Napadlo mě totiž to samé jako Handulinka. Ekzém znamená oslabená játra a očkování sebou nese hliník, mimo to, že oslabí tělo. Tím pádem i imunitu. Dr. mě neposlouchala, když jsem přišla s touto hypotézou, napsala nám kortikoidy a nazdar.

Tak se bojím dalšího očkování :(

Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist