Sušená rajčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 26.01.06 17:53
Sušená rajčata

Ahoj holky kuchařky,
ráda v kuchyni experimentuju a zavádím do našeho jídelního repertoáru nová a nová jídla. Už několik receptů, které jsem zkoušela nebo chtěla zkusit jsem musela pozměnit, protože jsem nesehnala sušená rajčata. Nevíte, kde bych je mohla sehnat a kolik tak asi stojí? Určitě se prodávají naložená v olivovém oleji a třeba i s česnekem. Ale kde je prodávají? Včera v Globusu jsem vůbec neuspěla.
Daly by se také doma usušit v létě na slunci nebo v troubě. Nemáte se sušením nějakou zkušenost? Doufám, že jsou aspoň na chuť dobrá… :wink:
Díky za tipy a rady, Marki

Reakce:

Pajina
Kecalka 493 příspěvků 26.01.06 18:42

Ahoj,

pokud vím, tak jsem je viděla prodávat v Delvitě (na Budějovické, ale asi je budou mít i někde jinde). Mají tam takový koutek s olivami aj..
Cenu bohužel netuším, ale řekla bych, že budou spíš dražší.

dypecek
Kecalka 246 příspěvků 26.01.06 18:58

určo je vede Tesco a Hypernova, malá sklenička se dá koupit i za 35 Kč, záleží taky na tom od kud jsou – nejsou zrovna nejlevnější, ale stojí to za to.

Luccie
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 26.01.06 19:39

Sušená a naložená rajčata se dají sehnat leckde. V Tescu určitě a u nás je mají i v Albertu. V Tescu jsem je kupovala za cenu kolem 80,– Kč. V Albertu jsou určitě levnější. Chuť ale nic moc. Leda tak je dát do nějakého zajímavého jídla a ještě pořádně dochutit.

Lola_B
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 26.01.06 21:33

Dobrá ale drahá naložená sušená rajčata mají v Carffouru.
V Delvitě se dá asi za 40, – koupit plastový kelímek se sušenými rajšaty bez nálevu – tak jak jsou se dají použít na vaření, ale jen tak na jídlo třeba s chlebem je lepší je naložit. (Ta rajčata mají v úseku zeleniny v chaldícím boxu, většinou vedle oliv ve stejnejch kelímkách. Mívají je ty větší Delvity)

Nálev je jednoduchý (recept od kamarádky z Izraele) – do skleničky olivový olej, stroužek česneku, rozmarýn, tymián, do toho nasypat rajčata, nechat den stát venku a pak dát do lednice. Když se rajčata vyjedí, dá se nálev použít znovu, jen je potřeba vždy dolít olej, aby rajčata byla potopená. Nálev se dá použít několikrát.
Je to Mňam!

Pokud jde o to sušení – rajčata v troubě správně asi fakt neusušíš. Sušej se na slunci a to ještě ve středomořských oblastech. :wink:

Anonymni  26.01.06 22:30

Ahoj,
v Intersparu je mají taky, my kupujeme česká naložená sušená rajčata, od fy Efko, myslím, že stojí kolem 40,–. Najdeš je většinou v regálech s další nakládanou zeleninou (česnek, cibulky, fenykl…)
Je to lahůdka. Člověk jich nesní moc, pže jsou celkem aromatická a lehce „pálí“ na patře.
Hmm, s bagetkou… mňam!
 Olga

Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 26.01.06 22:49

Aha, ja je hledala v regalu, kde meli „vse z rajcat“ a pak u specialit, delikates. Tak mrknu k tem nakladackam.
Diky zatim za tipy.
 Marki

janat
Echt Kelišová 9666 příspěvků 26.01.06 22:57

Pridavam se k holkam. V „oddeleni nakladanych veci“ v Delvite, v Hypernove a v Tescu na 100% sezenes. Ja susena rajacata miluju!!!! Jana

mostule
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 27.01.06 07:22

Tak se přidávám k milovníkům sušených rajčat. U nás jsou teda i v Globusu (cca 30,– Kč za lahvinku) prostě všude.
Pokud můžu doporučit jednoduchy recept: na skoro hotový kuřecí steak dám sušená rajčata + pár koleček Mozzarely a nechám dodělat(na pánvičce s pokličkou nebo v troubě). Je to MŇAMKA :lol:

borko  20.05.10 01:30
rajčata

ahojky tak co mohu poradit ze sušených rajčat si určitě vyberete u bonbonek.cz maj tam škalu jako snad jinde nemaj. Italske, Španělske a Řecke. Tak dobré pošušňání! Patlat se s nimi doma ani nevyplatí, tak dobré jako jsou např. od zn.kedap bych jich spořádal celou 1,5kg misku na posezení. :o)

Váš příspěvek

Poslední články

Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Santa už nemá šanci. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška a ten je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem. Napište mu i vy! číst dále >

TOPlist