Svědivá vyrážka v 38. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vilča
Povídálka 15 příspěvků 08.01.13 18:55
Svědivá vyrážka v 38 týdnu těhotenství

Ahoj holky, minulý týden se mě udělala vyrážka na celém pupku. Hrozně svědí, vůbec nemůžu spát. Byla jsem u doktorky a jaterní testy dopadly dobře tak mě poslala ke kožní. Od té jsem dostala nějakou mást vypadá jak tekutý pudr. Bohužel to vůbec nepomohlo a vyrážka se rozlezla po celých rukou, zádech, nohách. Dnes jsem jela opět ke kožní aby mě dala něco co zabere a bylo mě řečeno, že mě nic jiného dát nemůže, když jsem těhotná. Taky že některé těhotné ke konci těhotenství na vyrážky trpí. Mám dotaz nemáte někdo zkušenost co použít proti svědění. Na netu jsme četla heřmánkovou koupel jinak jsme nic nenašla. Holky vyzkouším všechno to svědění je hrozný. Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

arcanobacterium
Kelišová 5509 příspěvků 08.01.13 19:08

@Vilča
I v těhotenství můžeš tabletku proti alergii, vypadá to na alergickou reakci. Na noc 1 tabletu Dithiaden, kožní, nebo i gynekolog by ti je předepsal. :mavam:

mial
Echt Kelišová 9175 příspěvků 08.01.13 19:36
@Vilča píše:
Ahoj holky, minulý týden se mě udělala vyrážka na celém pupku. Hrozně svědí, vůbec nemůžu spát. Byla jsem u doktorky a jaterní testy dopadly dobře tak mě poslala ke kožní. Od té jsem dostala nějakou mást vypadá jak tekutý pudr. Bohužel to vůbec nepomohlo a vyrážka se rozlezla po celých rukou, zádech, nohách. Dnes jsem jela opět ke kožní aby mě dala něco co zabere a bylo mě řečeno, že mě nic jiného dát nemůže, když jsem těhotná. Taky že některé těhotné ke konci těhotenství na vyrážky trpí. Mám dotaz nemáte někdo zkušenost co použít proti svědění. Na netu jsme četla heřmánkovou koupel jinak jsme nic nenašla. Holky vyzkouším všechno to svědění je hrozný. Děkuji za rady.

Taky jsem to měla, dr mi předepsala nějaké tablety, ale vůbec nepomohly, takže jsem mazala fenistilem. Ale pozor, ten by se neměl mazat celoplošně ve velkým, takže to nepřehánět. A pak mi zabíraly studený obklady ;) Po porodu jsem se mazala konopným tělovým mlíkem a pomohlo to. To by šlo asi i v těhu :think:

atominnka
Extra třída :D 13907 příspěvků 08.01.13 19:37

@Vilča hele, není to kopřivka?? já ji ted mela, docela hnusnou, jezdila jsem si o svatcich na pohotovost pro injekce…
Beru na to dithiadenm pomaha mi.. dr mi dnes rikal, ze v tehu se muze(jak uz je psano vyse). My se prave o miminko snazime, tak jsem se na to ptala ;) ale bacha na to, budes asi vic ospala :roll: ale pokud budes brat na noc, tak by to melo yt OK, ja beru rano a vecer :think:
Jo a predepsat ti je muze kozni, praktik i gynekolog myslim ;)

archienka1
Kelišová 5103 příspěvků 08.01.13 19:39

Já to měla taky, bylo to strašný a nepomáhalo takřka nic, dostala jsem chladivý líh, který aspoň trochu pomáhal, jinak si pamatuju, že to přešlo až porodem

Regina Hero
Extra třída :D 13155 příspěvků 08.01.13 19:46

@Vilča Měla jsem to taky, začalo to na břiše mezi striemi a postupně se mi to rozlezlo všude… na kožním to označila jako gestační dermatozu, nevím, jestli to bylo tím, jaterky jsem měla nejdřív taky dobré, ale po dvou týdnech už potom ne, museli mi vyvolat porod… ale zpočátku byly výsledky dobré… bylo to šílené, jak to svědilo, během šestinedělí to zmizelo… naštěstí… ale občas jsem z toho byla pěkně zoufalá… měla jsem na to nějakou dělanou mast od kožní dr. a potom ještě i Cezeru…

krs91
Kecalka 372 příspěvků 08.01.13 19:47

Ahoj, já měla to samy, mazala jsem holtovou mastí na noc a přes den kalciovkou, tak mi to řekl můj doktor. Do 3 týdnu jsem to měla pryč.

atominnka
Extra třída :D 13907 příspěvků 08.01.13 19:49

@Vilča zkus si koupit calcium v sumivych tabletach a kdyz se osypes, tak si udelej jednu sklenici… to taky pomaha

Uživatel je onlineterinka4444
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 08.01.13 19:49

Já nevím jak na vyrážku, manžel trpí na ekzem, má takovou formu, že se mu v první fázi udělají drobounké červené pupínky jeden vedle sebe a děsně to svědí, namazal to jednou sudokrémem, co mám pro malou a prý to za chvilku přestalo svědět, tak to zkus, to bys mohla, i mamce to pomohlo na nějakou vyrážku, co měla na ruce.

Miki78
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 08.01.13 20:04

Tak ja na to trpim taky uz od 23tt a mam tohlavne na dekoltu a krku, pod prsy a na bocich a brichu uz to zmizlo, zabirala konopna mast, ael ted uz vubec nic, skrabu se do krve a to teda cely den i v noci, dithiaden nezabira, ani zadne masti, vecer kdyz uz to nemuzu vydrzet tak mam avent morkou vodu v tom spreji a postrikam si to, zchladi se to a na chvili klid :?, ale za tech par mesicu uz jsemsi zvykla ze vypadam priserne a mam to rozkrabane do krve a dekolt s emi krabati a je pekne hnusny :,(…proste tehu dermatitida…bud rada ze to mas az ted…ja fakt trpim uz 10tydnu a jeste budu ze…je to hnus ale vydrz.

Maru-cina
Nováček 3 příspěvky 31.07.13 00:23
Vyrážka (alergie) v těhotenství - Aktiferrin POZOR!

Ahojte,
v 37. týdnu těhotenství jsem se také osypala. Začalo to na břiše u strií a rozlezlo po stehnech. Svědilo to jako čert – šílené svědění, probdělé noci, kdy jsem nevěděla jak si lehnout a ničeho se radši nedotýkat…Hrůza! Myslela jsem si, že jde o alergii, zřejmě vyvolanou jahodami (bylo léto a malý se měl narodit na konci čvc.). Rovnou jsem to šla řešit do porodnice a tam mi také potvrdili, že jde zřejmě o alergii…nicméně původce alergie nezjistili, ani já jsem na to nepřišla. (Přede mnou v čekárně byla těhulka, která byla ještě více osypaná, než já, tak jsem si říkala – je to běžné v těhotenství). Doklepala jsem to za ukrutného svědění do porodu (41.týden). Pak kopřivka zmizela a já myslela, že je to super a fajn a mám pokoj. Jenže ejhle… asi 2. týden po porodu se zase objevila…šla jsem do mrákot! Zkrátím to… Moje super praktická lékařka měla spásný nápad…VYSADIT AKTIFERRIN!!! Tento lék mi předepsala gynekoložka asi v 36.týdnu na léčbu anémie. Předepisuje se běžně těhotným ženám při nížkém železu v krvi. Po porodu mi ho praktická lékařka opět nasadila a tak se alergie rozjela znovu v plném proudu. Po vysazení tohoto léku se mi už druhý/třetí den ulevilo a alergie postupně odezněla.
Takže holčiny… vyrážka může být z tohoto léku, který je těhotným často předepisován. Neříkám, že stojí za všemi možnými vyrážkami…původce bývá různý a je nutné je řešit s lékařem!!!, ale berte to jako VARIANTU k tomu, abyste případně zkusili na pár dní tento lék vysadit – pokud ho berete (nebo jiný lék, který jste začaly brát až v těhotenství a třeba vás nenapadlo ho s vyrážkou (alergií) spojovat. Za mým utrpením stál Aktiferrin (lék na anémii – železo) a do dnes je mi líto, že jsem na to nepřišla v těhotenství a trápila sama sebe i mého ještě nenarozeného synka. (Naštěstí nemá žádné následky a je zdravý jak řípa). Moc všem držím palečky a těšte se na miminka :*

badela
Závislačka 3754 příspěvků 20.02.14 20:55

Není tu někdo s podobným problémem a s jiným řešením? Tato mě moc nepotěšila.. :? Taky teď trpím, zítra jdu na kožní a hrozím se že budu muset ještě 16 týdnů vydržet do porodu… z doma dostupných mastí na to nezabírá nic, antihistaminika také ne…už to mám rozlezlé skoro všude. Jaterní testy v pořádku, Aktiferrin neberu :think:. Dík za případné rady, na ten Dithiaden se zeptám… koukám, že to je asi také proti alergický prášek, tak to nevím zda zabere, když mi nezabírá ten můj. :roll:

magtrip
Nováček 7 příspěvků 21.02.14 10:55
ahoj

Chtěla jsem se zeptat zda nemá někdo zkušenost s imacortem? jsem 25 týden a na kožním jsem dostala tuhle mast 2× denně, ale všude je vedeno že těhu ji nesmí, tak jen zda někdo už zkoušel? díky Maja

badela
Závislačka 3754 příspěvků 21.02.14 11:02

@magtrip Není tam, že záleží na zvážení lékaře? Ono se dost léků nesmí v prvním trimestru, pak už je to dobré. Já dostala ředěnou mast s kortikoidy, jsem 24tt.

magtrip
Nováček 7 příspěvků 21.02.14 11:16

@badela je to tam psané, ale i tak se bojim :roll: :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist