Syndrom ruka-noha-pusa

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

crazymisha
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.10.14 21:51
Syndrom ruka-noha-pusa

Prosim o radu. Syn 16m ma tuto nemoc, zacalo teplotami 38,5 kdy dostal febrilni krece, dalsi den pupinky na dlanich, chodidlech a kolem pusy. Ted je to 4.den, obcas teplota 37,2 - 38,2, nalite puchyre i v oblasti plenx, kolem pusy. A v puse ma taky bolaky, nechce jist nic krome jogurtu a presnidavky a jeste teda vypije z lahve mleko, ale cucak da uplne do koutku a i tak knoura. V noci se budi placem, porad si tam saha. Davam mu leky na teplotu -nurofen sirup a paralen, pri teplote nad 38 musi mit pulku diazepamu a davam fenistil kapky. Mate nekdo zkusenõst jak dlouho to tak trva, co ta pusa atd? Jo jeste telo mazu tekutym pudrem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Hr4sek22  03.10.14 21:57

Chudák malej.. :roll: :hug:

oveczka
Kecalka 269 příspěvků 03.10.14 22:05

Chudak :( my to prodelali tyden zpatky, synovi je 6,5 mesice, tak jsme si to uzili. trvalo to asi 9 dni, nez se puchyre ztratily uplne, na noc nam pomohl ten fenistil, jinak jsem pusu ani telo nicim nemazala a moc nekoupala, pak to ma tendenci mokvat. do te pusy si nenechal sahnout, takze nehrozilo nicim mazat, ale dr. doporucovala klasickou fialku. jinak taky jedl jen jabko a dyni, pit z lahve nechtel vubec, nastesti jeste kojim. nema se pry davat moc horke nebo kysele, pak ty aftiky stipou, nejlepsi je neco z lednicky ;) pry je ted zacatkem podzimu tehle infekce vsude plno, ale porad lepsi nez ebola nebo jinej hnus..

Brontik
Kelišová 6651 příspěvků 03.10.14 22:32

Jestli se nepletu, tak u nás to trvalo cca týden. za 10 dní už nebylo určitě po pupíncích ani památky. A ničím jsem nemazala.
Starší to sfoukla na zvýšených teplotách, mladší (v tu doby 2 roky) měla vysoké horeččky a zimnici tak 76 hodn… Vždy nahoru dolu, byl to celkem maskr.
Jo a mám pocit, že dr. doporučovala aloclair gel, či jak se to jmenuje…

crazymisha
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.10.14 22:47

Starší dcera (5let) měla po 3 dnech po nemoci, jen pár puchýřků a dobrý. Ale malej má teda ty chodidla, dlaně, hřbety rukou, zadeček a kolem pusy puchýřky, pak dolní i horní končetiny červenou krupičku, pár pupínků na ouškách a něco pod nosem a pod okem. Ale ta pusa ho bolí nejvíc, nechce ani vlažnou polévku, prostě jen studený jogurt a přesnídávku, nic víc do pusy nevezme. A nechce pořádně ani pít, tak mu dávám během dne aspoň mléko naředěné vodou - sice to asi není nic extra, ale aspoň něco.. Vypadá to ošklivě.. Jo a chytla jsem to od něj taky, mám to třetí den, první den horečky, zimnice, nechutenství, bolest v krku, pak už výsev pupínků na dlaních a chodidlech a už se mi dělají puchýře, nemůžu pořádně ani chodit, bolí mě na to teplá voda i teplý hrnek do ruky..

dani24687
Neúnavná pisatelka 15433 příspěvků 03.10.14 23:04

U nas to dite nemelo, mela jsem to ja a byl to pekny hnus. Modlila jsem se, at to nechytne a ku podivu nechytnul. U me to trvalo dva dny horecek a pak asi 4-5 dni ty bolaky.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15433 příspěvků 03.10.14 23:06

@crazymisha to jo. Ja nemohla ani otocit list v knizce :-/ a jediny, co jsem za ten den snedla, byla paprika. Jo a mas pravdu - zimnice, horecky a zvraceni k tomu. Fuj.

omites
Extra třída :D 12099 příspěvků 03.10.14 23:11

A ještě mu asi za měsíc a půl slezly nehty :jazyk:

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 03.10.14 23:20

Já to měla jako tehotna…to bylo hrozný!!!

MarketaJ
Závislačka 4037 příspěvků 04.10.14 07:22

Taky jsme to prodělaly před dvěma rokama. Holky měly lehkej průběh, ale já si fakt užila. Myslela jsem, že zhebnu. Ruce se mi oloupaly, nehty mi slezly, vypadala jsem, jak když mám lepru. Chodit jsem nemohla. Fakt hnus fialovej. Upřímně doufám, že už nás to nikdy nepotká. Letos mi stačily neštovicce, ale ty už jsem naštěstí chytit nemohla.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 07.10.14 20:40

Jeste by me zajimalo, jaka je pravdepodobnost, ze to ted deti chyti znovu..nevite?

oveczka
Kecalka 269 příspěvků 08.10.14 08:19

@crazymisha cislo nevim, ale neni to jeden druh viru, tahle nemoc muze byt zpusobena vice typy viru, takze kdyz to prodelate jednou, neochrani vas to pred dalsim nakazenim, jak je to treba u nestovic :(

crazymisha
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 08.10.14 10:15

S tím počítám, ale když se jí teď ztratily pupínky, je možné, aby třeba během pár dnů znovu tou nemocí onemocněla?

oveczka
Kecalka 269 příspěvků 08.10.14 18:55

To pry ne, virus se drzi na hrackach jeste tyden ci dva, ale dite, co to prodelalo, je uz vuci tomu konkretnimu imunni, tvrdi WHO. nam se to nevratilo..

dajka16
Závislačka 3398 příspěvků 19.11.14 21:45

Prosím kluk má pupínky po puse na rukách a nohách. Horečku nemá, neskrabe se. Může to byt nemoc pusa, ruce, nohy? Děkuju za rady

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Než jsem měla děti, byla jsem unavená. Jak roztomilé

Maminky pobavila, bezdětné urazila. Americká trenérka Jillian Michaels podráždila před pár dny spoustu lidí. Na své facebookové stránce sdílela zdánlivě neškodnou hlášku, pod kterou se strhla lavina reakcí. "Máme právo být unavení a necvičit," brání se lidi bez dětí. Souhlasíte? číst dále >

Oblečky, oblečky, oblečky. OnaDnes.cz pořádá Dětský Jarmark

Tady nesmíte chybět! Dorazte první červnovou sobotu na velký dětský bazárek na pražském Andělu. Bude tam spousta oblečení pro děti, hračky a botičky za skvělé ceny. Kromě prodejních stánků tam potkáte také eMimino.cz. Akci pořádá OnaDNES.cz, která stojí za legendární prodejním Jarmarkem. číst dále >