Těhotenství a strach o velikost miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  01.05.03 10:57

Ahojky těhulky a maminky, chtěla bych se zeptat, zda jste některá neměla podobné pocity. Jsem v 37 tt. a váha mého drobečka je 2300 gr. s tím, že dle uz je prý o 2 týdny menší. Dle lékařů je vše ok a jedná se o standard. Sama jsem drobné postavy 155cm. Nicméně se bojím, aby nešlo o nějaké potíže. Prosím poraďte. Moc děkuji.

Lucka 36+6tt.

:-[

Reklama

Reklama

Reakce:

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.05.03 13:31

Lucinko neboj!!!

Jsi drobounká a tak budeš mít asi droubounké miminečko. Jak by se ti rodil 4kg cvalíček??

Příroda je mocná a ona si to zařídí, aby v tvém bříšku vyrostlo mimi úměrně tvé postavě, a aby se mohlo narodit jak má.

Pokud se tvůj lékař nestrachuje, tak bych si těch posledních pár týdnů těhotenství užívala bez obav, vždyť máš ještě 3 - 5 týdnů do porodu, pokud budeš 2 týdny přenášet a za týden může malé nabrat až 200 g, takže to je 5×200 = 1kg + 2,7 kg = 3 kg a máš to, tří kilogramový uzlík :-P

Pokud je miminko menší, tak někdy se kontroluje placenta, zda správně vyživuje, ale UTZ ti určitě dělali a tak to by poznali. Žádný jiný důvod nevidím, opravdu si myslím, že máš miminko naprosto zdravé, jen menší.

Má kamarádka je hrozně drobná a v termínu se jí narodila 2,9 kg holčička, naprosto zdravá a k sežrání.

Užívej si bříška a napiš až TO budeš mít za sebou. Víš co čekáte??

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.05.03 13:33

Jůů já ty počty popletla :-D

Samozřejmě jsem chtěla napsat 1kg + 2,3 kg = 3 kg :-D

Tak ještě jednou zdravím a držím palečky

Ed

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 01.05.03 16:32

Ahoj,

žádné strachy o miminečko. Zažila jsem u nás mamku, která měla ve 36t miminko o váze 1,450 kg (nekecám) a nakonec přenášela o dva týdny a holčička měla přes 3 kila ! Všichni zírali. Nevím jestli platí staré limity, pamatuji si (když jsem po matuře rok pracovala na nedonošeneckém a to už je 20 let), že se děti propouštěly při váze 2,5 kg. Tvoje mimi určitě bude mít normální váhu. Přeju ti hezké dny beze strachu.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.05.03 17:42

Teď na to koukám znova, a asi si půjdu znovu sednout do školní lavice!!!

Snad si pochopila, co jsem chtěla napsat, tvé mimi má 2,3 kg a plus 1 kg = 3,3 kg, ale já to brala jako zaokrouhleně, takže proto ta 3 kg.

Jestli jsem to ještě dopletla, to mě mrzí, omlouvá mě snad můj těhotenský mozek :-D

Pa

Ed

Anonymni  01.05.03 18:58

Ahojda Edinko a Stefinko!

Moc moc děkuju za uklidnění, moc jste mě potěšily!

Čekáme kluka Matýska, proto se mi zdál nějaký pidi :-)

Tatínek měří totiž 190cm, takže žádná houžvička. Nicméně máte pravdu, příroda je příroda a vzhledem k mojí postavě je lepší, že bude menší, abych to vůbec zvládla :-)

A co vy a vaše miminečka?

Luca

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.05.03 20:52

Ahoj Luci!

Tvůj manžílek měří 190 cm??? Tak to musíte mít švandu, když se pusinkujete :-D. Když to dobře počítám, tak je mezi váma 35 cm :-l

Můj manžílek je stejně velký jako já, no abych mu nekřivdila, možná o jeden cm větší, takže 165 cm a když si vezmu podpatky, tak jsem o hodně vyšší a připadám si hrozně :-D

My teď čekáme druhé miminko, píšu ne Emiminku deníček, Editino štěstíčko, možná jsi nás zahlédla a zatím je vše jak má být a hrozně se těším.

Já budu mít trošku opačný „problém“ než ty, až se začne blížit konec, protože první dcerka měla 4 220 g a tak jestli je pravda, že druhé děti jsou větší, tak chraň mě pán bůh :-D

V každém případě jsem ráda, že už jsi klidnější, vážně si myslím, že váš Matýsek (moc krásné jméno) bude naprosto perfektní a nádherný chlapeček, až se rozhodne vykouknout na svět.

Přeju jen to nej nej

Ed

Vega
Kecalka 177 příspěvků 01.05.03 22:03

Ahoj, mě na utz řekli, že je mimi o 4 týdny spožděné a ještě na dolní hranici normy a nakonec měla 3,38 kg a 52 cm a narodila se na 40.týdnu. Vůbec jim to nevyšlo. Třeba jsi stejný případ jako já. Vega

Anonymni  02.05.03 18:24

Ahojda holky,

ještě, že je emiminko, kde jsou takové super těhulky a maminky a vždycky poradí.

Jóó Edi, manžílek je poněkud obrovitý, ale je to švanda-zejména si užíváme, když nás všichni okukují :o Nemluvě o tom, že moje váha před těhotenstvím byla 46kg, takže jsem opravdu drobek a manžílek zase není žádná věchýtka :-)

Ale může mě zase na rukou nosit, i když teď (vážím 57,5) už fňuká, jak jsem těžká-sprosťák jeden :-)

Hned jsem přečetla deníček a je to super!!!

Přeju jen a jen všechno nejnejnej a hlavně, ať je na Tebe příroda hodná a nemáš 5 kg mimi-myslím, že 4kg budou stačit :-)

Pa Luca

medvide
Stálice 51 příspěvků 05.05.03 13:00

Ahojky těhulky,

ráda bych přispěla do Vaší diskuse. Když jsem přišla do porodnice, paní doktorka mi řekla, že budeme mít miminko malinké. Dostala jsem strach, přestože do té doby probíhalo vše OK. Ivanka se narodila o 7 hodin později. Vážila 3280 g.

Druhý den se tam narodil kluk 4580 g. Přestala jsem se divit, že se Ivanka zdála malinká, ale tatáž paní doktorka mi řekla, že takový porod by pro mne znamenal CŘ, protože i Ivanka byla na hranici mých sil.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama