Těhotenství, dítě a podnikání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  28.11.03 20:43

Milé těhulky a maminky,

Plánujeme s manželem rodinu a zároveň se chceme pustit do podnikání, které by ale bylo víceméně v začátku na mě, protože si nemůžeme dovolit, aby manžel opustil svoje povolání. Nějaká jistota příjmu být musí. Pokud by se podnikání rozjelo, tak by ho potom převzal, ale na začátku by mně jen vypomáhal. Mám ale obavy, že když otěhotním a bude mi třeba na začátku špatně, tak to nebudu zvládat. Ráda bych, abyste se se mnou podělily o své zkušenosti co se týče mít dítě a zároveň podnikat. Jestli se vám to podařilo nějakým způsobem skloubit a nebo jste naopak zjistily, že obojí najednou není možné.

Díky moc

Marťa

Reklama

Reklama

Reakce:

Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 30.11.03 17:04

Ahoj Marťo,

podnikám a teď máme 7měsíčního Ondřeje. Záleží hodně na druhu podnikání. Bude třeba někam jezdit? Jak často, jak daleko?

Já třeba měsíc před porodem už neřídila, těhulka už by nemusela na silnici zaregistrovat vše. Předtím sem řídila vlastně každý den. Zvaž také to, že začátek podnikání stojí hodně peněz (účetní, faxový přístroj, razítka, poplatky za povolení aj.) a času (když bylo třeba dodělat překlad, pracovala jsem často taky přes noc, protože bylo nutné získat stálé zákazníky, zavést se). Čas a peníze musí člověk věnovat i dítěti (plenky si půjčit nelze, na údržbu látkových nebude čas, kojení se ze začátku musíš učit, umělá výživa by stála peníze atd.).

Podnikat jsem začala v roce 93, manžel si založil firmu v roce 2000. Minulý rok jsme si řekli, že si mít dítě už troufneme. Ale začínat podnikat a starat se o novorozeně, to by si podle mého názoru člověk koledoval o pobyt v blázinci. Zanedbávala bys dítě nebo by podnikání nešlo. ALE ZÁLEŽÍ NA KONKRÉTNÍ SITUACI, tohle bylo jen tak obecně. Je to také JEN můj názor. Napiš, pokud chceš, blížší podrobnosti.

Janka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.12.03 05:52

No moc toto řešení rodinného rozpočtu nedoporučuji, počátky podnikání jsou svízelné a rozhodně nebývají příliš ziskové. Hodně záleží na druhu podnikání. V těhotenství a s miminkem mi připadá, že je možné podnikat jen v oboru, kde lze většinu práce udělat doma po chvilkách mezi nevolnostmi, záchvaty spaní, různýma bolístkama, později mezi kojením a hojdáním. Já měla těhotenství v pohodě, ale zvládala jsem tak 70% pracovního nasazení - a to jsem měla zavedenou klientelu a spoustu věcí mohla z domova vyřizovat. A stejně se mi někteří klienti rozutekli, měli nedůvěru k mamce s miminkem, že jim nestihnu jejich zakázky udělat včas a bez chyb. Ono chlapské tvrzení, že ženským v těhotenství těhotní i mozek a šestinedělkám šplouchá mateřské mléko na maják, je sice vulgární, ale není zcela od věci. Prostě s miminkem se jaksi přesypou priority a já osobně můžu pracovat jen v hluboké noci, a stejně jedním uchem poslouchám, zda je mimí v pořádku. Přes den se u práce nesoustředím a dělám i základní chyby. Mohla bych totiž připálit polívčičku. Trošku jiná by byla, jestli máš možnost hlídání miminka a možnost podpory v domácnosti - např. funkční budoucí babičku. S takovou se lze pustit do lecčeho.

Romana

Anonymni  01.12.03 13:12

Moc děkuju za to, že jste se ozvaly a za projevené názory. Co se týče podnikání, tak by se mělo jednat o pobytové výukové semináře v místě našeho bydliště. Pro mě by to znamenalo zajistit vhodné ubytování, prostory pro výuku, samozřejmě kontakt se zájemci o semináře a i samotnou výuku, ve které by mě v případě těhotenství zastoupil někdo jiný. Vše záleží na zájmu lidí o semináře a počáteční vklad do podnikání není nijak velký. Pokud by se to rozjelo, tak bych viceméně měla později fungovat jako koordinátor. Jenže protože s těhotenstvím a rodičovstvím nemám žádné zkušenosti pořád nedokážu odhadnout, jestli budu schopna oboji skloubit dohromady. Manžel argumentuje tim, že mimi se nám může podařit třeba až za půl roku a je škoda tu dobu nevyužít, taky si myslí, že dnem, kdy zjistím, že jsem těhotná přece nepřestanu pracovat. Což je asi pravda, ale zase nevím, jak mi bude až otěhotním. Takže se do toho nejspis stejně pustím a uvidíme, jak to půjde nebo ne.

Budu moc ráda, když se ještě někdo ozve.

Čau Marťa

claire
Stálice 63 příspěvků 03.12.03 13:49

Ahoj Marti, ja jsem taky zena podnikatelka a koukam, ze skoro ve stejnem oboru jako ty :-) (vice na www.profi-training.cz)

Jsem ted v 20tt a zacinam se konecne citit „provozuschopne“. Prvni trimestr byl des stale jsem zvracela, o tom, ze bych sla mezi klienty nemohla byt rec. Veskerou praci jsem presunula domu a na telefon. Musela jsem si za sebe nechat pracovat podrizene, ted uz zase zacinam fungovat normalne.

Ono ti nemusi byt na zacatku vubec spatne, ale s tim nemuzes moc pocitat, radeji , kdyz uz planujes, tak si take naplanuj, co budes delat, kdyz ti opravdu bude nekolik tydnu tak zle, ze nevylezes ani z domu se psem ;-)

Tygryk
Povídálka 42 příspěvků 12.02.13 10:30

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat zda tu není nějaká další maminka, která podniká v oboru ubytovacích služeb a pohostinství. :)

Anonymní  12.02.13 16:46

@Tygryk ja ano, ale jen protože jsem se budila doma… :-))

taner
Nováček 2 příspěvky 06.02.14 16:01

Taky pridam zkusenost:

Podnikam v gastronomii, jsem 40+6, mam 2 kavarny a cca 11 zaměstnanců. Tyden pred terminem mi 1 servírka rekla, ze bude koncit a dnes mi servirka z druhe kavarny oznamila, že si bude brat nemocenskou, presto, ze vsichni vedi 9 mesicu dopredu, ze tyden pred a tyden po porodu nic neudelam. Takze od rana litam z jedne kavarny do druhe,, shanim lidi do prace a pokud do zitra neporodim, tak treba stihnu nejake pohovory, abych nekoho prijala a zaucila. Pokud si nekdo chcete uzit tehu, tak urcite nedoporucuju podnikani, nebo jen takove, ktere muzete ridit z domu a zavisi jen na vas, pac na ostatni se ani v tehotenstvi nemuzete spolehnout, ze se neco nestane. A o financich ani nemluvim. Bez materske, porodneho, nemocenske, atd a k tomu si jeste platit socialni a zdravotni… Mno, kdo mate volbu, zvolte si dobre, pac zpet uz nic nejde vzit… Hodne stesti a krasne tehulkovani :srdce:

LennaZS
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 10.02.14 19:27

Čekám třetí mimi, podnikám třetím rokem, starám se o velký dům a jde to.Ne nadarmo se říka-Když se chce, všechno jde :mavam:

LennaZS
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 10.02.14 19:39

Čekám třetí mimi, podnikám třetím rokem, starám se o velký dům a jde to.Ne nadarmo se říka-Když se chce, všechno jde :mavam:

taner
Nováček 2 příspěvky 10.02.14 19:45

Souhlasim, s LennaZS, kdyz se chce, tak to jde. Jen pokud nekdo teprve hodla zacit v dobe, kdy uz je tehotna, tak nedoporucuju pokud si chce uzit tehotenstvi bez stresu ci urcitych financnich ztrat, ktere v te dobe mohou nastat, ale samozrejme take nemusi… Zkouset sve schopnosti v tehotenstvi, nevim, asi bych zvolila vhodnejsi dobu… Kazdopadne vsem mnoho stesti! :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama