Těhotenství "starších" maminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  16.10.02 11:58

Zajímá mě všechny poznatky a zkušenosti „starších“maminek t.j. těch které již překročily 38let věku.Rozhodli jsme se s manželem pořídit si mazlíčka i když už dvě děti máme.Je mi 38 a mému muži 36.Co Vy na to ?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  18.10.02 10:48

Ahoj „starší“ mamino, i já se řadím snad k budoucím starším maminkám, je mi 36 let a můj partner je o rok mladší. Před rokem a půl jsme se rozhodli, že i my si k mé desetileté dceři z prvního manželství pořídíme nějakého mazlíčka. Snažili jsme se seč nám síly stačily, ale bohužel bez úspěchu, proto jsme nedávno navštívili centrum asistované reprodukce Pronatal, kde nám udělali nezbytná vyšetření a zjistily, že partner má malý počet spermií a ještě k tomu málo pohyblivých a otěhotnění přirozenou cestou je nepravděpodobné. V listopadu tedy podstoupíme ICSI a doufáme, že bude úspěšné a já se zařadím mezi šťastné čekatelky. Jinak mám ve svém okolí spoustu starších maminek a většina si těhotenství ve „starším“ věku velice pochvaluje. Pokud se pro miminko rozhodnete, držím palečky, aby vše bylo bez problémů. Zdraví Jana

Anonymni  21.10.02 11:16

Jdete do toho. Ja jsem porodila sve prvni deti v 37 (dvojcatka IVF), memu manzelovi je pre 50sat. Moc si svych malych holcicek uzivame. Mame se vsichni moc radi a take tak nejak vice casu na sebe. Nehoni nas kariera ani penize, takze se muzeme navzajem moc a moc uzivat. Zadna nervozita, zadne kriceni - proste klid, laska a nadhera. Drzim palce. :?

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.10.02 19:47

V druhém manželství jsme si naplánovali chlapečka v mých 36 letech a těsně před mými 40 narozeninami se nám narodila neočekávaná holčička (8 měsíců). Jsem šťastná, prožívám prodloužené mládí a kdyby ještě jednou zasáhl osud, nijak bych se nezlobila. pokud žena touží, nikdy si nepřipadá ani moc mladá, natož příliš stará. Dnes to snad ani není výjimka jako před dvaceti lety. Všeobecně se děti „pořizují“ o něco déle. Držím palce.

Anonymni  06.11.02 10:42

Ahoj všechny milé těhotné. Dnes jsem se zaregistrovala, abych se stala platnou členkou vašeho společenství. Nečekaně jsem otěhotněla ve svých 35 letech. V průběhu prvního těhotenství měl manžel úraz varlat a verdikt zněl, že další dítě by byl zázrak. Tak jsme se vesele léta milovali bez jakékoli ochrany a bez naděje, že bych někdy otěhotněla. A najednou se zpozdila menstruace. Byla jsem přesvědčená, že jde o poruchu, při preventivní prohlídce dokonce pan doktor nic nepoznal. Trošku mě mátlo, že mi strašně vyrostla prsa a navíc jsem se v noci budila bolestí, když jsem si ve spánku lehla na břicho. A pak ultrazvuk ukázal 6. týden. Teď jsem v 9. týdnu a zatím o tom ví jen manžel a naše osmiletá dcera, která se moc těší na sourozence. V mých pocitech se střídá panika, radost a také starosti, jak to všechno zvládneme. Aby miminko bylo zdravé, také už jsem trošku starší, i když se cítím na 25. Věci po dceři jsem samozřejmě rozdala, byly nové a pěkné a bylo mi líto, je mít doma nevyužité. Náhodou jsem našla tyto stránky a musím říct, že mě velmi pomohlo čtení Vašich příběhů, měla jsem výborný pocit, že je „nás“ víc a po přečtení těch smutných příběhů převládl ještě větší pocit štěstí. Byla jsem moc ráda, když jsem zjistila, že moje šílená únava je naprosto normální a ostatní projevy těhotensví také. Překvapivě probíhá úplně jinak než před devíti lety. Všem vám moc přeju milující manžele a podporu, zdravé těhotenství i miminka. Chtěla bych se na vás obrátit se svým novým problémem, o kterém žádná z Vás nepíše a tak je asi ojedinělý. Můj manžel se bojí se mnou milovat, aby miminku neublížil a nepomáhá žádné moje přesvědčování, ani dokazování v odborných publikacích, že to není nebezpečné. Díky předem za Vaše názory. Co nejvíce sluníčka a pohody v tomto uplakaném podzimu přeje Monika

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.11.02 19:42

Ahoj Moniko,

ze všeho nejdřív gratuluju k Vašemu malému zázraku a přeju pohodlný další průběh.

Je pravda, že o milování v těhotenství se tu moc nepíše, ale já měla stejný problém jako Ty. Bylo to trochu oboustranné, i já jsem měla obavy, abychom miminku neublížili - i když mám načteno, že je to nesmysl. Nakonec se ale stejně bariéra prolomila z mé strany. Myslím, že manžel potřebuje trošku postrčit, určitě najdeš nějakou vhodnou možnost - já jsem na něj nakonec šla trochu oklikou. Začala jsem se k němu večer tulit, hladit ho a první náš sex po několika měsících byl čistě „ruční a ústní“ záležitost. No a po několikáté už byl klidnější a když jsem navrhla použít prezervativ pro pocit, že to bude „čistější“ bylo vyhráno a od té doby není problém. Jsme domluveni, že kdyby cokoli bylo nepříjemné tak se ozvu a náš styk doznal změn. Je to hrozně zajímavé, dokonce bych řekla, že lepší než dřív, protože zkoumáme nové a nové možnosti - přeci jen po pár společných letech je to občas obehrané. Možná, že má manžel taky trochu divný pocit, že „je to sprosté“ když je tam to miminko, tak to aspoň měl ten můj.

Držím palce, ať si dál užíváte, však ono si mimčo při Tvém orgasmu může krásně zacvičit :)))

Mishicka

Anonymni  07.11.02 09:21

Ahoj Mishicko,

moc děkuji za gratulaci, přání a dobrou radu. Již jsem to take zkoušela, ale bohužel se mi zatim nepodařilo se dostat „až do konce“. Navíc mám stále z nastalé situace zmatek v hlavě i na duši.

Přeji Ti krásné těhotenství a hodně pěkných společných chvilek.

Monika

Anonymni  22.11.02 14:20

Je mi 33 let a s manželem se snažíme o prvního potomka. Moje lékařka nepovažuje za nutné (vzhledem k tomu, že nemáme v rodině žádné genetické problémy), abych absolvovala nějaká vyšetření před početím. Chci předejít případným komplikacím, pokud to lze, a proto si nejsem jistá, zda je tento postup lékařů běžný. Nemáte někdo podobnou zkušenost? dassa

Anonymni  22.11.02 16:48

Ahoj,

já jsem poprvé otěhotněla (a rodila) v 31 letech - vše bylo bez komplikací. Pokud vím, genetické testy a odběr plodové vody doporučují lékaři až od 35 let, bez ohledu na to, o kolikáté těhotenství jde. Takže buď v pohodě.

Jinak se odběr plodové vody dělává, pokud nevyjdou dobře AFP testy (tzv. triple test) ze 16. týdne těhotenství. Podotýkám, že tyhle testy nejsou moc spolehlivé a jejich horší výsledek nic neznamená. Ovšem to ti všechno řekne tvůj gynekolog při těhotenských prohlídkách.

Zdravím a přeju hodně štěstí, Bublina

Anonymni  25.11.02 09:22

Chce to brát kyselinu listovou 400 mgr denně před plánovaným početím a po něm, která snižuje riziko vývojových vad.

My jsme s manželem byli na genetických testech, jelikož se v rodině vyskytl rozštěp rtu, ale to procento rizika je např. u nás v podstatě stejné jako u všech párů (pod 4 %), takže žádnou hlavu bych si z toho nedělala. Navíc, můj bratr, který se s rozštěpem narodil, má zdravá dvojčata.

Když se nějakým rizikem kvůli těhotenství v pozdním věku nebudeš zabývat, nic se nestane. Negativní myšlenky totiž mohou dané věci skutečně přivodit!!!

Brzké početí přeje

Dandy :wink:

Prdlina  03.07.10 11:03

Ahojky me je 37 let,mam 16 leteho syna a ted jsem zjistila,ze jsem tehotna a jsem stastna.Hlavne aby mimco bylo zdrave.Citim se dobre a holky nejsme preci zadny STARESINY.Vsem kdo touzi po mimcu preji at to vyjde at je nas vic a vic.Krasne leto.

mamule
Kelišová 6682 příspěvků 15.07.10 17:14

Přeji Vám všem pohodové těhulkování a krásná zdravá miminka na konci :kytka:

sisito
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.07.10 18:18

ahoj,tak mě je 41 a jsem těhotná 9tt,doma mám už 23 a 17 kluky,to třetí nám nešlo s novým partnerem,
tak snad to těhotenství dopadne dobře :andel:
mám 2 kamarádky v mém věku a ty už mají 1,5 roční dětičky,a doma také 2 dospěláky :pankac:
těhotenství prý náročné,ale mateřství si užívají plnými doušky, :palec:

berry4
Nadpozemská drbna 28294 příspěvků 15.07.10 18:27

Ahoj,je mi 38,mám 20 ti a 11 ti letou dceru, nad dalším dětátkem jsem ,přiznám se, již neuvažovala,ale příroda je mocná čarodějka,zakázané ovoce asi fakt nejvíc chutná,tak i přes vyslovený zákaz lékařů (trombosa žil), se nám neplánovaně a nechtěně podařilo zplodit další dětátko :lol: Jsem od zítra v 18 tt, i přes počáteční komplikace a stres,zda těhu lékaři vůbec ponechají, si jej užívám jak předtím nikdy. Zítra jdeme na amniocentezu (z hlediska věku),tak doufám,že vše bude v pořádku a p. doktorka nám potvrdí vytouženého chlapečka :wink:

Petty11
Stálice 98 příspěvků 30.01.13 23:29

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, je mi 35 a s manželem se 6měs. pokoušime o mimčo. držím
všem palce a doufám, že brzy budeme těhulky :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama