Tehotna aj napriek MS?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dashka
Kecalka 158 příspěvků 20.01.07 18:13
Tehotna aj napriek MS?

Ahojte dievcata,

potrebovala by som poradit. Som 33DC, 22DC podla vsetkeho prebehla ovu, ale ja som dnes rano dostala MS, aj ked sa este stale nerozbehla naplno. Problem je v tom, ze sa citim tak nejak inak ako pri normalnej MS. Aj podbrusko ma boli inak. Mam aj dalsie priznaky – neskutocnu bolest prsnikov, mam citlive bradavky a problem s mdlobami. Takmer som vcera odpadla v robote ( musela som brnknut manzovi, aby po mna prisiel ) a dnes sa to zopakovalo, aj ked nie v takej intenzite. Tlak som mala vcera iba 80/60, co sa mi nikdy predtym nestalo (vlastne problemy s tlakom som nemala vobec).
Myslite, zeby aj napriek mrche mohlo ist o tehulkovstvo? Strasne by sme sa potesili, uz sa snazime skoro rok a nic.. :cry:

Budem vdacna za akykolvek postreh, radu, ci pochopenie… :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Teryna
Povídálka 26 příspěvků 20.01.07 18:36

Ahoj Dashko,
já jsem při těhotenství taky měla mrchu, ale tmavěhnědou, asi 4 dny, ale to už nevím přesně. A protože se mi to zdálo slabé, udělala jsem si těhotenský test a byly //.
Tak si zkus udělat test a uvidíš.
Držím palce, ať tam jsou!!!

Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.01.07 19:46

Ahoj Dashko,
jistě to je možné, je hodně případů, které krvácí třeba celé tři měsíce v termínech MS. Já sice první měsíc nekrvácela, ale pak jsem ležela v nemocnici s krvácením v 8. a 12.tt, takže v termínech MS. Většinou je ale MS slabší, jen třeba 2 dny a pak už jen špinění.

Myslím, že než se trápit, zkus test, ten ti to jistě prozradí! Držím pěstičky, aby tam // byly!

Kati

Sany
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 20.01.07 20:24

O těhu jít klidně může, ale nejlepší bude když si uděláš test.

harpyje
Echt Kelišová 8220 příspěvků 20.01.07 21:12

Daschka – pokial ide o tlak – tu v Cechach je teraz take pocasie, ze s tlakom ma problemy vela ludi, ale aj tak – daj pozor at nekde nesklznes. a Vela stastia – protoze jak pisou holky, vsechno je mozne
Harpyje :wink:

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 20.01.07 21:13

tu som sa pomýlila a neviem to zmazať, prepáčte za narušenie diskusie

Marcela6.7.
Nováček 10 příspěvků 21.01.07 09:58
Tehotenstvo

Dashka, aj my sme sa snažili o bábätko viac ako 10 mesiacov. V oktobri som mala konečne pozitívny test, teraz som v 17TT. Zistila som to tiež tak, že v čase, keď mala byť mrcha som dva dni špinila – bola to tmavá krv, na mrchu to bolo dosť slabé. Spravila som si test a boli tam // ( priznám sa, že to bol snáď jediný mesiac, keď som ani nedúfala, že sa to podarí). Berieš niečo na podporu otehotnenia? Mne doktorka dala homeopatické kvapky Mastodynon – sú na bolesť pŕs, ale vedľajší účinok je zvýšená plodnosť. Sú aj voľnopredajné, stoja okolo 250Sk, vydržia Ti asi mesiac. Užívajú sa podľa návodu. eše som brala Calibrum BabyPlan, kyselinu listovú, vitamín E, zinok a občas železo – samozrejme nepreháňať to. A viem iste, že táto kombinácia pomohla. Takže keby to aj náhodou tento mesiac nevyšlo, nevešaj hlavu a vyraz do útoku:) Partnerovi daj vitamín E. Držím palce!!!

dashka
Kecalka 158 příspěvků 21.01.07 10:21

Marcelka – neberiem nic, iba zelezo…lenze to mi predpisala vseobecna doktorka, lebo na preventivnej prehliadke zistila, ze ho mam malo…Uz ho beriem vyse 2 mesiacov a o take 2 tyzdne koncim…
Ta kyselina listova – to su tabletky?
A ze som taka smela – preco si si myslela, ze prave ten mesiac neotehotnies? :oops:

Ja mam stavy, ze sa mi to asi nepodari vobec…Nemyslela som si, ze s tym budem mat az take problemy…Zavidim babam, co otehotneju ked sa na ne chlap len pozrie… 8O

Aj tak je na tom svete nespravodlivost. Take, co nechcu, su tehu ani nevedia ako a tie co by chceli…ach jaj… :roll:

Marcela6.7.
Nováček 10 příspěvků 21.01.07 11:13
Dashke

Ani nevieš, ako s Tebou súhlasím! Celú tú dobu, čo som sa snažila o bábätko som mala doslova nervy, keď som si čítala príspevky tipu „otehotnela som na prvý raz“ – až som pri takých príspevkoch plakala:( Aj ked viem, že tie baby majú len šťastie a nepatrí sa odsudzovať ich, je to hrozne nefér.
Myslela som si, že to nevyšlo – tak nejako som „rezignovala“. Ešte k tomu som ochorela, takže aj bazálna teplota bola taká všelijaká – ovplyvnená chorobou. A potom to špinenie…myslela som si, že to zasa začína mrcha, že ďalší mesiac " v čudu „… Tak nejako som sa od toho odpútala,snažila som sa na to nejako nemyslieť.
Kyselina listová sú tabletky – keď si vypýtaš v lekárni, určite Ti ju dajú. Aj vit. E je veľmi dôležitý – u Teba i partnera. Železo je super – ak Ti chýba, neotehotnieš, lebo telo vie, že by "neuživilo“ bábätko. Zinok som brala každý druhý deň – čítala som, že je tiež potrebný, aj keď presne neviem na čo:) A aj magnézium – proti kŕčom, aby si nemala na začiatku sťahy maternice – mohlo by to vyvolať potrat, keby si ho mala málo. Ak chceš, napíš mi aj na mail: tevion2@azet.sk – ak budem vedieť, poradím Ti čo len budeš chcieť:)

dashka
Kecalka 158 příspěvků 21.01.07 11:41

jooooj…si strasne zlata.....som rada, ze je tu niekto, kto ma chape a s kym o tom mozem pokecat… :wink: Predsa len, manzel sa az tak nevyzna a potom, nechcem ho stale stresovat, uz tak je smutny, ze nam to zas nevyslo…
Prave som citala na babetko.sk o „prstikovej metode“ – dopravenie spermiji prstom ku krcku maternice, aby to mali blizsie, ci co… 8O Ale asi to vyskusam… :wink: ved predsa to nemoze byt nic neprijemne, no nie? :D :lol:
U mna je najhorsie to, ze sa mi o babtkach uz aj sniva…no a potom na to nemysli…to sa lahko povie… :roll:

tak si myslim, ze to ozaj teraz nevyslo, mrcha sa v noci celkom slusne rozbehla…len ma matie, ze ma stale bolia prsia…o takom case ma uz bolievali menej alebo vobec…tak uvidime…kazdopadne sa vrhame do dalsieho snazenia, plni optimizmu.. 8) :D

dashka
Kecalka 158 příspěvků 21.01.07 11:44

tak ja letim…pridem mrknut zase zajtra, ale az okolo jednej, lebo v praci na net nemozem – som ucitelka a to by mi asi nepreslo, keby som sa cez hodinu anglictiny vybrala na net… :lol: :lol: :lol:
no ale skusit by som mohla, aspon by bolo vzruuuuso… :D 8)
tak pa a krasny zvysok nedele…
pozdrav odo mna drobceka…

Marcela6.7.
Nováček 10 příspěvků 21.01.07 11:50
Dashke

Ja viem tiež sama veľmi dobre, že s manželom sa toho veľa prebrať nedá – takmer nič o tom tí naši chlapi nevedia:) Prstíková metóda je veľmi dobrá, vraj mnohým pomohla – pomáha najmä pri pomalších spermiách, ale môže pomôcť tak či tak. Ja som vždy po „tom“, keď už boli spermie vo mne vysoko dvíhala nohy, aby to nevytieklo, snažila som sa tak vydržať čo najdlhšie. To vraj tiež funguje. Keď si na niečo pozmýšlam, ešte Ti sem napíšem. doktorka mi odporúčala pred sexom v plodnom období si spraviť teplý kúpeľ – to sa Ti vnútri všetko pekne uvoľní a spermie sa tam ľahko dostanú. Neskúšala si meranie bazálnej teploty? Skvelá metóda na zistenie ovulácie, síce zo začiatku je v tom sem – tam chaos, ale naučíš sa porozumieť vlastnému telu a potom to hravo zvádneš. Držím palce – aktívne na tom pracujte!!!! Pekný zvyšok dňa. pa

harpyje
Echt Kelišová 8220 příspěvků 21.01.07 13:28

Milá Dashka, jak ti radí Marcela, urcite zacni co nejdrive alespon s tou listovkou! neni na co cekat :) Magnezium je take dobre – a lépe v kombinaci s vapnikem – a v těhotenství ho bere hodně holek, ale obvykle ne uplně od začátku a spíš az pri potizich – brat ho preventivne se mi moc nezda … (to tu listovku ale urcite ber HNED). Treba se jeste nejaka holka prida se svymi zkusenostmi…

zuzka11
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 22.01.07 12:53

¨Mějte se hezky a když budete ještě něco chtít vědět, pokusím se poradit.papa Z. b]AHOOOJ HOLKY! Tak vám přistěju i svojí radou, ale nesmějte se :D Jsem povoláním gynekolog takže mi to razení druhým jde dobře, sama sobě jsem ale nanic :?
Takže doporučuju kys.listovou 1× denně, bere se do 12tt ,jinak nemusíš brát nic, jenom jíst normálně, tělo si vezme co potřebuje.
Jinak něco o mě, snažím se teĎ 5.měsíc :? 8) a za týden mám dostat – doufám že nedostanu MS.[

Marcela6.7.
Nováček 10 příspěvků 22.01.07 13:09
Zuzke11

Ahoj, tak to je mi ľúto, že sa nedarí:( Príroda si fakt nevyberá, keď robí problémy ešte aj gynekologyčke… Ale na druhú stranu určite aspoň veľmi dobre vieš, že otehotnenie nie je taká jednoduchá záležitosť, ako si niektorí myslia. Takže hlavu hore – MS nepríde a keby aj ano, po nej príde ďalší mesiac a ďalšia ovu – a to všetko sa rovná ďalšej šanci!!! Tak ju nepremárni zbytočným smútkom:) Papa

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist