Tělísko Mirena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Amber 1
Nováček 1 příspěvek 28.10.16 22:49
Mirena

Ahoj neda me to a musím se připojit k této diskuzi, vím ze každá jsme jiná a každému sedí neco jiného. Moje zkušenost s Mirenou strašná.!!!
Mam dvě male deti a jelikož další dite ne plánujeme řešila jsem jakou antikoncepci, na kontrole po šesti neděli me doktorka i sestra vychvalovali mirenu, přečetla jsem si par informaci a šla do toho. Toze někdo psal negativa jsem brala ze me se to stát nemůže.
Sedla me přímo ucebnicove, žádné krvácení, spineni byla na svém místě říkala jsem si super. Me tělo ale nebylo stejného názoru po 2 měsících se začala horsit pleť, bolet tělo, neustále napjatá, otekla a vystresovana, chuť na sex nulova, protivna sama sobě. Doktorka me přesvědčovala ze Mirena to nedělá. Byla jsem psychicky i fyzicky unavená nic me nebavilo ma rodina me nepoznávala. Po 8 měsících užívání mireny jsem se rozhodla ze půjde ven.!!!
Do tři dnu jsem dostala menstruaci, vrátila se me ztracena energie a chuť do života, konečně si užívám své deti a rodinu manželovi dekuji ze to se mnou ustal a byl oporou. :srdce:

smurfka
Nadpozemská drbna 25915 příspěvků 29.10.16 14:08
@petra.nemec99 píše:
Ahoj holky, je dobré dávat tělísko i těm ženám, které ještě nerodily?

mám dojem že pro ty co nerodili je jiné hormonální tělísko..Levosert nebo tak nějak..

shina
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 30.10.16 13:37

@petra.nemec99 me rikali, ze mirena je pro ty co uz rodily… pro nerodici je lepsi jina, ale uz nevim jak se jmenovala :think:

Agnes_X
Stálice 86 příspěvků 02.11.16 15:24

Ahoj,
nedávno jsem tu psala, že jsem si nechala zavést Mirenu, zavedení nebolelo a cítím se dobře. No tak po měsíci s Mirenou se to zlomilo, začala jsem špinit a pak krvácet a mám permanentní menstruaci, bolí mě břicho, krvácím a jsem oteklá. Prostě tak blbě jak se člověk cítíl ty první dny menstruace, tak tak blbě je mi pořád, už měsíc každej den. Už mě to rozčiluje, mám dvě děti a musím se starat a ne řešit vložky. Tak nevím, jestli si to mám nechat vyndat nebo si to sedne :,( :? :zed:

smurfka
Nadpozemská drbna 25915 příspěvků 02.11.16 18:45

@Agnes_X @Agnes_X zkus nasadit cycklo3forte a zkusila bych vydržet aspon ten pulrok..jestli nebude zlepšení, tak pak vyndat..ono jako měsíc, dva, to si tělo teprv zvyká…a za pár měsíců se muže chovat jinak :nevim:

Anonymní  11.01.17 18:13

Mám od včerejšího dne zavedenou mirenu (zavedena po HA, kdy jsem neměla MS), včera jsem jen trochu krvácela, dnes trochu „špinila“. Kdy si mohu dát koupel? :think: (anonym z důvodu, že né každý musí vědět, jak se chráním ;) )

mama2015
Povídálka 24 příspěvků 11.01.17 19:16
@Anonymní píše:
Mám od včerejšího dne zavedenou mirenu (zavedena po HA, kdy jsem neměla MS), včera jsem jen trochu krvácela, dnes trochu „špinila“. Kdy si mohu dát koupel? :think: (anonym z důvodu, že né každý musí vědět, jak se chráním ;) )

ja myslim, ze koupel vubec nevadi…Pokud hodne nekrvacis.
Jinak ja taky musela nechat mirenu vytahnout a to po roce, strasne me bolelo brichi, nalady hrozny a ted uplne pohoda :)

smurfka
Nadpozemská drbna 25915 příspěvků 11.01.17 19:18
@Anonymní píše:
Mám od včerejšího dne zavedenou mirenu (zavedena po HA, kdy jsem neměla MS), včera jsem jen trochu krvácela, dnes trochu „špinila“. Kdy si mohu dát koupel? :think: (anonym z důvodu, že né každý musí vědět, jak se chráním ;) )

pokud špiníš tak si koupel dej..pokud krvácíš tak ne..
mě stačila sprcha na začátku :mrgreen:

Anonymní  11.01.17 19:22

Nekrvácím, a od rána intimka čistá. No alespoň dnes vyzkoušíme, jak sedne manželovi :oops: Snad mi sedne a bude bez problému :-)

smurfka
Nadpozemská drbna 25915 příspěvků 11.01.17 19:24
@Anonymní píše:
Nekrvácím, a od rána intimka čistá. No alespoň dnes vyzkoušíme, jak sedne manželovi :oops: Snad mi sedne a bude bez problému :-)

já už ji mám rok a pul a zatím v poho..za začátku každý měsíc ms, dost dlouhá..po brání cyklo3fort ms vymizela…a už jen špiním tak dva dny co tři měsíce..

Andíílek
Závislačka 4240 příspěvků 22 inzerátů 17.02.17 16:54

@elvira7 presne jak popisujete jen menší tlak a stipnuti tri dny spineni a klid super..obcas me picha na stranach jizva poboli cisari..ale jsem po druhem cisari treti mesic a telisko zavedeno týden a zatim v pohodě do teho trochu cvicim…jen se zeptam nemnela jste chvilu naky vitok…???nez se poradne usadila

Anmine
Nováček 1 příspěvek 14.03.17 00:06

Pripojuji se se svou zkusenosti s teliskem mirena. Na doporuceni gyndr jsem se rozhodla pro telisko zhruba 10 mesicu po porodu druhe dcery. Pred zavedenim jsem si na doporuceni sestricky vzala ibalgin a zavedeni probehlo bezbolestne. Po zavedeni jsem spinila a bolest zadna. S nejakym krvacenim jsem pocitala, takze ze zacatku jsem neresila. Kdyz jsem vsak tri mesice temer neustale spinila nebo krvacela, zasla jsem na kontrolu. Bylo mi receno, ze telisko bylo skoro na vypadnuti (z toho neustale krvaceni)a dr. mi ho zavedl znovu. Znovuzavedeni bylo trosku neprijemne a behem dne jsem citila silnejsi bolest, nic co by se nedalo zvladnout. Poucena ze zase musim preckat prvotni obdobi nez si telisko sedne. Na nasledne kontrole zjisteno, ze telisko je tam kde ma byt, takze ted uz jen vyckat a cerpat vyhody. Bohuzel cekam neustale a zminene vyhody se nedostavuji. Jsem rok a tri mesice po zavedeni. Posledni dva mesice menses v trvani 8 dni nic silneho, ale je. Predtim menses minimalne 10 dnu. Tyden pred zacatkem menstr silna bolest prsou. Minimalni chut na sex, vykyvy nalad. Jsem protivna sama sobe. Me nalady znacne ovlivnuji manzelskou i rodinnou pohodu. Z techto duvodu jsme se s manzelem shodli na tom, ze telisko pujde ven. Kdyz zohlednim frekvenci milovani za posledni rok a pul, nepotrebovala bych snad zadnou antikoncepci. Pro me mirena velke zklamani. Momentalne jsem rozhodnuta nejit do zadne HA. Jsem pripravena pocitat plodne a neplodne dny +pripadna barierova metoda. Zvazuji porizeni cycklotestu.

Peťula21
Stálice 82 příspěvků 21.04.17 11:29

I já přidávám svou zkušenost s Mirenou. Už mám druhou. První mi dával dr. hned na kontrole po šestinedělí. Necítila jsem vůbec nic. Vše bylo v pohodě. Žádná ms, vše ok. Pak při kontrole dr. zjistil, že mi malinko sjela dolů, tak ji narovnal. Po narovnání ms, ale jen pár dní a nic velkého. Pak zase žádná ms, nic. Další kontrola a Mirena byla opět posunutá dole.TAk ji znovu narovnal a opět ms. Zase jen asi 3 dni. Na další kontrole zjištění, že Mirena opět sesunutá. Domluvila jsem se s doktorem, že když je posunutá dolů, že nemám žádnou ms, jestli to ničemu nevadí, ať ji nechá posunutou. Prý to nevadí. Takže 5 let bez ms a vše v pohodě. Pak jsem už měla druhou, zavedení v narkoze (po malém zákroku). Už ji mám opět skoro 5 let a pořád tuto druhou mám sesunutou dolejc a dalších 5 let bez ms. TAkže kdo o ní uvažuje, tak jen doporučuju :palec:

Stránka:  « Předchozí 1 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Financování domu i pozemku od ES

"Naším snem bylo postavit si vlastní rodinný dům. Dlouho jsme hledali... číst dále >

DIY: 10 potravin, které si vyrobíte doma sami a s radostí

Je pro vás výroba domácích potravin synonymem pro hodiny a hodiny zabitého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyřicítka je zlomový věk. Právě teď se svému tělu věnujte víc než dřív

Zatímco o zdraví dětí a seniorů se mluví na každém kroku, takzvaný střední... číst dále >

Když táta slyšel můj hlas, uklidnil se, vzpomíná Petra Hapková

Zpívá šansony a pokračuje tak v otcově odkazu. Petra Hapková je dcerou... číst dále >

Reklama