Teplota u miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luciashek
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 06.11.10 14:03
teplota u miminek

Ahojda maminy,

doma mám třítýdenní dceru a dneska jsem jí opakovaně naměřila teplotu od 37,2 – 37,4 (měříme jí teplotu bezkontaktním teploměrem na čelíčku). Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální a nebo se mám děsit.

Reakce:

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 06.11.10 14:11

nejsem si jista ale myslim ze v porodce nam rikali ze do 38 je to v poho…

evinka001
Kecalka 279 příspěvků 06.11.10 14:12

já bych se neděsila, mimča takovou teplotu mívají, stačí aby bylo trochu víc oblečený a letí jim nahoru. pokud jí jinak nic není tak ani není důvod teplotu sledovat, záleží taky na teploměru, může se stát, že některý přidává. kdyby měla víc jak 37,5 a trvalo to déle to by byla jiná, ale takhle je zbytečné se děsit.

kvaček
Echt Kelišová 8459 příspěvků 06.11.10 15:36

Hodně jsme byli po nemocnicích, a vím, že mi říkali, že do 37,5 je normální teplota miminek.Že se nic neděje, mají ji vyšší trochu..

Šema
Echt Kelišová 8826 příspěvků 06.11.10 18:26

Naše dr mi říkala že do 37.5 je teplota normální. U těhle miminek stačí málo a teplota jim vylítne nahoru. Jinak já mám doma ten teploměr na čelo a nejradši bych ho hodila do koše. Mám teda skoro 3 letého kluka takže měřime už v podpaží ale když nechtěl tak právě jsem si pořidila ten na čelo. A pak jsem zjistila, že na čele má třeba 36.8 a v podpaží má 38 takže už mu nevěřim. Spíš bych zkusila normálně do zadečku a odečíst půl stupně.

Zaira
Závislačka 2923 příspěvků 07.11.10 01:12
Šema píše:
Spíš bych zkusila normálně do zadečku a odečíst půl stupně.

Pul stupne se pry odecita az po sestinedeli, tak jsem aspon byla informovana ja.. ale tahle teplota je fakt v pohode, pokud ma na sobe dve vrsty, muzes zkusit i jednu sundat a uvidis, ze teplota klesne..

rozmary
Závislačka 4744 příspěvků 08.11.10 15:12

Souhlasím,taky věřím klasickému teploměru do zadečku,ty čelovky se hodně odchylují a dokonce i digitální teploměr.Do 37,5 je to o.k.

eleonora555  10.11.10 12:22

o bezkontaktních teploměrech jsem slyšele,že nejsou až tak přesné…jsou spíš jen tak orientační :kytka:

Miťulka
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 24.08.11 04:41

Ahoj holky, doufám, že nevadí, že jsem se vmísila do rozhovoru. Mám holčičku, 7 měsíců a od včera má teplotu, měřím v zadečku a nejvyšší měla 39,2 (mínus 0,5stupně se musí odečíst) tak jsem jí dala večer paralen čípek, za 7 hodin jsem měřila zas a bez odečtení 38,4. Malá je taková uplakaná, hodně spinká a má průjem. Nevím, zda to může být tím vedrem. Naše malá je takovej tlouštík (v 7 měs. má kolem 9kg) a horko jí teda nesedne. Doma je jen v plince jinak nahatá na spaní jí dám tričko na ramínka. Nevím zda je ta teplota normální nebo ne. Děkuji prosím za odpověd !

Váš příspěvek

TOPlist