Teplota u miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luciashek
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 06.11.10 14:03
teplota u miminek

Ahojda maminy,

doma mám třítýdenní dceru a dneska jsem jí opakovaně naměřila teplotu od 37,2 – 37,4 (měříme jí teplotu bezkontaktním teploměrem na čelíčku). Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální a nebo se mám děsit.

Reakce:

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 06.11.10 14:11

nejsem si jista ale myslim ze v porodce nam rikali ze do 38 je to v poho…

evinka001
Kecalka 279 příspěvků 06.11.10 14:12

já bych se neděsila, mimča takovou teplotu mívají, stačí aby bylo trochu víc oblečený a letí jim nahoru. pokud jí jinak nic není tak ani není důvod teplotu sledovat, záleží taky na teploměru, může se stát, že některý přidává. kdyby měla víc jak 37,5 a trvalo to déle to by byla jiná, ale takhle je zbytečné se děsit.

kvaček
Extra třída :D 10187 příspěvků 06.11.10 15:36

Hodně jsme byli po nemocnicích, a vím, že mi říkali, že do 37,5 je normální teplota miminek.Že se nic neděje, mají ji vyšší trochu..

Šema
Echt Kelišová 8841 příspěvků 06.11.10 18:26

Naše dr mi říkala že do 37.5 je teplota normální. U těhle miminek stačí málo a teplota jim vylítne nahoru. Jinak já mám doma ten teploměr na čelo a nejradši bych ho hodila do koše. Mám teda skoro 3 letého kluka takže měřime už v podpaží ale když nechtěl tak právě jsem si pořidila ten na čelo. A pak jsem zjistila, že na čele má třeba 36.8 a v podpaží má 38 takže už mu nevěřim. Spíš bych zkusila normálně do zadečku a odečíst půl stupně.

Zaira
Závislačka 2923 příspěvků 07.11.10 01:12
Šema píše:
Spíš bych zkusila normálně do zadečku a odečíst půl stupně.

Pul stupne se pry odecita az po sestinedeli, tak jsem aspon byla informovana ja.. ale tahle teplota je fakt v pohode, pokud ma na sobe dve vrsty, muzes zkusit i jednu sundat a uvidis, ze teplota klesne..

rozmary
Kelišová 5029 příspěvků 08.11.10 15:12

Souhlasím,taky věřím klasickému teploměru do zadečku,ty čelovky se hodně odchylují a dokonce i digitální teploměr.Do 37,5 je to o.k.

eleonora555  10.11.10 12:22

o bezkontaktních teploměrech jsem slyšele,že nejsou až tak přesné…jsou spíš jen tak orientační :kytka:

Miťulka
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 24.08.11 04:41

Ahoj holky, doufám, že nevadí, že jsem se vmísila do rozhovoru. Mám holčičku, 7 měsíců a od včera má teplotu, měřím v zadečku a nejvyšší měla 39,2 (mínus 0,5stupně se musí odečíst) tak jsem jí dala večer paralen čípek, za 7 hodin jsem měřila zas a bez odečtení 38,4. Malá je taková uplakaná, hodně spinká a má průjem. Nevím, zda to může být tím vedrem. Naše malá je takovej tlouštík (v 7 měs. má kolem 9kg) a horko jí teda nesedne. Doma je jen v plince jinak nahatá na spaní jí dám tričko na ramínka. Nevím zda je ta teplota normální nebo ne. Děkuji prosím za odpověd !

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist