Termostatická sprchová baterie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 21.03.06 10:13
termostatická sprchová baterie?

Ahoj holčiny.
Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na termostatickou baterii. Budeme rekonstruovat koupelku a tak si říkám že by se možná kvůli dětem hodila termo baterie, dá se tam nastavit teplota vody a dá se to uzamknout, takže by snad nemělo dojít k nechtěnému opaření :(
Chtěla bych se Vás zeptat, jestli je některá máte doma, jakou máte zkušenost, vyplatí se? ( nemyslím teď peněžně, on tam moc rozdíl není) ale myslím na obsluhu a jestli to fakt splňuje účel.

Dík za vaše rady s zkušenosti.Ilča

Reakce:

maxik
Kelišová 5619 příspěvků 21.03.06 10:22

Máme ji už půl roku, je to super, abys nastavila víc než 38 stupňů, musíš zmáčknout čudlík a současně točit, což děcko neumí, takže jestli něco, maximálně si pustí ledovku a to neuškodí – až na ten řev. :wink:

MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 21.03.06 10:23

Ahoj,
máme ji ve sprše a je fakt dobrá. Nastavím si teplotu a ona to namíchá. Napouštím tam vodu pro malého na koupání a vím přesně kolik má stupňů, nemusím to složitě zkoušet a přidávat teplou a zase studenou, jako když jsem u našich. A je tam pojistka na 38°C, takže až bude Kuba větší, nemůže se opařit.
 Mary

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 21.03.06 10:25

ahojky, mame termostatickou baterii od Novaservisu – mají i stránky. Nám vyhovuje, teplota vody je ihned namíchaná a i kolikráít přes den lupnu malýho do vany a osprchuju mu zadeček.

To je fakt fajn…ale už jsme ji 2× reklamovali :? Pořád ta samá závada – jednou za čas se zadrhává ta kartuše, co má na svědomí míchání teploty vody. Zatím jsme byli vždy v záruce, oprava rychlá, bezplatná… přitom sítka máme, s baterií zacházíme přesně dle návodu…ale podle firmy jsme prý jediný s tímto problémem … no to už dál nezkoumám :wink:

ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 21.03.06 10:31

Téda, holky díky za bleskový odpovědi. Jsem taky rozhodnutá že si ju dáme. Jen jsem se bála že tady budu číst příspěvky od vás jako: „nedávej si ju, stojí za prd......“
Jsem moc ráda že panuje spokojenost. Snad budem taky spokojený.
Těším se ještě na další příspěvky, díky Ilča

Hanele
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 21.03.06 10:42

my ji doma nemáme, ale u manžových rodičů je, je to super, hlavně kvůli bezpečnosti, ale na druhou stranu, když je už postarší, tak může jít dost těžko otáčet – jako tam--- vždycky zápasím, aby mi tekla aspoň trošku teplá voda… a tak je pro mě sprchování u nich spíše noční můrou (mají ještě k tomu nastavený nižší tlak vody , tak je to docela na prochladnutí :(
znám ji ale i z jiných sprch a tam je to super… hlavně, když si chceš ztlumit nebo zesílit proud, zůstává ti stejná teplota…

IvaV
Echt Kelišová 8588 příspěvků 21.03.06 11:10

Ahoj,

Termostatickou baterii doporučuju. Máme ji v panelákové koupelně kde se před tím neustále měnil tlak a tím pádem i teplota vody. Pokud někdo v jiném bytě spláchnul málem jsem se opařila a naopak puštění teplé vody způsobovalo ledovku. Máme jen sprchu takže jsme to schytali přímo. Už tři roky máme teromostatickou baterii a je to pohoda. Zvládá i dost velké rozdíly tlaku a opravdu se neopálíš. A pro děti je tam pojistka, že nad 38 stupňů musíš zmáčknout knoflík a zároveň točit což nepředpokládám že by se jim podařilo. Je bez závad a k tomu jak tu někdo psal že s ní jde špatně točit. A nebude to spíš tím, že se sní prostě netočí a zůstává nastavená pořád stejně a tím pádem zatvrdne?
A jestli můžu doporučit i ještě něco, tak my máme na umyvadle tzv. šětřící baterii. Vypadá jako normální pákovka, ale má něco jako zarážky. Když otočíš pákovkou tak se teplota jakoby zastaví na 37 stupních a na teplejší jde posunout trošku větším tlakem, jakoby to přecvakne a pak teče teplá až do horké. A stejně to je i při nastavení množství vytékané vody. Zase při normálním zvednutí páčky teče střední proud, který bohatě stačí na umytí rukou a pří vetším potlačení teče silný. Věř mi že jsem silný proud snad ještě nepoužila a horkou pouštím jen když namáčím prádlo. :wink: Prostě to hlídá teplotu i množství spotřebované vody za mě.

Ahojky.

gepy
Povídálka 29 příspěvků 21.03.06 11:26

ahoj,taky jsme si ji koupili,ale máme hodně malý tlak vody a nefungovala tak jak měla,museli jsme namontovat tu původní.Buďto tekla vařící voda nebo ledová. :(

gepy

lleennttiillkkaa
Neúnavná pisatelka 16573 příspěvků 30.07.11 22:17
Termostatická baterie a bojler

Ahoj holky,
potřebuju poradit, koupili jsme byt a z kohoutků teče řekla bych až nepřirozeně horká voda, tak jsem přemýšlela, že bychom pořídili termostatické baterie. Chci se zeptat, jak jste spokojení? Máte ve vaně/sprše i u umyvadla? Nebo jen ve vaně? Jak vám funguje ve spojení s bojlerem?

Davdan
Kelišová 6929 příspěvků 30.07.11 22:24
lleennttiillkkaa píše:
Ahoj holky,
potřebuju poradit, koupili jsme byt a z kohoutků teče řekla bych až nepřirozeně horká voda, tak jsem přemýšlela, že bychom pořídili termostatické baterie. Chci se zeptat, jak jste spokojení? Máte ve vaně/sprše i u umyvadla? Nebo jen ve vaně? Jak vám funguje ve spojení s bojlerem?

Ahoj lenti, máme ji ve vaně. Kvůli dětem – ale zbytečné, stejně ji neumí používat, má tam jakousi pojistku – čudlík, co se musí zároveň zmáčknout, když se otvírá voda. Jestli máte problém naštělovat vodu, tak doporučuju. Ale jinak bych se bez ní obešla. :-)

mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 30.07.11 22:51

Ahojky mi mame doma taky thermostatickou baterii a musim rict ze jsme spokojeni. Mi mame takovou kde mas po stranach kohoutky jeden na tlak a tam je ten cudlik na zmacknuti az kdyz chceme vetsi tlak a u toho kde si nastavujes teplotu tak tam je cudlik az u 38 stupnu . Coz je dobre kvuli bezpecnosti deti. A mohu jedine doporucit. Byla kupovana v OBI

MUFICE
Hvězda diskuse 40983 příspěvků 30.07.11 23:16

My máme termostatickou baterii ve sprše a jsme s ní spokojeni :palec:

Marli  13.08.11 23:43

Jé, já jsem právě nad termostatickou baterií uvažovala a teď vidím tuto diskusi :-D Dívám se teď na doplňky do koupelny a našla jsem tuto baterii zn. Optima – má i celkem zajímavý design. Nemáte někdo doma náhodou tuto značku a co na ni říkáte?

Váš příspěvek

TOPlist