Tišící prostředky během porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 12.09.01 13:08

Chtěla bych rodit s epudiralem, ale nevím kdy si o něj zažádat.

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  20.03.02 20:14

Epidurální analgezii je možné podat na přání,ale za určitých podmínek.Pokud je porod teprve na začátku,bolesti jsou slabé , nepravidelné a vaginální nález nezralý,nebo naopak první doba porodní je u konce epidurální analgezie není vhodná.Pravda je,že ani epidurál Vás nezbaví bolesti úplně.Nejlepší je poradit se s porodní asistentkou či porodníkem a informovat je o vašem požadavku při příjmu na porodní sál.Velice příjemná k tlumení bolesti je mimo jiné teplá koupel,či sprcha. :wink:

Anonymni  20.11.02 20:24

Doporucuji si precist knihu od Vlastimila Marka - Nova doba porodni. Pro zajimavost bych rada uvedla cas o epiduralni analgezii: ........namislt uziti prirozenych prostredku pro ulevu od bolesti (vany, mice, houpacky, opora partneru, sprcha, zmeny polohy …) navrhuji dnes lekari, kteri zjistili nefunkenost demerolu, sirsi aplikaci epiduralni analgezie. Pritom v roce 1981 byla zverejnena studie prokazujici, ze sestitydenni deti, jez byly pri porodu vytaveny pusobeni bupivacainu, byly cyanoticke a mnohem mene vizualne i pohybove reagovali na okoli........

Nehlede na to, ze pri mistnim znecitliveni sice neucitite bolest, ale take nebudete vedet, kdy tlacit a tak vas budou monitorovat a rikat vam „ted tlacte, ted mate kontrakci“. No nezda se vam to hloupe?! Vzdyt odjakziva zeny rodily a vsechny to zvladly! Jen se bolesti nebat, ono to boli, ale myslete na to miminko, i ono se snazi a neverim tomu, ze je to pro ne prijemny zazitek tlacit se na svet po tom, co se ukryvalo v bezpeci v brisku, prece byste ho nechtelli hned nadrogovat.

Eva

Stepinka
Povídálka 31 příspěvků 20.11.02 21:05

Při místním znecitlivění pomocí epidurální analgezie samozřejmě cítíte kontrakce, pouze je nevnímáte jako bolestivé, ale jako tupé brnění, které není nijak nepříjemné. Díky tomu, že nejste stresována mnohdy několikahodinovými bolestivými stahy dokonce spolupracujete mnohem lépe. Mimochodem se aplikuje téměř vždy u porodů, které jsou delší a vyčerpávající, protože u rychlých se to prostě nestihne.

To, že před dvaceti lety vyšla nějaká studie o škodlivosti této analgezie neznamená, že tomu tak skutečně je, vždyť v té době jsme byli nejednou svědky toho, že různá fakta nakonec vzala za své.

Také názor na působení „drog“ na miminko je trochu přehnaný, protože látka se do epidurálního kanálku přidává postupně s ohledem na pokračující porod.

Jen je potřeba už před porodem myslet na to, že si budeme tuto analgezii přát, protože je nutné vyšetření krvácivosti a srážlivosti (APTT a QUICK) a s výsledky přijít k porodu. Bez nich není možné epidurál aplikovat.

Rozhodně se nebojte a pokud to jde, ulehčete si porod. Není přece nutné trpět jen proto, že trpěly ženy po celé generace a nejedna to nezvládla. Vždyť i se zuby už dnes nechodíme ke kováři!

Anonymni  26.12.02 12:06

Zajímalo by mě,jestli Stepinka byla mjako miminko v bříšku lékama oblblá,a pamatuje sito,že tak moc dobře ví,že jsou řeči o působení drog u porodu tak nadnesené…nechá­pu,jak si tohle někdo troufne říct.Nikdo nemůže vědět jak to na mimčo opravdu působí!Děkuji pěkně toto ulevení od bolesti u porodu nestojí za to,mít pak doma závisláka na heráku

Anonymni  29.12.02 11:50

souhlasim s evou.Myslim,že i bolest může lecos dobrého přinést.Možná poznání ukryté síly,intuice a podobně.To aspon přinesla porodní bolest mě.Bez bolesti bych už asi rodit opravdu nechtěla.A nejsem masochista.Jířa :wink:

Anonymni  30.12.02 21:34

Když jsem šla rodit, tak mi moje tchýně říkala, že je to tak strašlivá bolest, že se to nedá vydržet…a tak jsem se rozhodla, že si necham udělat epidural, a že se rozhodně nebudu trápit.

Jenže u porodu se to tak zvrtlo, že na epidural nebyl čas a já, zastánce bezbolestných porodů :lol: , jsem byla ráda, že na něj nedošlo, protože kdýž jsem viděla sousedku, jak byla zřízená, tak jsem děkovala bohu…

Porodní bolest, to snad ani neni bolest jako taková, je to takovej zvláštní stav ( zuby moudrosti, to je něco ).

Takže až budu rodit příště, rozhodně si porodní bolesti zase užiju, nebudu poslouchat tchýni a vezmu si k porodu manžela, protože ten je rozhodně lepší než epidural.

Pa, Ivana

Anonymni  04.01.03 11:45

přesně tak ivano.Myslím,že ty moudráky jsou fakt stokrát horší.Aspon teda ty moje než varostly mi daly zabrat..a k čemu? Za měsíc mi je vyrvali.Ale porodní bolest?Chi z ní máme doma nejúžasnějšího tvorečka pod sluncem :lol: :wink: Jířa

Anonymni  10.03.03 22:41

Já jsem před 5 lety rodila s epidurálem a nemůžu si stěžovat. Malá byla venku 15minut po zavedení včetně šití. U šití si dal pan doktor taky záležet, protože jsem se necukala atd. tak si s tím pohrál a za 8 týdnů jiný doktor nepoznal že jsem rodila. Milovat jsem se mohla už za 2 týdny!

To ale nemění nic na mém rozhodnutí (jsem v 8 měsíci) si to tentokrát „užít“. Chtěla bych porod bez jakéhokoliv zásahu z venku - pokud to půjde. Moc mě ovlivnila kniha od V. Marka tak mi držte palečky, at to z miminkem zvládnem.

Podle mě je nejdůležitější věřit tomu doktorovi a být v pohodě, když se stresujeme a bojíme jen si prodlužujeme trápení.

Přeju všem příjemné porody a zdravé mimča

Barou
Povídálka 26 příspěvků 13.03.03 00:32

Nevim jak zaci po precteni vasich prispevku(anonimous-reakce na Stepinku). Rodit jsem sla v presvedceni, ze nevezmu zadne utisovadlo bolesti.Jenze prubeh porodu vzal za sve.Po deseti hodinach 4minutovich (bolestivych)kon­trakci uz jsem ani nemohla stat na nohou,takze zadne skakani na balonu apod. nebylo ani mozne.Stejnak ani nepomahalo.Po propichnuti plodove vody se bolesti sdesetinasobyly,ja uz jen padala do mdlob a jen se trasla.Postavit se nebylo uz ani mozne.No hruza.Kdyz me videl muj partner,jak na tom jsem,rekl „proste si ulev prece mi tu neumrez“.Tak pak jsem svolila k epiduralu.Pomohlo to.Bolesti furt byly,ale ja mohla myslet a komunikovat s okolim.Pak uz tech dalsich 6hodin bylo snesitelnych.Dekuji za to ze jsem si nakonec ten porod mohla normalne vychutnat.Kontrakce jsem citila a taky tlacit jsem mohla normalne.A muj Lukasek po porodu byl taky uplne normelni.Vsechny reakce zvladal na jednicku.Nenechalo to na nem zadne nasledky a heroii taky nepotrebuje.Stat zacal uz po tretim mesici a muzu rict zeje uplne normalni.

PS:Bolest pri porodu neni u kazdeho stejna,proste nekdo ma bolest mensi ktera se da vydrzet a nekdo proste strasnou.Stejne tak jak s menstruaci.Nikdo neuveri kdo to nezazie.

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Na ulici je poznáte stěží, 7 typů singles: od mamánků po samožery

Nezadaného muže s jistotou na ulici nepoznáte. Špinavé boty mohou mít... číst dále >

Reklama