Třetí mimčo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  22.05.03 10:19
Třetí mimčo?

Ahoj!

Chtěla jsem poprosit o radu nebo o předání zkušenosti.

Je mi 32 let, manželovi 37, máme dvě děti - kluka 5 let a holčičku 3 roky. Je to tři měsíce, co jsem nastoupila po 5 letech mateřské do práce - k jinému zaměstnavateli, než od kterého jsem odcházela na mateřskou. Musela jsem si najít novou práci, z té původní mě propustili, ale to není tak důležité. Jde mi o to, že bych hodně moc chtěla ještě jedno dítě. Bydlíme v domku, takže s místem by nebyl problém, ale prostě nevím, jestli bych to všechno časově zvládala, hlavně, až by Tomík /5 let/ začal chodit do školy, protože je takový louda a s učením bude určitě potřebovat hodně pomáhat. Prostě neodhadnu, jestli je to velký rozdíl mít dvě děti nebo tři. Poradíte mi některá mamimka, která má tři a více dětí věkově podobných? Na druhé straně si říkám, že pokud to miminko opravdu chci, že nemám pořád spekulovat a rozmýšlet se, jen bych nechtěla, aby ty dvě starší na to doplácely (hlavně proto, že na ně nebudeme mít tolik času). A jestli to není v dnešní době hazard - finančně, mít víc dětí. Poradíte?

Díky předem ahoj Stáňa

Reklama

Reklama

Reakce:

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 22.05.03 20:17
Třetí mimčo?

Milá Stáňo!

Sice nemám v tomto směru vlastní zkušenosti, ale moje dobrá kamarádka má šest dětí a zvládla to všechno s vydatnou podporou manžela i starších dětí. Vlastně to není všechno, kromě toho měli v pěstounské péči ještě jiné děti, takže dohromady měli nejvíc čtrnáct dětí pohromadě. I když se to zdá být někomu divé, dovedli se věnovat všem dětem, je u nich vždycky pěkná atmosféra a děti jsou spokojené.

Může se zdát, že je to ojedinělý případ, ale například moji kolegové z práce: kolega má šest dětí (z toho jednou dvojčata, věkový rozdíl asi po dvou letech), druhý kolega má pět dětí, mezi předposledním a posledním je věkový rozdíl asi pět let, kolega s kolegyní mají čtyři děti, taky zhruba po dvou letech… Mohla bych pokračovat, pár takový „ztřeštěnců“ ještě ve svém okolí znám. Musím říct, že jsou to velice pěkné rodiny, mají také své problémy, ale nějak to všechno zvádají.

Já sama bych ráda měla aspoň tři děti, uvidíme, jak to budu zvládat zdravotně, zatím plánujeme druhé.

Alice

Anonymni  25.05.03 20:14
Třetí mimčo?

Ahoj Stáňa,

Pôvodne som sa pripojila vyhľadať si niečo na cvičenie pe moje bábätko, ale zaujal ma tvoj list. Sama som mama, mám 36 rokov, manžel o rok viac. Prvé dieťatko syna sme mali pomerne skoro, dnes má 16 rokov. Aby som nemusela od neho do práce, po dvoch rokoch prišla na svet dcérka. Manžel začal podnikať, a ja som po nastúpeni do práce prestala stíhať. škôlka, práca, koníčky, skrátka vyplazený jazyk. Tak som manželovi povedala, že ak uvažujeme o treťom dieťati, teraz je vhodná doba, aby som na ne mala čas. Stalo sa.Tretí syn sa narodil presne o štyri roky po dcérke. A bolo to veľmi ťažké.Dnes viem, že v prvom rade to bola moja vec, lebo manžel chcel budovať firmu a ja som zostala v podstate sama na tri relatívne malé deti. A prepadala som sebaľútosti. Kým som neprišla na to, že som úžasná. Lebo to čo ja dokáže málokto. POvedať si vo svete budovanom na kariére, že viem byť otvorená, priznávať chyby, byť partnerom vlastným deťom a priateľkou manželovi, cítiť sa šťastná medzi úspešnými ľudmi. Takže, v auguste minulého roka prišiel na svet tretí syn, naše štvrté dieťa. Dnes sme perfektná rodina.Priatelia sa u nás cítia dobre. Deti aj tie staršie chcú byť s nami a predstav si, že dokonca aj ich tínedžerskí kamaráti. Je to také zvláštne, ale každé dieťa nás niečo naučilo a zo všetkých kríz sme vyšli silnejší. Dnes rozmýšľame, či netreba najmladšiemu Peťkovi zadovážiť o dva, tri rôčky súrodenca, aby nevyrastal sám. Predsa len, je medzi nimi veľký vekový rozdiel. Ak to myslíš vážne, neoľutuješ. Nech majú deti tí ľudia, ktorí ich vedia mať, nie sme všetci rovnakí.Podstatné je, aby sa cítili dobre deti aj ich rodičia.

Pozdravuje Blanka.

Anonymni  26.05.03 11:36
Třetí mimčo?

Milá Blanko,

nedovedeš si představit, jak hezky se mi četla Tvá reakce na můj dotaz. Možná proto jsem se ptala právě tady, protože se prostě dalo čekat, že většina odpovědí a reakcí bude takových, že podpoří moje přání mít třetího prcka a právě tohle jsem si chtěla přečíst. Vím, že bych se měla zkrátka řídit tím, jak to cítím já a moc nad tím nepřemýšlet, stejně, jako to bylo u prvních dvou dětí.

Jenže já pořád vymýšlím pro a proti. V okolí nikoho s více než dvěma dětmi neznám a někdy si připadám jako s prominutím „exot“, když bych chtěla třetí. Mám strach, jestli to opravdu v dnešní době není risk. Vím, že to je hlavně otázka toho, jak to cítím a ne peněz, Ale ty s tím bohužel taky souvisí. Když jsem 5 let brala jenom mateřskou, tak taky trochu vím, o čem mluvím. Museli bysme si např. pořídit větší auto, úplně přeorganizovat bydlení atd. atd. - no když to teď po sobě čtu, tak to začíná vypadat docela odpudivě, jak tady kalkuluju, ale tohle všechno jsou věci, které se mi v poslední době pořád honí hlavou. A taky má ještě strach, že ženskou se třema dětma už nikdo nikdy nemůže zaměstnat. A abych zůstala doma, to si prostě dovolit nemůžeme. Babičky by s toho nadšené taky příliš nebyly. Takže jediné „pro“ je zkrátka to, že to miminko prostě moc chci.

Ale stačí to?

Ahoj Stáňa

Mon
Nováček 2 příspěvky 26.05.03 22:48
Třetí mimčo?

Milá Stáňo,

myslím, že jsem před nedávnem řešila podobný problém jako ty (dovoluji si tykat, protože jsme stejný ročník). Mám sice už starší děti, což je možná o to větší oříšek. První máme dceru (nyní 12 let), druhého syna (7 let). S manželem jsme oba vyrostli jako jedináčci, proto asi oba tíhneme k tomu většímu počtu sourozenců. Obě těhotenství jsem měla riziková, dcera se narodila dokonce o měsíc dříve po měsíci stráveném v nemocnici. Naštěstí porod i vývoj byl bez problémů. U syna jsem musela od 4. měsíce ležet. V jeho 3 letech jsme přišli na to, že je celiak. Navíc je to klasický „mamánek“. Hodně dlouho jsem váhala, zda se i přes tyto potíže odhodlat k 3. těhotenství. Dokonce už jsem měla pocit, že nám 2 děti stačí. Až loni na podzim jsem se začala cítit zdravotně a hlavně psychicky tak dobře, že aniž bychom si miminko vyloženě naplánovali, tak jsme se mu ani jeden nebránili a nechali věcem volný průběh. A tak jsem nyní ve 28. týdnu těhotenství. Přírůstek očekáváme v srpnu (utíká to docela rychle). Cítím se dobře. Pan doktor mě ujišťuje, že je vše v pořádku. Jsem sice na nemocenské, ale to spíš pro pocit klidu a spokojenosti. Nevím, jak to budeme zvládat finančně i výchovně, ale vím, že je moc důležité, pokud si to třetí miminko přeje celá rodina. Naše děti se na mimčo moc těší a o tatínkovi ani nemluvím. Myslím, že se mu plní jeden z jeho největších snů. Mám v něm velikou oporu a to je asi to hlavní, co přesvědčilo mě. Navíc kolem mě se poslední dobou vyrojilo hodně těhulek, tak proč by jich a jejich miminek nemělo být více? Hodně štěstí a správné rozhodnutí přeje Monika

Anonymni  28.05.03 23:20
Třetí mimčo?

Ahoj Stáňo a Blanko,

jsem ze třech holek a mít tu nejmladší sestřičku bylo super. Naučila mě jak mám pečovat o své vlastní děti a rozdíl mezi náma byl podobný jako u Stáni. Tedy snad vás holky nepopletu. Teď pro Blanku. Moje děti jsou hodně věkově od sebe, tedy máme děti dvougenerační. Ke dvěma velkým holkám se splnil sen mít malého kluka. Nakonec zcela neplánovaně přišla i holčička a to je právě ten nejkrásnější dáreček. Bráška si má s kým hrát, musí se dělit a už není jedináček. No a maličká je potěšeníčko všech. Já se ptám. Co takhle páté … ? Manžel se bojí, že nás neuživí, takže můj sen o véééliké rodině bude asi jen sen. Tentokrát se snažím neponechat nic náhodě a neotěhotnět neplánovaně. Ale co, vnoučata jsou určitě za rohem (nejstarší dcera právě maturuje), takže za pár let se budu mít s kým potěšit a koho rozmazlit. Těším se až budu babička. Moje mladší sestra už je rok babička.

Anonymni  29.05.03 07:53
Třetí mimčo?

Ahoj ,

já jsem ten blázen co má tři děti .První dceři je 17,druhé 14 a klukovi je 12.Ve chvílích kdy mi bylo nejhůř,byli oni to,co mě drželo nad vodou.Je pravda,že na mě občas někdo koukal jako na exota,ale já jsem šťastná,že je mám.Držíme partu a je nám prima.Dokonce mě poslední dobou přesvědčujou,že by ještě chtěli sourozence.Je mi 36 a mám co dělat abych odolala,zvlášť když se k nim přidal ještě můj přítel.Finančně se to zvládnout dá.Jen člověk nesmí očekávat velký luxus.Ten stejně nenahradí tu pohodu a radost,že se máme a je nám dobře.Pořídili by jste si miminko ještě na „stará kolena“? :)

Anonymni  08.07.03 00:02
Třetí mimčo?

mam 2dcery 12 a 15 let,bude mi v rijnu 37 jsem rozvedena a presto by jsme chteli s detma miminko.Asi jsem blazen protoze mam jen vikendoveho pritele,ktery ma 5 deti a zadne uz nechce.Mam ale kamarada ktery dite nema a prijal muj navrh abychom meli spolu miminko.zit s nim ale nechci,na miminko se chceme poradne pripravit a tehotenstvi planujeme za rok.Jsem normalni kdyz to chci takhle?Je nekdo ve stejne situaci?jeste bych potrebovala poradit:10 let beru antikoncepci za jak dlouho po vysazeni muzu otehotnet?

Anonymni  08.07.03 08:58
Třetí mimčo?

Asi jsem stejný blázen jako ty.Mám 18ti letou dceru a 10ti letého syna.Je mi 38,jsem rozvedená a moc bych chtěla miminko.Jako ty mám víkendového přítele(někdy ani to ne.)Má 3 děti.Nikoho jiného ale narozdíl od tebe neznám.Přesto do toho chci jít.Tak si držme pace,ať nám ty naše bláznivé nápady vyjdou.Jinak jsem brala antikoncepci také asi 8 let.Říká se,že je lepší asi 3 měsíce počkat,než se srovná hormonální hladina,ale jinak můžeš zkoušet hned.Zatím ahojky.J

Anonymni  08.07.03 20:18
Třetí mimčo?

Moc dekuji za povzbuzeni,s detma jiz nakupujeme oblecky,ale jen co nam padne do oka i kdyz nejsem jeste tehotna,pri nejhorsim to schovam 15lete dceri ktera by uz nejradeji koupila i kocarek protoze pry zrovna tenhle by se nemusel zrovna za rok sehnat samozrejme ten nejdrazsi/20tis­./,musim ji mirnit protoze jsem mozna blazen ele nejaky rozum jeste mam,Tak si rikam porad lepsi koukat po kocarku nez aby sedela nekde v hospode a nebo schanela drogy jako jine holky v jejim veku.Preji vsem podobnym blaznivym maminkam hodne stesti.Romana.

Anonymni  10.07.03 14:52
Třetí mimčo?

rvouci miminko

Ahoj, mam takovy maly problem a byla bych moc rada, kdyby mi mohl poradit nekdo, kdo ma s podobnymi vecmi zkusenosti.

Mam maleho synka(4mesice). Je velice zivy a podle pani doktorky i dost rychly ve vyvoji. Je hodne tempramentni a kdyz se mu neco nelibi, tak hned „reklamuje“

Prvni tri mesice dost rval, tak jsme nosili ve dne v noci. Mysleli jsme si take , ze je nemocny, nebo ze ho neco boli......ale jakmile jsme ho zvedli z postylky do naruci, ztichl a byl nespokojenejsi miminko na svete.

problem je v tom, ze skoro nic nestiham.Musim cekat, az usne a pak delat domacnost a jine veci. Sama taky moc nespim.

V poradne mi bylo receno, ze je nas malicky zdravy a ze se chce proste jen nosti a mit zkratka a dobre porad nekoho u sebe.

Poridili jsme si hned na zacatku klokanku a maleho jsme nosili… nechce totiz lezet ani v kocaru. Neustale zveda hlavu a kdyz se mu nepodari si sednout spusti jak na lesy.Zvysila jsem mu uz trochu celou plochu nahoru, ale kdyz on by uz nejradeji chodil......

Nevim, je-li lepsi ho chvili nechat rvat… ale to me „strasne boli“ a kdyz zacne utikam za nim a hned ho beru. Bohuzel nas drobecek vazi uz pres 8 kg a neni zrovna nejlehci k noseni.

Pokud ma nekdo podobnou zkusenost, budu rada, kdyz mi poradite. dekuji.

Marta 26

Anonymni  17.07.03 06:50
Třetí mimčo?

Já jsem si s klukem taky užila řevu.Přešlo ho to až v roce a půl.Jinak mi od narození spal v noci jen čtyři hodiny a pak čtyři hodiny prořval až do fialova i když jsem ho chovala.V tom roce a půl když začínal mluvit, se budil taky,ale to už si vyprávěl a chechtal se v noci jako blázen.Fakt je,že jsem ho taky nemohla slyšet brečet.Když v noci řval,zkoušela jsem ho hladit po tělíčku a nechávat ho co nejvíc rozbaleného a masírovat mu bříško.Taky mu můžeš zkoušet pustit hudbu jakou jsi poslouchala v těhotenství.Je to značně vysilující a mohla bys do toho zapojit aspoň o víkendu tatínka aby sis odpočinula.Náš malej v noci usínal když jsme ho naložili do auta a chtěli jet k doktorce.Nevím jestli ho ten zvuk uspával,nebo ta jízda.Takže jsem byla občas viděna jak v noci jezdím kolem dokola po sídlišti.Ale hlavně nezoufej ono to vážně jednou přejde.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Agenti mi v jeden den řekli, že jsem vychrtlá i tlustá, líčí modelka

Američanka Karlie Klossová (24) patří mezi žádané modelky. Módní experti o ní... číst dále >

Reklama