Tripple test - Downuv syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 04.03.10 23:35
Tripl test - Daunuv syndrom

Můžu se zeptat? Vyšel mi pozitivní test tripl na Daunuv Syndrom odběry mi dělali 15+6 ted jsem 16+3 a mam ho pozitivní hodnota je 1:55 můžu se zeptat co ty hodnoty znamenají? je to vysoké nebo nízké? je mi 18 let. děkuji moc všem za cokoliv, jsem na dně :cry: :cry: :cry: 

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

baghira
Závislačka 2905 příspěvků 04.03.10 23:44

Ahoj. 1:55 je poměrně vysoká pravděpodobnost, ale chci tě uklidnit. Já měla ve druhém těhu taky pozitivní tripple test, riziko Downova syndromu asi 1:290 (ale nejspíš díky tomu, že doktor napsal do žádanky špatné stáří plodu v den odběru, na to jsem ovšem přišla až poté, co jsem si nechala udělat odběr plodové vody :cert: ), i některé moje kamarádky, má to spousta mamin (tripple často vychází falešně pozitivní, tj. vyjde pozitivní, i když ení žádný problém.
Jedna kamarádka měla dokonce riziko 1:7, že bude dětátko postižené – a přesto má zdravé dítě.
Jiné kamarádce zase gynekolog řekl, že za celou svou praxi se nesetkal ani s jedním případem, který by byl opravdu pozitivní..

Držím pěsti, ať je děťátko ok. :srdce:

SaNi
Povídálka 29 příspěvků 04.03.10 23:49

Ahoj! Je mi to moc líto, ale myslím, že se nemusíš tolik bát, je tu spousta maminek, kterým vyšel tripple test pozitivní a přitom mají normálně zdravé děti. Tripl test je obecně známý tím, že býva občas falešně pozitvní. A jak ti vyšel prvotrimestrální screening? Nebo ti ho nedelali? Jestli ti vyšel negativní, tak bych se nebála. Je spolehlivější než triple test a spousta maminek jde jen na něj. Každopádně nejvíc se dozvíš z amniocentézy, kam tě už asi objednal doktor ne? Jinak to 1:55 znamená, že máš riziko jedna z padesáti pěti, že budeš mít down. Ale fakt se neboj. A co ti k tomu říkal doktor? Přeju hodně štěstí !! :wink:

Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 04.03.10 23:53

Moc děkuji za krásný slova. No na tom „prvotrimestrální screening“ jsem nebyla :cry: Dělali mi až tenhle tripl test. Jinak jsem obědnaná 18,3 do Ustí na UZV a odběry plodové vody, tak se modlím k bohu ať je vše o.k.. Moc děkuju :cry:

Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 04.03.10 23:57

Jinak doktor říkal at zatím nestresuju že ten test se občas mílí ale že jistota je jistota a posílá me na podrobnější vyšetření.. Jinak říkal že to mívá dost žen pozitivní a pak se ukáže opak. budu doufat že je to i můj případ a snad bude vše o.k

SaNi
Povídálka 29 příspěvků 05.03.10 00:07

No uvidíš, ale určitě to bude dobrý. Podle mě je to pitomej test kterej jenom stresuje. Nevím, ale už jsem to slyšela tolik krát. Testy vyšli špatně, strašnej strach, odběr plodové vody, příšerné čekání na výsledky a potom uklidnění, že je všechno v pořádku. Teď si to musíš bohužel projít taky, ale bude to dobrý neboj. A dej vědět, až budeš vedět výsledky. :palec:

Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 05.03.10 00:08

Moc děkuju za uklidnění, snad to bude všechno o.k i když asi chápeš mé nervy. moc děkuju a určitě dám vedět. díky moc

Alicia
Kecalka 194 příspěvků 05.03.10 07:25

Ahojky,chápu jsou to děsný nervy.Já měla riziko taky velké a screening mi vyšel atypický,takže jsem měla vysoké hodnoty i alfafetopro­teinu.Musela jsem na plodovku až v 21.tt,takže jsem byla úplně v háji (ze zákona povolí přerušení do 24tt.).U mne díky vývojové vady dělohy dost velké riziko potratu. :cry: Vypadalo to,že se nám narodí chlapeček.Výsledek byl hotový zhruba za měsíc z chlapečka byla holčička a zdravá jako řípa! :dance: Drž se!!! :palec: :kytka:

onionka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 05.03.10 08:00

Ahojky
taky tě jdu uklidnit.. neboj se.. tripple testy vycházejí opravdu až příliš často pozitivně, za to to maminy dokáže pořádně vylekat..
Já sama jsem neměla vyloženě pozitivní na Downa, ale dr mi napsal špatne stáří plodu skoro o týden a pul a vyšla mi špatně nějaká hodnota, ted uz presne nevim čeho, musela jsem na velký ultrazvuk, odběry atd.. mimčo samozřejmě bylo v pořádku, i když vylekalo mě to pořádně, od ty doby co mi to zavolali z poradny sem nepřestala brečet až do toho vyšetření kde mě teda uklidnily že to vypadá v pořádku, a pak se prislo na to, že tam bylo zadané špatné stáří plodu.. Takže MOC držím palce ať je to v pořádku!! vím že to čekání je hrozné, ale neboj.. plodovka je jistota, a pak uvidíš co a jak, tak se drž a napiš pak jak jste dopadli, věřím že to bude v pořádku :srdce:

rendulinka
Stálice 93 příspěvků 05.03.10 08:52

Ahoj mě vyšel taky test pozitivní, taky jsem měla dost vysoké riziko,byla jse z toho špatná a měla stach o mimi, kvůliv věku jsem byla na odběru plodové vody, ulevilo se mi,když mi volali,že je vše v pořádku, jak píšou holky spoustě maminek vyjdou tito testy pozitivní a miminka jsou ok :wink:

Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 05.03.10 09:13

Ahojky všem, moc děkuji za krásné vzkazy, hrozně mě to čtení uklidňuje. Moc děkuju a budu doufat že to bude vše o.k Bohužel jdu na ty odbery až 18.3 takže dvojnásobný nervy..Takže moc děkuji.. Ale slyšela jsem že se tam dá nějak připlatit a vysledky budou dříve nevíte o tom více??

wasabe
Nováček 5 příspěvků 05.03.10 09:45

Ahoj,mě vyšel pozitivní triple test-DS těsně před vánoci,přesně vím jak se cítíš,nervy jsou to příšerný.Měsíc a půl jsme čekali na výsledky,postoupila jsem amnio,nakonec vše dopadlo dobře a čekáme zdravého klučinu.Ale jak holky píšou,testy jsou dost falešně pozitivní!!!A znám dost mamin,které měly stejně vysoké riziko jako ty a čekají zdravá mimča.Těm automaticky dělaly rychlejší test,výsledky věděly druhý den a zbytek do 3týdnu-někde se to platí a někde,je potřeba se zeptat na tom pracovišti,kde ti budou dělat amnio,ještě před zákrokem.Bud ti to řeknou na genetice nebo na tom pracovišti kam jdeš.Zeptej se co nejdřív!!!Moc držím palce ať vše dobře dopadne,zkus se snažit být trošku v klidu,vím,že je to těžké,ale určitě to zvládneš!!! :wink:

petrusha
Závislačka 2747 příspěvků 05.03.10 09:46

Ahoj, kamarádka byla na odběr plodovky a výsledky znala už druhý den ,a le za tuto službu( rychlovku ) platila kolem 2000kč.

Anette28  05.03.10 09:50

Ahoj, tak mně taky vyšly špatně triplle testy s rizikem 1:40 na Downa.Byla jsem na odběru plodovky, kde jsem měla výsledky do 24h a byly negativní.A zjis­tili podle UTZ a plodovky, že malej je o 14dní starší, tak proto mi vyšly špatně triplle testy.Oni totiž všichni počítají, že otěhotníš v půlce cyklu a když otěhotníš na začátku nebo na konci, tak máš smůlu a do tabulek se nevejdeš, to mi bylo řečeno.Proto se teď dělá hlavně ten screening v I. trimestru, který je mnohem spolehlivější.Jinak já jsem měla ty výsledky do 24h, protože jsem měla tak vysokou pravděpodobnost postižení a myslim, že tobě to taky nabídnou.Jinak to stojí kolem 2500kč, když si to budeš chtít zaplatit.Nevim, kam jdeš na ten odběr, ale měli by to mít napsáno na svých internetových stránkách, jestli dělají ty výsledky zrychlenou metodou, tak tam koukni.Držim palce, uvidíš, že to dobře dopadne.

Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 05.03.10 11:15

Děkuju moc. Jsem ráda že jste měli stejný nebo podobný případ jako já a vše dobře dopadlo, alespon mám víc klidu a můžu doufat že vše bude o.k.. Jinak na tu genetiku jedu do Ustí nad Labem.Ale až 18.3 dřív mi řekli že musí vzít ty vážnější případy :o(. Tak musím čekat ale pak když to jen bude možné si to zaplatím abych měla mení nervy než opět čekat 14 dní. moc děkuji za rady a uklidnění :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď

Obarvěte si letošní podzim příjemnou knihou. Přinášíme pět tipů toho nejlepší čtení do vaší čtečky, ale i do sluchátek. Vyberte si to pravé zpestření podle nálady. číst dále >

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

TOPlist