Trvalý pobyt dětí - s otecem nežijeme spolu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alena23
Kecalka 238 příspěvků 17.09.12 08:42
trvalý pobyt dětí - s otecem nežijeme spolu

Mám dvě děti a rozcházím se s jejich otcem.On chce nechat jednomu trvalej pobyt u něj a jedno dítě bude mít trvalej pobyt u mě.(Jinak jsme ale v neustálém kontaktu a bydlíme pár baráků od sebe). Je to možné a co když třeba budu žádat o nějaké příspěvky? To budu uvádět jen to dítě, co se mnou bydlí?

Reakce:

lenk
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 17.09.12 08:46

Trvalej pobyt snad budou mít u toho kdo je bude mít svěřené do péče, nebo se pletu?

Anonymně07  17.09.12 08:48

Děti mají trvalý pobyt automaticky dle matky

delice
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 17.09.12 08:51

Co mi bylo řečeno, tak po narození má dítě automaticky TP matky. Měli jsme to tak taky, takže moje děti měly TP stejně jako já tam, kde už jsme nebydleli. Až když jsem si ho přehlásila já, tak automaticky ho měly i oni. Ale jestli to u starších dětí jde nějak změnit, to nevím.

Emilie
Neúnavná pisatelka 17136 příspěvků 17.09.12 08:53

Trvala bych na tom mít děti u sebe. I úředně s trvalým pobytem. Pokud by tatínek nesouhlasil, pak bych to řešila soudně a děti si nechala svěřit do péče. Popřípadě teda děti „rozdělila“ – ikdyž to zní teda šíleně a rve mi to srdce. Ale černý na bílém právě kvůli pozdějšímu řešení těch všech nepříjemných věcí jako jsou třeba alimenty.

Znám jednu takovou dvojici, tam jde spíš o to, že tatínek se nechce vzádt svých nemovitostí a maminka zase svých. Ani jeden se nechce stěhovat. Takže bydlí tak nějak na dvou židlích asi 100 km od sebe. A dobrotu to taky nedělá. :nevim: Ale děti co vím, jsou psaný u mámy.

lasička1
Kelišová 6700 příspěvků 17.09.12 08:54

@alena23 A proč otec dětí chce mít jedno dítě s trvalým pobytem u něj? Jediné co mě napadá, tak že si bude jedno dítko ulevovat na dani z příjmu. Ale ty by si při každé žádosti o cokoli uváděla jen že bydlíš sama s jedním dítětem, dostala by si přídavky jen na jedno dítě…Pro tebe mě to nepřijde výhodné.

JaSe  17.09.12 10:17
@lasička1 píše:
@alena23 A proč otec dětí chce mít jedno dítě s trvalým pobytem u něj? Jediné co mě napadá, tak že si bude jedno dítko ulevovat na dani z příjmu. Ale ty by si při každé žádosti o cokoli uváděla jen že bydlíš sama s jedním dítětem, dostala by si přídavky jen na jedno dítě…Pro tebe mě to nepřijde výhodné.

Slevu na dani lze uplatnit na vyživované dítě žijící s ním v domácnosti. Takže jedině v případě, že jedno dítě bude žít s matkou a druhé dítě s otcem, což se asi nestane. Takže trvalý pobyt je z hlediska daně úplně k ničemu.

tereza FM  21.03.13 16:43

Dobry den, potrebovala bych poradit. cekam v cervnu miminko, chtela bych aby melo jmeno po otci i kdyz spolu nezijeme. budu mit jako samozivitelka narok na prispevky na bydleni? dekuji mockrat za rady

příspěveknabydlenís  21.03.13 16:47
@Tereza FM píše:
Dobry den, potrebovala bych poradit. cekam v cervnu miminko, chtela bych aby melo jmeno po otci i kdyz spolu nezijeme. budu mit jako samozivitelka narok na prispevky na bydleni? dekuji mockrat za rady

ahoj, moje dcera má taky jméno po otci, který s námi žije, ale nemá tu trvalý pobyt.Je hlavně zajímá, kdo má všechno trvalý pobyt na které se vztahují příspěvky. Mám byt v OV – počítá se tam můj příjem – rodičák, elektřina, plyn, voda, odpady

Sluníčkonesvítí
Kecalka 256 příspěvků 21.03.13 16:51

To záleží na tom, kde a ským jste hlášená k trvalému pobytu. Pokud jste hlášená u rodičů, budete posuzovaná s nimi. To pak záleží, jaký mají oni příjmy. A pokud bydlíte oficiálně sama s dítětem a váš příjem je jen mateřská ( plus když s přítelem nežijete, tak alimenty), nárok byste možná mít mohla (opět záleží, kolik dělají vaše příjmy dohromady).

příspěveknabydlenís  21.03.13 16:56

@Sluníčkonesvítí jj přesně tak, posuzují se všechny příjmy k tomu souzenému bytu, jeslti jsi v pronájmu, tak nevím jak to chodí. jako příklad – mám 7600RP,1500RW­E,700vodu,900 CEZ a litr odpady (já a dcera)a příspěvek mám tak okolo 3000. (hodně záleží jaké jsou přeplatky či nedoplatky za daný kvartál)

Sluníčkonesvítí
Kecalka 256 příspěvků 21.03.13 17:04
@příspěveknaby­dlenís píše:
@Sluníčkonesvítí jj přesně tak, posuzují se všechny příjmy k tomu souzenému bytu, jeslti jsi v pronájmu, tak nevím jak to chodí. jako příklad – mám 7600RP,1500RW­E,700vodu,900 CEZ a litr odpady (já a dcera)a příspěvek mám tak okolo 3000. (hodně záleží jaké jsou přeplatky či nedoplatky za daný kvartál)

Pokud se něco nezměnilo, tak i člověk v pronájmu může příspěvek na bydlení dostávat, jen musí mít platnou smlouvu o podnájmu a rozpis, kolik za co platí. Ale teď (je to celkem nové) nemá na příspěvek na bydlení nárok ten, co má trvalý pobyt na úřadě. Dříve to šlo, právě když jsem přinesla smlouvu a rozpis. Dnes to už nejde. Ale člověk, co má například trvalý pobyt u rodičů, ale žije sám v podnájmu, ten mohl příspěvek normálně čerpat. Ale jak říkám, každou chvílí to mění a dnes je to třeba podmíněno tím, že bydlím tam, kde mám trv. pobyt. Nevím, no.

nicozjb
Kecalka 167 příspěvků 21.03.13 17:49
@Tereza FM píše:
Dobry den, potrebovala bych poradit. cekam v cervnu miminko, chtela bych aby melo jmeno po otci i kdyz spolu nezijeme. budu mit jako samozivitelka narok na prispevky na bydleni? dekuji mockrat za rady

v první řadě smlouvu nájemní trvalé bydliště a po 3 měsících žádat o bydlení

Kamila Jakub
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 21.03.13 20:51

Trvalý pobyt tam kde bydlí. Pokud je budeš mít soudem svěřené ty, tak by měli mít trvalý pobyt u tebe.

Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist