Dovolená Tunisko - zkušenosti

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marillynka
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 08.08.11 17:38
tunisko

Ahoj, letos přemýšlíme o dovolené v Tunisku.Ale protože jsme byli pouze v chorvatsku,chtěla bych se poptat jak to v této zemi chodí. Hlavně mě zajímá jak to tam je s penezma.Na internetu jsem narazila na článek kde bylo psané že se nesmí vyvážet ze země peníze,že si musíme vyměnit pouze to co spotřebujeme. To mě dost zarazilo protože nikdy nevíme kolik utratíme. Také by mě zajímalo jak se tam dá dorozumět.Umí tam aspon anglicky? nebo jsou zvyklí na turisty a dokáží se aspon trochu dorozumět? A jak je to z dopravou z letiště.emusíme se bát že by jsme se octli na letišti a do hotel y nás nikdo neodvezl?
Omlouvám se za blbé dotazy, ale byla by to naše první dovolená letadlem do cizí země.
Děkuji za informace

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 08.08.11 17:46

urcite se domluvis anglicky, zakladne i nemecky, odvoz z letiste ma na starosti cestovka, mel by tam cekat delegat, ktery vas poinformuje a dopravi, busy jsou nove, klimatizovane, to se bat nemusis…

penize – my meli dolary, vymenis si v hotelu na recepci – kurz je vsude stejny, vzdycky rano ho aktualizuji… schovavej si doklady, kdyz penize dojdou, vymenis si dalsi… nesmeji se vyvazet ze zeme a zpet ti vymeni pouze urcitou castku a to pouze s dokladem o koupi :wink:

jinak bat se nemusis niceho, nevim kam jedete a jaky mate hotel ale my byli loni s dvouletym prckem a v pohode…
pristi rok mozna zase Tunis vezmem :wink:
je tam levno, urcite se podivejte do mesta na trhy – skvela podivane, uzasne ovoce – ochutnej :wink:
hezkou dovcu :mavam:

marillynka
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 08.08.11 17:55

Takže peníze si musíme vyměnit až v hoteu v Tunisku? Tady u nás ne? A musíme dokládat na letišti doklady ež jsme si ty peníze vyměnili? Takže když se musí peníze měnit až tam,mají všechny hotely směnárnu? To je složitý :-)
Ja se zatím práěv koukám po internetu a docela se mi dost hotelu líbý,ale protože jsme nikde takhle nebyli mám docela strach :nevim:
Můžu se ještě zeptat v jaké jste byli hotelu?

lasička1
Kelišová 6602 příspěvků 08.08.11 18:01

po Tunisu také pokukuji-ale stále váhám.Někdo říká,že moře je pěkné,někdo že je zkalené,v Tunisu medůzy a na Djerbě chaluhy.Viděla jsem spousty fotek,ale nikdo pořádně nevyfotil pláž a moře.Aby bylo vidět,zda je voda křišťálově čístá,nebo zvířená pískem.
Kdo má foto pláže a moře,vložte do diskuze-díky.
Jsme zvyklý na Řecko,Chorvat­sko,Egypt,Kypr-voda úžasná.Turecko nebylo špatný,ale ta voda se nadala za křišťálovou považovat.Tak abychom nebyli z Tunisu zklamaný.

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 08.08.11 18:04

byli jsme tady

a spokojenost.. tady si vymenis na dolary a pak tam na tuniske liry – slozite to neni naopak, menit muzes v hotelu, smenarnu ma kazdy neboj jsou na to zarizeny :wink: v Turecku atd to je uplne stejne – akorat tam je zase vyhodne menit ve smenarnach a ne na hotelu :wink:

na letisti nedokladas nic, doklady mas jen pro sebe – radsi a pro vymenu zpet na dolary, kdyby to bylo potreba, ale neni to vyhodne takze menit po mensich castkach, neni to zadny problem…

neboj bude to v pohode :wink:

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 08.08.11 18:07
lasička1 píše:
po Tunisu také pokukuji-ale stále váhám.Někdo říká,že moře je pěkné,někdo že je zkalené,v Tunisu medůzy a na Djerbě chaluhy.Viděla jsem spousty fotek,ale nikdo pořádně nevyfotil pláž a moře.Aby bylo vidět,zda je voda křišťálově čístá,nebo zvířená pískem.
Kdo má foto pláže a moře,vložte do diskuze-díky.
Jsme zvyklý na Řecko,Chorvat­sko,Egypt,Kypr-voda úžasná.Turecko nebylo špatný,ale ta voda se nadala za křišťálovou považovat.Tak abychom nebyli z Tunisu zklamaný.

my byli letos v Turecku a loni v Tunisu – co se tyka more – v Tunisu nebylo tak pruzracne ciste, asi 2 dny byla naplavena trava ale – krasne pisecne plaze, velmi velmi pozvolny vstup do more…
v Turecku byly vic vlny, horsi vstup do more, hrubsi pisek nebo kaminky..
takze sakum prdum pro nas lepsi more bylo v Tunisu – i kdyz ne tak pruzracne tak rozhodne ne zakalene nebo „spinave“ a pro deti urcite pouzitelnejsi…

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 08.08.11 18:12

Tunis

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 08.08.11 18:14

Turecko

nemolka
Závislačka 3918 příspěvků 08.08.11 18:19

je tam moc hezky krásné pláže čisté moře byli jsme v Hamammed Yasmine

nemolka
Závislačka 3918 příspěvků 08.08.11 18:20

a ještě jedna

Taminka
Extra třída :D 12592 příspěvků 08.08.11 18:44

Ahoj
v Tunisku jsem byla s malou loni, vezla jsem si dolary a eura a na hotelu vymenila za liry, ale mela jsme i drobne eura, takze jsem davala i ty.
Hlavne se vymenuj male mnozstvi penez at je pak nemusis menit zpatky.
V hotelech se urcite domluvis, personal umi nemecky i anglicky.
S dopravou urcite v pohode, s dcerkou jsem nasedla do busu a ten nas do hodky odvezl do hotelu.

Petra Z
Hvězda diskuse 42334 příspěvků 08.08.11 20:20

V Tunisu jsem byla letos…oblast Mahdie…
Recepce v každém–no aspon skoro každém hotelu má směnárnu,měnili jsme po čátech…po 50ti dolarech…
Dom jsem vezla asi 10 dinárů---nikdo nic nekontroloval,na nic se neptal.
Domluvíš se anglicky,němec­ky,francouzky…

Junkyska
Závislačka 2649 příspěvků 08.08.11 20:27

My byli v Tunisku letos a sebou jsme si brali dolary…měnili jsme na hotelové recepci po částech…určitě si ale řekni o doklad…jinak moře a pláž super…čisté, hotel taktéž, AI plně k dispozici, žádné problémy s hygienou jsme také neměli…a krásně se dorozumíš anglicky a animátoři k tomu umí i evropské jazyky…alespoň na základní úrovni… :palec:

marillynka
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 08.08.11 20:47

moc děkuji za takové informace..Fotky jsou moc hezky tak začínám víc přemýšlet..A taky je dobré vědět že doma si máme vyměnit dolary a tam na ty jejich to jsem taky nevedela..
Kdyby někdo měl náký fotky ještě tak se moc ráda podívám.. Já jsem vždycky hrozně chtěla do Egypta,ale Tunisko se dá sehnat levněji a protože nemáme tolik penez na Egypt tak koukám jeslti se dá sehnat něco do deseti a to Egypt boužel není :(

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 08.08.11 20:51
marillynka píše:
moc děkuji za takové informace..Fotky jsou moc hezky tak začínám víc přemýšlet..A taky je dobré vědět že doma si máme vyměnit dolary a tam na ty jejich to jsem taky nevedela..
Kdyby někdo měl náký fotky ještě tak se moc ráda podívám.. Já jsem vždycky hrozně chtěla do Egypta,ale Tunisko se dá sehnat levněji a protože nemáme tolik penez na Egypt tak koukám jeslti se dá sehnat něco do deseti a to Egypt boužel není :(

napis mi Sz a poslu ti fotky jestli chces, ono celkove LM je letos desne malo, je hnusne tak vsuchni utikaji, takze zbylo to hnusny nebo drahy :jazyk: zkus kouknout.. ale myslim ze litovat nebudes :wink: my uvazujem ze by jsme se do Tunisu vratili pristi rok, kdyz nebude neco zajimavyho jinyho :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist