Tvrdnutí břicha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  20.12.03 15:48
Tvrdnutí břicha

Ahoj holky, vím, že podobný dotaz tady byl,ale přesto bych Vás chtěla poprosit jestli někdo umíte vysvětlit jaký je rozdíl mezi tvrdnutím břicha a stahy které již jsou známkou porodu.´Jsem ve 30 tt a břicho mi během dne několikrát tvrdne, beru 3 x denně magnesium a snad je vše pod kontrolou.Bojím se ale, že nepoznám kdyby to náhodou byl předčasný porod.Vím že to možná zní hloupě, ale čekám první dítě a nemám tedy s čím srovnávat.Díky

Lucka 30tt.

Reklama

Najdete v encyklopedii: Tvrdnutí břicha v těhotenství

Reklama

Reakce:

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 20.12.03 18:05
Tvrdnutí břicha

Ahoj Lucko,

kdyz jsem cekala sve prvni dite, take jsem si tak trochu kladla tuhle otazku. Ale jeste vtipneji jsem si myslela, ze az prijdou ty „prave kontrakce“, ze je urcite nejakym "materskym citenim rozpoznam.

Podle sve zkusenosti ti mohu rict, ze jsem v tom zadny rozdil nevidela. Tedy az na tu „nepravidelnou pravidelnost“. Pokud mas kontrakci nekolik za den, je to jinak v poradku, pokud nejsou bolestive, je to normalni. Telo se tak pripravuje na porod.

Pokud zacnes mit nekolik kontrakci po sobe, zkus si napustit teplou vanu, lehni si do vody a snaz se odreagovat. To by melo kontrakce zmirnit, a pokud nejsou „ty prave“, tak mozna i zastavit. Hlavne zadny stres :-). Pred mym porodem jsem se takhle „neduverive“ cakala ve vode temer dve hodiny :-))), nez me kontrakce presvedcily o opravdu nastavajicim porodu.

Preji hodne stesti Andrea

kostka
Kecalka 405 příspěvků 21.12.03 22:04
Tvrdnutí břicha

Ahoj Luci,

byla jsem těhotná třikrát a pokaždé mi dostkrát za den tvrdlo bříško. Dr. říkala,že pokud není nález při vnitřním vyšetření,je to citlivostí dělohy a taky tím,že jsem dost hubená. První dvě děti se mi narodily 7-10 dnů po termínu,třetí den po termínu. A na rozdíl od stahů toto tvrdnutí nebolelo a přicházelo nepravidelně. Taky jsem si všimla, že se dostavilo po nějakém mém pohybu-např. ohnutí se, rychlejší chůzi či lehnutí si na záda.

Tak ať ti vše dobře dopadne.

Hana (dnes 6 týdnů po porodu)

Anonymni  21.12.03 22:36
Tvrdnutí břicha

Ahoj Lucko,

píšeš, že jsi podobnou diskuzi na těchto stránkách již sledovala. Myslím, že jsem tam také psala, takže to, co dále napíšu jsi už možná četla.

Mně „neškodně“ trvdlo břicho od 28. týdne těhotenství. Papala jsem magnesium a můj lékař byl v klidu. Ó jak byl ten dobrý muž překvapen, když jsem porodila ve 34. týdnu, a to se ještě v porodnici divili, že to při mém nálezu vydrželo tak dlouho. Nicméně i oni do mne nalili ještě litr magnesia kapačkou, ale prcek už se rozhodl - chci ven a basta fidli. Hořčík nehořčík musel na svět.

Jinak začínající porod, alespoň u mne, začal mírným krvácením. Takže stane-li se Ti něco podobného vyraž do porodnice. Prý se to i v tomto stádiu dá ještě o nějaký ten den, prý i týden pozdržet. Ale u mne to nefungovalo.

Evča

Anonymni  24.12.03 14:05
Tvrdnutí břicha

Ahoj Lucko, při mém prvním těhotenství mi začlo břicho tvrdnout s pohybama, tedy od 18.týdne. Nic jsem na to nebrala, synáček se narodil přesně na termín a ty pravé kontrakce mi začly jednoho rána jako slabé bolesti při menstruaci, byly poměrně pravidelné a během dne pomalu sílily, kolem 23.hod. už byly silné natolik, že už jsem neusnula a synáček se narodil ráno před 6. Teď jsem těhotná podruhé (27+4) a opět mi začlo tvrdnout břicho s pohybama, teď na to beru Magnezium, ale zatim mi tvrdne pořád. Věřím, že nástup porodu neprošvihneš, hodně štěstí přeje Katka.

Kočulín
Stálice 57 příspěvků 25.04.12 09:24

Ahoj holky,jsem 27+4 a taky mi tvrdne břicho od 20.týden asi 1×-2 x denně a nyní tak 10×-12×. Beru magnosolv 1 sáček večer a myslím, že moc nepomáhá. Někdy stvrdne jen málo a někdy je to silnější ůplně poznám kdeje mimi udělá se mi tam taková boule. Jo a když mi začíná tvrdnout tak se mi chce strašně čůrat. Jak často v tomto období tvrdne vám. Mě to trochu stresuje.Na kontrolu jdu v pondělí.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 25.04.12 09:33

Mě tvrdlo už v tom 20.tt třeba 20× denně. Pokud čípek drží, tak bych to neřešila. Magnosolv jsem tenkrát brala asi týden, pak jsem na něj postupně zapomínala. Ve 30.tt zánět, to mi břicho tvrdlo a hlavně bolelo, takže zase magnézko, to mi dr řekla, ať beru magnesium lactici či jak se to jmenuje, že ho mám brát 3× denně, že je pro tělo lepší rovnoměrný přísun víckrát denně než nárazově jednou ten magnoslv. Jakmile bylo po zánětu, tak jsem pomalu vysazovala, břicho zase tvrdlo, ani jsem to nepočítala, čípek držel, neřešila jsem. Porod v termínu ;)

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 25.04.12 09:42

Podle mě je tvrdnutí břicha..příprava dělohy k porodu taková cvičná..u syna jsem to nezažila u dcery..často­..doporučuju pít magnézii, + to co ti dává dr.. porod poznáš..

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 25.04.12 09:56

tvrdnuti bricha znamena prave ze deloha roste a trenuje…neni to necinny sval. S tim magneziem bych byla opatrna a neprehanela to. Nektere PA to ani moc nedoporucuji, spis vice pasivniho a aktivniho odpocinku.

tak jestli ti to nepomaha, tak ho neber…ja uz si moc nepamatuju jak mi tvrdlo, ale casto to prave bylo spojene s vyssi namahou. Taky jsem si stezovala dr, ten doporucil magnezko, ale ja ho moc nejedla.

IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 25.04.12 09:58

Tak mě břícho tvrdlo cca už od 20 týdne až 20× denně a od 30tt skoro při každém pohybu.Brala jsem magnézium 6× denně a hodně jsem polehávala,ale nějak extra to nezabíralo.Bohužel to mělo od 26tt vliv i na čípek,který se zkracoval,měknul a otvíral,takže mi hrozil předčasný porod,ale nakonec jsem to dotáhla až do 37 a porod byl velmi rychlý a pohodový.Pokud tedy to tvrdnutí břicha nemá vliv na čípek,jak už tu holky psaly,tak bych to taky moc neřešila,jen je asi lepší se zbytečně moc nenamáhat.

anemax
Extra třída :D 10808 příspěvků 25.04.12 10:39

Ahoj, tak mě bříško u dcery tvrdlo hodně často, ležela jsem 5 týdnu v nemocnici a pak zbytek doma. Byla jsem vynervovaná, to víš první těhu. Nakonec porod vyvolávali!!!!!
U syna začlo tvrdnout už v 16 týdnu, tak jsem šla na gyndu, změřili čípek -ok, takže žádná panika, normálně jsem chodila, bříško bylo tvrdé při každém pohybu a rodila jsem 37+4.
Jsem hubená, takže jsem to asi i více vnímala.

wiana82
Stálice 72 příspěvků 13.12.16 18:13
@IvčaL píše:
Tak mě břícho tvrdlo cca už od 20 týdne až 20× denně a od 30tt skoro při každém pohybu.Brala jsem magnézium 6× denně a hodně jsem polehávala,ale nějak extra to nezabíralo.Bohužel to mělo od 26tt vliv i na čípek,který se zkracoval,měknul a otvíral,takže mi hrozil předčasný porod,ale nakonec jsem to dotáhla až do 37 a porod byl velmi rychlý a pohodový.Pokud tedy to tvrdnutí břicha nemá vliv na čípek,jak už tu holky psaly,tak bych to taky moc neřešila,jen je asi lepší se zbytečně moc nenamáhat.

Muzu se zeptat, zda jste s tim byla v nemocnici- myslim kvuli tomu cipku…na udržení, nebo jen doma odpocinek a horcik…?

IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 14.12.16 07:23

@wiana82 byla jsem tyden v nemocnici, ale ne kvuli beznemu tvrdnuti, ale proto ze se mi to v tom 26 tydnu rozbehlo v pravidelne 2 minutove kontrakce a krvacela jsem. s druhym tehotenstvim jsem poznala, ze nejhorsi je mit strach a nejlepsi je si verit. Takze verte, ze vsechno bude v poradku, obklopujte se vsim, co vam dela radost a verte, ze vsechno bude v poradku.vim,jak je to tezke, ale je to zasadni :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama