Týdenní miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janča1212
Kelišová 5068 příspěvků 18.12.12 13:51
Týdenní miminko

Zdravím všechny maminky :mavam:
Mám doma ještě ani ne týdenního chlapečka. Včera nás propustili z porodnice.
Sice mám doma už 3 leťáka, ale tak nějak jsem vše možné pozampomněla a nejsem si vším úplně jistá…
Například mě zajímá, co děláte s takovým miminečkem po krmení a odříhnutí??
Mazlíte se s ním v náručí dlouho? Nebo je někde v kolébce, vibračním lehátku???
Vím, že jsem prvního synka neustále všude nosila, pohupovala ho, ňuňánkovala…a stalo se to, že jakmile jsem ho jen na maličkou chvilku potom někde položila, ihned řval jako tur :mrgreen:
Byl prostě tak naučený a zvyklí. Teď jak většina maminek potvrdí už na drobka s druhým dítkem není tolik času jako na prvního a tak to ani takhle provozovat nejde…
Jak je to tedy u vás?? Vnímá už takovéhle miminko například pestrobarevné hračky kolem sebe? nebo zapnutého usínáčka, či hudební kolotoč na postýlce??

Reakce:

Verca1989
Echt Kelišová 8038 příspěvků 18.12.12 13:54

@Janča1212 naši malou v tomto věku zajímala jen prsa a chování :D S hračkama jsem neuspěla, hudební hračky chvilinku poslouchala ale dlouho to nevydržela. První měsíc jsem ji opravdu skoro pořád jen nosila a chovala. Pokud vydržela v postýlce, dělala jsem co bylo třeba udělat ale většinu času jsem byla s ní. Až po tom měsíci se to tak nějak upravilo a vydržela déle sama, začaly ji zajímat hračky atd. Takhle malé miminko potřebuje hlavně maminku, takže pokud by to jinak nešlo, pořídila bych nějaké nosítko a hotovo :)

jizvíková
Extra třída :D 12343 příspěvků 18.12.12 13:56

Po odrihnuti jsem strcila do postele a hotovo, byl tu srumec i tak :mrgreen:

verunkka2
Závislačka 3116 příspěvků 18.12.12 13:57

U nas prvni tri tydny jen jedla a spala:-D Takze po jidle a odrihnuti sla do postylky a kdyz se ji nechtelo spat, tak jen pokukovala..pak od toho 4 tydne jsem ji zacala davat do lehatka a poustela kolotoc a ruzne snazila zabavovat:-)

ncc1701
Kelišová 6881 příspěvků 18.12.12 14:03

Náš malej dost spal, já toho měla plný kecky ještě od porodu, tak jsem spala taky. Když byl vzhůru, pořád jsem ho chovala, mazlila se s ním, prostě jsem si toho malinkýho drobečka užívala. Ne že bych to nedělala pořád, ale osm kilo se na mých rukou už začíná dost projevovat, tak ho učím tomu, že i vleže na posteli je zábava :-)

axaxa
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 18.12.12 14:42

Mám děti dva roky od sebe, druhýho jsem pak nosila v nosítku- aby nebyl ochuzený :D po krmení si ani jeden nikdy neříhal, to tak po dvou hodinách před dalším kojením, při krmení jsem staršímu četla nebo jsem říkali básničky nebo zpívali, od roku a půl mluvil ve větách, tak to šlo..když jsme dělali něco jiného tak v lehátku aby na nás viděl :)

Ali-Ali
Kelišová 5436 příspěvků 18.12.12 14:50

Ja si skoro prvni mesic nepamatuju! :)
Mam pocit, ze jsem jenom ve dne v noci kojila, chovala, snazila se utisit, nosila porad. Maly byl ale desne „nastvane“ miminko, porad se mracil a brecel. Za to ted je slunicko :)

Tersuita
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 18.12.12 15:01

Naší Evelínce je 9 dní a vždycky ji přebalím, nakojím, u toho prakticky usne, chvilku chovám než si odříhne (ne vždy se podaří) a jde do postýlky…zavinu ji, protože jinak si pořád ručičkama nípe obličej a spí cca 2hod…a pak znovu…nějaké neustálé nošení vůbec nepraktikujeme, není potřeba…jen když pláče, že ji bolí třeba bříško, tak ji hladím, trošku jí ho masíruju, ale většinou do chvilky zase usne a není potřeba ji ani z postýlky zvedat…jak to bude v budoucnu uvidíme, rozmazlování bych se u takových prťat nebála, pokud tu maminčinu blízkost potřebují, tak proč jim ji nedopřát :)

jenny.fields
Neúnavná pisatelka 18172 příspěvků 18.12.12 15:04

Kolotoč tak od 4 týdnů. Do té doby jídlo a spaní. Po jídle jsem položila, pokud byla spokojená, nechala jsem ležet, pokud ne, tak nosit.

zancka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 18.12.12 15:43

V tomhle věku jsem nakrmila, počkala až si odříhne, přebalila, pomazlila a šup do postýlky. Ještě tam ani nebyl a už spinkal. :lol: To byly krásné začátky. Teď ho dám spinkat do postýlky a řve a řve.

suik
Extra třída :D 14089 příspěvků 18.12.12 16:07

Nic jsem mu nevnucovala, vetsinou v postylce spal, dcera taky. Vlastne jsem tech prvnich par dnu po propusteni (sla jsem driv) lezela v posteli a oni vedle me.
Pak jsem si odpocivala a nabirala sily. Taky mam ted starsi, tak jsem se ji snazila venovat. Miminko bylo hodne v satku, tam melo vse co potrebovalo.
Hudebni hracky, vlastne jakekoliv hracky, nezajem.

Farllin
Neúnavná pisatelka 16533 příspěvků 18.12.12 16:53

Zásadně nenosím dlouho :mrgreen:. Ne, že bych nechtěla, to jo, ale mimi si zvykne a já pak budu nosit pořád. :lol:.
Přebalím, nakrmím, pomazlíme se všichni tři i se starší dcerkou, která to taky potřebuje a miminko šoupnu do postýlky nebo do sedacího vaku, a bud usne nebo kouká. Občas přišupajdím, pohladím, popusinkuju a jdu zase dál. Spíš se snažím věnovat starší, aby neměla pocit, že je tu nějaký vetřelec. Přece jen byla zvyklá jen na nás dvě.

MíšaČK
Kecalka 310 příspěvků 18.12.12 16:57

Jj, první měsíc jen spánek, přebalit a nakrmit a šup do postýlky :) a hned se spalo. Taky od první dne je sám v pokoji, má chůvičku i monitor dechu a já se krásně vyspím

Kaculela
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 18.12.12 17:29

Já mám čtyřtýdeního drobka a my teda pořád nosíme :-( Ze začátku jsem se snažila nosit jen v nejvyšší nutnosti i když od začátku málo spinká tak jsem nakojila, pochovala na odkrknutí a položila do postýlky koukal, nebo si dudal občas si kňournul tak jsem podala dudlíka a začala chovat až když už hoto v postýlce nebavilo a plakal, ale teď posledních pár dní plaká stále a my jen nosíme a nosíme a někdy pláče i když se chová, tak nevím jestli prdíky nebo co ho trápí. Doufám že to ustane, protože takhle si nedojdu pomalu ani na wc :zed:

Váš příspěvek

TOPlist