Týdenní miminko, probrečené noci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

habebe
Kecalka 306 příspěvků 02.09.10 12:59
TÝDENNÍ MIMINKO - PROBREČENÉ NOCI

AHOJ,

mám doma týdenní holčičku. Než nás pustili z porodnice, musela být přes noc pod lampou kvůli žloutence. I teď má ještě trochu nažloutlý obličej a bělmo. Kamarádka mi říkala, že děti se žloutenkou jsou klidné a hodně spavé.

Přes den je malá super. Nakrmím, položím a spinká nebo se kouká a je to andílek. Ale tak kolem páté odpoledne už začne vytrapovat. Po vykoupání a nakojení ji položím do postýlky, kde spí asi do jedenácti a pak se vzbudí na další krmení. Ale od téhle chvíle už mi nechce usnout. Pláče třeba i tři hodiny s malými přestávkami v kuse. Jediné co na chvilku pomáhá vzít do náruče nebo přiložení k prsu. Pak usíná (mě přijde že únavou z pláče) kolem druhé ranní a spinká až do sedmé ráno.

Nechápu, proč takhle pláče v noci. Přijde mi to, jakoby se vztekala, ale copak se může týdenní miminko vztekat?
U prvního mimča jsem problémy se spaním neměla a tak nevím, co dělat. Je to normální? :nevim:

• Nemůže to být, že mám málo nebo nekvalitní mléko na krmení? První dítko jsem kojila jen dva měsíce, pak jsem neměla dost vydatné mléko.
  • A kolik by toho mělo vypít týdenní mimčo? Ráda bych si ji doma zvážila, kolik ode mě vůbec vypije.
  • Přemýšlela jsem, že bych si koupila Nutrilon a dávala jí ho jen na noc a přes den kojila, co myslíte?

Budu vám vděčná za vaše rady nebo zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 02.09.10 13:03

No, viděla bych to jako jasné prdíky. Zkoušela jsi cvičit nožičkama, rektální rourku a všechny ty „zaručené“ babské rady?
Jestliže je přes den v pohodě, tak to podle mě mlíčkem nebude, pokud koupíš Nutrilon a začneš dávat, tak bych se rovnou rozloučila s kojením u takhle malého dítka.

cmelda
Závislačka 2748 příspěvků 02.09.10 13:06

taky tipuju na brisko, proste zkouset klubickovat i v noci :( a proste to sestinedeli nejak vydrzet, pak uvidis. rozhodne bych zbytecne nedavala UM, pokud pres den neplace hlady, tak v noci to hladem taky nebude.

BohunkaP
Extra třída :D 12284 příspěvků 02.09.10 13:07

Taky tipuju na prdíky…

Víš co, ono je to strašně těžké, když máš k tomu ještě tříleťáka (znám to moc dobře), ale takhle malinké miminko má na probrečené noci fakt nárok… i když nám se to jeví „bezdůvodně“… Nutrilon bych rozhodně nedávala, je to škoda, počkej na převážení, jak přibírá – říká se, že i miminka mají své šestinedělí, což mně připadá logické. U prvního mimča jsi měla štěstí, že problémy nebyly, ale ve většině případů to prostě nejde hladce od počátku. Chce to čas, spánek i režim se musejí ustálit.
Vydrž, ono bude líp, uvidíš! :srdce:

kozisek
Vesmírná mluvilka 32563 příspěvků 02.09.10 13:12

Také tipuji na prdy, nás trápí ještě teď :wink:
Na Nutrilon bych raději zapomněla, spousta maminek se mylně domnívá, že pokud dítko na noc narazí, tak bude spinkat, ale pravda to nebývá. :wink:

Bledulka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.09.10 13:13

Ahoj, taky si myslím, že to jsou prdíci. Požádej lékařku o Sab Simplex a pokud máš možnost kup si v DM poštářek a třešňovými pecičkami nebo pohankou, zahřeje se v mikrovlnce nebo v troubě a pak se děti uklidní když mají teplo bříško já mám 3 tydenní holčičku a pomáhá to. pa Lenka

Monjie
Generální žvanilka 22816 příspěvků 02.09.10 13:13

ahoj, nutrilon rozhodne nedavat, prevazeni ukaze.. me mala rvala, kojila jsem snad 20hodin denne porad mela malo, pak mi i ubrala takze mi pediatr doporucil prikrm sam..
Prdiky urcite, pit fenyklove caje, mazat brisko… urcite bude lip!

irrrenka
Kelišová 6283 příspěvků 02.09.10 13:13

Nam pomohlo zavinovani.Budil se v noci a plakal,tak jsme ho zavinuli do rychlozavinovacky a vzali k sobe do postele.Vzdycky to pomohlo.Takhle s nama spinkal az do asi peti mesicu.
A nebo to muze byt fakt to brisko.

habebe
Kecalka 306 příspěvků 02.09.10 13:14

No já bych nerada přešla na UM. Ráda bych kojila jak nejdýl to půjde. Je pravda, že se u toho pláče i tak divně kroutí. A do včerejška se pořádně nevykakala. Vždycky to byl takový zvuk, spíš jako by měla průjem. A v plínka spíš mokrá špinavá jen lehce. Ale dneska když jsem ji přebalovala, tak už byla v plínce trochu ta podoba „míchaných vajíček“ jak nám říkali v porodnici. Já teda od včerejška začala i pít fenyklový čaj. Dám si tak tři denně, takže to třeba taky pomáhá.

A co je to ta rektální rourka? To se dá koupit v lékárně?

cernus
Závislačka 3785 příspěvků 02.09.10 13:15

Tez bych to typla na prdiky. O tech vim sve, trapily nas cely prvni pulrok. A dudlik jsi zkousela? Jestli ne, treba by se s nim zklidnila.

K tomu koju, ja jsem zaryty kojici typ, nekolikrat jsem mela i laktacni poradkyni. Takze ti muzu rict, ze nekvalitni slabe mleko pry neexistuje. Hodl treba nektere deti piji mene a casteji. Dokonce i kdyz se laktace normalne rozjede, neni mozne o mleko prijit, pouze v pripade, ze bys zazila nejaky opravdu nejaky silny emocni sok, nebo byla nemocna.
Pokud ti mala normalne prospiva, pribira, tak bych se do vazeni po koju moc nehrnula, akorat to stresuje. Jednou mimco vypije malo, pak zase hodne.

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 02.09.10 13:16

ahojky,nemůže jí bolet bříško?být tebou tak zatím Nutrilon nekupuju,Ted ze začátku je hodně důležitý kojit co nejvíc pro dobrou tvorbu mléka.Zaráží mě jak píšeš,že první mimi si kojila jen takhle krátce,že si měla nevýživné mléko…nevím,ale někde jsem četla,že nevýživné neexistuje…bud je a nebo není.Záleží na technice kojení aby pilo miminko přední i zadní mléko najednou.Zkus se poradit s dr.,ale Když ho začneš krmit z láhve Nutrilonem,tak se spolehni,že nebude chtít už od tebe… :roll:

Panuška
Neúnavná pisatelka 15855 příspěvků 02.09.10 13:17

jeee já tohle měla prvních 14 dní doma, přes den to jakž takž šlo ale večer od 12–3 řev, někdy dřív někdy později. Bylo to děsný, kojila jsem na půl a hladem to nebylo pít nechtěla, takže asi bříško a pomáhalo jen nosit a nosit, kolikrát jsem usnula v rohu gauče s ní v náručí zapřená abychom nespadly :lol: :lol:

No a po 14 dnech kdy jsem se trochu srovnala já tak se malá taky srovnala a začla spát mnohem líp. Takže to tipuju i na nějakou vnitřní nervozitu, šestinedělí či jak to nazvat. :wink:

cernus
Závislačka 3785 příspěvků 02.09.10 13:18

Habebe, tu rourku koupis v lekarne. Jeste ti muzu doporucit hodne kminovat, to je dobre na prdiky i na mleko. Take si muzes varit meltu, ta je na mleko a hodne jez a pij kysane a mlecne vyrobky.
Jinak nam jeste na prdiky pomahal kminovy odvar, ale s tim bych pockala asi az po sesti nedeli a pred kojem bych davala jednu lzicku.

Monjie
Generální žvanilka 22816 příspěvků 02.09.10 13:19

rektalni rourka se koupit da… stoji kolem 20kc, no a co treba sab simplex kdyz se nevykakala? btw. k te rektalni rource je treba alespon slunecnicovy olej aby bylo do ceho namocit.. nam ale nepomahala, spis ten sab simplex.. a od 3mesice byl klid:)

habebe
Kecalka 306 příspěvků 02.09.10 13:22

Asi to budou ty prdíky. Dudlík jsme už zavedli a je to trošku lepší. :-D Zavinováním to asi nebude, protože v porodnici mi spinkal krásně i bez zavinovačky a doma přes den taky. Jinak já jsem po druhém císaři, takže mi i trvalo asi 4 dny, než jsem se rozkojila. Ale mléko se mi začalo dělat dost, tak jsem měla radost. Teď už se mi prsa tolik nenalévají, ale pořád myslím, že se mléko dělá. Já jen že u prvního, když mi nespal a brečel v noci, mi doktorka řekla, že nemám tak husté kvalitní mléko aby se tím malý najedl a tak mám tenkrát dala UM.

Určitě bych zkusila teda tu rektální rourku. A jak se s ní zachází?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist