Tymiánová mast - JUST

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KacenkaK
Závislačka 4255 příspěvků 20.02.10 09:28
Tymiánová mast - JUST

Ahoj,

náš skoro 6 m syn má už druhý týden dost zanesené průdušky. Dr. už na něm vystřídala 3 sirupy a stále nic – už mu hrozí ATB… :-(
Na internetu jsem našla tymiánovou mast – prý pomáhá.Chtěla jsem se Vás zkušených zeptat jaká je Vaše zkušenost? Ještě bych měla dodat,že už teď jeví známky atopického ekzému,tak jestli to někdo používal i přímo na atopika a jaká byla reakce…

Vím,že to není nejlevnější mastička,ale po tom,co jsem už vrazila do Mucosolvanu,He­delixu,Panado­lu,Nurofenu a jiných léčiv během naší zimní nemocnosti, už jsem odhodlaná do toho jít, pokud to fakt zabere – nebo bude velká šance,že ho těch hlenů zbaví…

Děkuji moc a krásný víkend!
K.

Reakce:

Halka
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 20.02.10 10:53

Já ji mám a jsem spokojena a i kamarádky v okolí docela používají. Myslím ale, že nemám přímo od Justu, mám nějakou homeopatickou z Německa. Krásně to voní, protáhne i ucpaný nos. Mažu to na prsa (hlavně večer, jinak dost zapomínám)a šup pod peřinu, aby se to zahřálo.
Brzké uzdravení,
 Halka

jeni
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 20.02.10 11:33

Ahoj,
my mame primo tuhle masticku, nevim, jestli je nejak extra dobra, kdyz byla dcera nachlazena, tak jsem ji s tim mazala hrudnik a zada (jak je psano v navodu), ale jestli ji tim nachlazeni odeznelo rychleji? No, myslim, ze az tak moc ne. Ale treba na nekoho jineho funguje bezvadne.
Jeste k tve poznamce o tom, ze ditko je atopik, firma Just by snad mela mit vse 100% prirodni, ale jak bude konkretni masticka reagovat na atopickou kuzi nevim.

pavluša
Echt Kelišová 9532 příspěvků 20.02.10 12:04

Ahojky používám výrobky Just nejen nas ebe ale i své děti a opravdu můžu jen doporučit.

Vlastička
Kecalka 383 příspěvků 20.02.10 12:51

Taky používám tuto mast a myslím že je dobrá na prohřátí hrudníčku a jako prevence, ale nejsem si jistá jestli pomůže vyléčit.
Malý měl dlouhodobý kašel, používali jsme různé sirupy i tuto mast a nic nepomáhalo. Malému to sedlo na průdušky a dostal antibiotika, které trochu zabraly, ale malý byl pořád zahleněný a nešlo odsávat. Dávala jsem mu 14dní sinupret a ten nakonec zabral a úplně vyléčil.
Myslím že když tuto mast koupiš, tak nic neztratíš. Můžeš ji potom používat jako prevenci v chladných měsících. Já jsem ji hodně používala, když jsme chodili s malým plavat.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 20.02.10 13:39

Loni jsme ji používali docela dost, ale výsledky jsem neviděla žádný. A to jsme mazali plosky nohou, hrudník, ramena, pod nosem a kolem linie vlasů… Taky jsem už vyzkoušela kde co a kašel se nám pokaždý táhne 2 – 3 týdny. Než mu necháš napsat atb, nechala bych nabrat CRP, jestli je to opravdu na atb. Někdy nachlazení prostě dýl trvá, ale nemusí se to hned řešit takto radikálně.

KacenkaK
Závislačka 4255 příspěvků 20.02.10 13:48

Ahoj,
děkuji moc za reakce.
tak já nevím… :nevim:
Horečku měl první večer a to nic drastického 38,3 C a pak už ani ťuk…jenom ten kašel.
jako na druhou stranu,co bych chtěla když bydlíme kde bydlíme – v Ostravě,že? :poblion:

A ví tady někdo kolik musí být CRP,aby to bylo na ATB?
Děkuji
 K.

Polin
Kecalka 378 příspěvků 20.02.10 14:04

Má roční dcera po léčbě antibiotiky neustále kašlala a chrčela. Měla dost rýmu, takže silně zahleněná. Antibiotika vůbec nezabrala. Dr. nás honil po rentgenu, jestli nemá zápal plic. Naštěstí tam nález nebyl. Druhý den odpoledne jsme se měly nechat přijít poslechnout. Doma jsem si vzpomněla na Tymián. Namazala jsem po obědě na spaní a večer před spaním – hrudníček, ramínka a plosky nohou. Ráno se probudila, nechrčela. Kašel byl. Odpoledne lékař hleděl, že je nález nesrovnatelně lepší. Já mám zkušenost, že pokud je to na průduškách, je zahleněná, tak pomáhá. Od švagrové dcera kašle, ale je to alergie, kašle celou zimu a té nepomůže. To je má zkušenost.

pavluša
Echt Kelišová 9532 příspěvků 20.02.10 18:58

Polin to samé já mám s dcerkou také kašle celou zimu prostě jen tak:nevim: , ale pokud je to zahlenění a je nastydlá tak pomáhá. N oa na malém jsem ji zkoušela jednou. Ale teda nevábně „voní“ aspoň mě.

liška
Kelišová 7258 příspěvků 20.02.10 20:22

Ahoj, taky ji máme, požívám při běžné rýmě a kašli.
Ale na zahlenění a chrčení nám zabíral zábal z teplého sádla.
Rozehřeješ sádlo, nachystáš plenu složenou tak, aby prckovi vlezla kolem hrudníčku, na to rozstřižený igelitový pytlík, a vrstvu rozložených ubrousků, poleju rozehřátým sádlem, vyzkouším rukou, ať to není vařící a dítko do toho zamotám, ať to má kolem celého hrudníku, a omotám hrudník volně obinadlem. Nechám podle toho, jak to snáší, později i na noc. Opakovala jsem ráno i večer.
Dr nás chválila, recept je od prababi.
Vyzkoušela bych to. Držím palce, ať je líp. :mavam:

Joupátko  21.05.10 11:17
Ze zkušenosti

Ahojky, já teď používám tymiánovou mastičku od Justu pro našeho skoro 5-ti měsíčního prcka Mariánka. Když měl rýmu předtím, tak v noci nemohl spát a byl unavený a podrážděný, teď když mažu před spaním čelíčko a hrudník a taky trochu záda, Mariánek spinká až do rána :) Takže si myslím, že zaručeně pomáhá překonat nemoc mnohem snáze a rychleji. Hleny se mu hned uvolnily a prcek je veselý a hravý :) Manžel měl taky rýmu a po namazání mohl na rýmu na 2 hoďky zapomenout :) Hleny se mu uvolnily a odezněla po 5 dnech :)A ještě k té citlivé pokožce, malý Mariánek je po namazání jako ze škatulky :) a to ji má hodně citlivou, nemůžu ho koupat ani s přídavky do koupele :wink: Tak ať pomůže!!! 300 Kč není tak moc, k potření stačí jen troška :huban:

Jana30
Nováček 10 příspěvků 13.08.10 09:08

Já už dlouho dobu používám výrobky z JUST a jsem moc spokojená. Tymiánová mast je výborná. Když mají Klárka s Kubíkem průdušky, nebo bolest v krku, hlavy, silý kašelaj. mastím tymianem a pomáhá to, než nějaké antib.Mohu také doporučit echinacinu sirup, na posílení imunity u dětí, jako prevence nachlazení. Na atopický exém je výborná mast s mořských bylin, just.Mám dobrou známou, která se tímto zabývá, tak kdybys měla zájem tak ti na ni pošlu číslo a poradí ti víc. JUST doporučuji.:)

cibinka
Nováček 9 příspěvků 21.02.14 09:54

Ahoj maminky. obnovuji diskuzi.
Mám 5měsíčního syna a má hroznou rýmu. na staršího syna používám tymiánovou mast. potírám mu s tím čelo a noc, ale nevm, jestli to snese tak malé mimčo. jestli to není moc silné. dík za rady

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 23.02.14 00:03

@cibinka muze to byt silne, pokud je alergik, ale pokud mu to nic nedela, rozhodne bych nesetrila a mazala ve velkem, hrudnik, brisko, dutiny

denisaov
Nováček 2 příspěvky 03.03.14 09:14

Nejprve miminko namaž krémem, který běžně používáš po koupání a pak dej tyminánovou mastičku, poradila mi to kamarádka, když se mi 10měs holčička z justu osypala. Jinak používám i psí sádlo a účinky se mi zdají stejné.

Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist