U porodu jsem málem umřela, nemůžu se s tím vyrovnat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »

Adelah
Nováček 1 příspěvek 30.08.13 13:28

Ahoj, tuto zkusenost mam s mou mamkou, malem nam umrela po porodu brachy. Zacala doma silne krvacet, nastesti ji zachranili. Nevim, jestli mela takove pocity jako ty, to nikdy nerikala. Spis byla a je stastna, ze je ziva, ze nas tu nenechala. Z meho pohledu, jako pohledu ditete, jsem neskutecne stastna, ze tu mamku mam a to tvuj syn bude urcite taky, az mu tohle budes treba jednou vypravet… Je to bohuzel soucast zivota a ty muzes byt rada, ze jsi tu, melo to tak asi byt! ;) Vyhledala bych nejakeho psychologa nebo psychoterapeuta pro zacatek a uvidis, chce to se nekomu sverit, probrat pocity, z vlastni zkusenosti…Pri­klanim se k predchozim nazorum, vyhledat pomoc odborniku. Hodne sil a zkus na to nahlednout z jineho uhlu :kytka:

mahdalka
Neúnavná pisatelka 15170 příspěvků 30.08.13 13:30
@irenn píše:
@mahdalka v klidu ;). S největší pravděpodobností žádné vážné komplikace mít nebudeš :hug:
:hug:Moje ségra sebou druhý den po porodu sekla na chodbě, ale bylo to tím, že ztratila hodně krve :nevim: Rodila ve Švýcarsku, tak podrobnosti nevím

BaraF
Závislačka 2593 příspěvků 30.08.13 13:30
@gina76 píše:
To ne za chudinku být nechci na to ani nemám čas ani nejsem ten typ vždy pusobím na lidi vyrovnaně. Spíš jsem typ co v sobe problémy dusí a dělám si ze všeho srandu, ale pak si lehnu a už to jede delám si chudinku sama pro sebe aby to niko nikdy nevidel..

Hele, já nějak nemám moc pochopení pro babrání se v hloubkách duše (už mám adolescenci dávno za sebou i když Dostojevského čtu stále ráda) a psycholog by ze mně nebyl. Ale ta porucha spánku je prostě reálná, to nejde přehlédnout, rozebrat si aby to niko nikdy neviděl… A bez spánku není odpočinku, síly a chuti do života. A to je u matky malých dětí co utekla hrobníkovi z lopaty škoda.

Anonymní  30.08.13 13:33

Urcite vyhledej pomoc psychologa. Prakticky lekar by te k nemu mel poslat a ne ti davat nejake prasky! Ja mela porod cisarem a skoro jsem tam zustala. Sice jsem nic nevnimala-tak jako ty, ale pozdeji kdyz to cloveku dojde a i podle toho jak se chovaji lekari, tak nad tim premyslim. Uz je to dva roky a neni to nejak intenzivni, obcas me to napadne, zamrazi me, obcas mam blbou naladu atd… ale vzdy se snazim hned myslenku odehnat a zacit myslet na prakticke veci, nebo prijemne veci. Plus u tebe to jeste muze byt i poporodni deprese, prece jenom mas jeste miminko a timhle zazitkem ti to mohlo spustit i tenhle splin. Ke me zavolali psychologa uz v porodnici, jsou to fajn lidi, co te hezky nasmeruji, jsou „cizi“ takze tolik neresis, ze se s nimi bavis o ruznych problemech, kterymi nezatezujes manzela a blizke aby nemeli starosti a i jine veci. Ja mam velmi poztivni maminku a naucila me spoustu technik pro pozitivni naladu a zajimam se o motivacni techniky, takze jsme to vesele s psycholozkou ukoncili kdyz jsem byla z nejhorsiho venku, ale i tak si obcas vzpomenu…

BaraF
Závislačka 2593 příspěvků 30.08.13 13:34
@gina76 píše:
Taky si myslím že to tak dopadne, protože opravdeu už neumím ani spát dnes jsem usla až ve 4 ráno a to po té co me uklidnil manžel protože jsem se mu dnes tak trochu po prvé sesypala že už nemužu…jen nechci skončit opravdu v blázinci…

Lepší v blázinci než na krchově, z cvokhasu cesta zpět existuje a „komu dneska aspoň párkrát nehráblo“, ten jako by nebyl.

gina76
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.13 13:43

@mahdalka je omlouvám se, ale tehotné by to číst neměly, to jsem zapoměla dodat, nechci tu nikoho stresovat :nevim: vubec mi to nedošlo, ale ty se neboj to je taková pravdepodobnost jako kdyby te ted mělo venku srazit auto!!prostě se mi nezavinula děloha a vše co mělo odcházet postupně 6 nedel, prostě oděšlo najednou!!!

irenn
Ukecaná baba ;) 2077 příspěvků 30.08.13 13:45
@BaraF píše:
Lepší v blázinci než na krchově, z cvokhasu cesta zpět existuje a „komu dneska aspoň párkrát nehráblo“, ten jako by nebyl.

krásně napsáno ;)

gina76
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.13 13:47

@BaraF já tu mela na návšteve sestřenku vzdálenou a tý hráblo před dvema lety,,,je z ní pěkná troska :,( já jsem silná osobnost,,nejhorší je že i u toho psychouše to budu povídat s ironickym tonem, neumím so totiž stežovat,,tady je to jiné nikdo mě neznáá mužu se vykecat tak jak to opravdu cítím

Pavučinka
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 30.08.13 13:48

Ahojky..souhlasím s příspěvky ohledně vyhledání odborné pomoci…Co třeba zkusit nějakou homeopatickou poradnu???Na duševní pohodu je dobrý přípravek Magnolie Forte…a co se týče sedativ tak mě napadá Zoloft… :think:

Zvědavica
Ukecaná baba ;) 1463 příspěvků 30.08.13 13:48
@Anonymní píše:
Ahojky jdu se spíše vypovídat abych ješte nejak přežila další den! Jsem cca 5 měsícu po porodu druhého dítěte. Porod probehl celkem v klidu a trval pouhé 2 hodiny narodil se mi krásný syn. Ale když me po 2 hodinách pozorování odvedly na pokoj, manžel se se mnou rozloučil a odešel tak se to stalo!!Spustila se ze me obrovská lavina krve prišlo mi snad, že mi tam zapomely placentu jak to ze me vypadlo stačila jsem vyjít rychle ze dveří a tebou sekla na zem. Najednou okolo me začaly všichni lekaři kmitat jak divý, pripadala jsem si jak v nejakém americkém seriálu. Řvaly na me at se proberu a začal kolotoč já už sem cítila jak odcházím pryč, to proste poznáte, ale hrozne jsem nechtěla prosila jsem je slabým hlasem at me nenechaj umřít a oni kričely, že to nesmím vzdávat,,bylo to opravdu hrozné jak me rychle vezly na JIP mela jsem doslova v každe ruce dve jehly kde do me cpaly plasmy a krev horem dolem. Měrily tlak a v jeden moment setra řekla, že už ani nejde zmeřit, vše si pamatuju rostříhaly mi mojí krásnou košily, kterou jsem mela ješte po první dceři byla tak pohodlná (to si samozřejme nestežuju) byla v louži krve, ale zachránily mě!!I tak dneska je to skoro 5 měsícu a já ješte nespala, každý den na to musím myslet ted už jen třeba už jednou dene, ale muj mozek neustále pracuje. Už jsem dostala i léky na spaní ale nic, poslední týden se mi to zhoršuje a já už nevím jak dál:Spím 2 hodiny dene nekdy 4 to je luxus,,blíží se mi 2, menstruace a nemusím vykládat co zažívám pri pohledu na trochu krve v kalhotkách…chtela bych nejak pomoct kdo neco podobného zažil jak se a jestli vubec se s tím vyrovnal???Nemužu spát, je to horší než smrt!

Ani si nechcu představit, jak se cítíš. Měla jsem nepovedenej porod dvojčat – o život mi teda nešlo, ale byl to masakr a bezmoc. Jendo mimčo silně přidušené, skončilo to akutním cís… Dnes je to přes rok a když si na to vzpomenu, je mi opravdu ouzko :,(. Takže tvým potížím se absolutně nedivím. Rady již byly vysloveny, takže snad jen popřát, ať se z toho dostaneš :hug:

gina76
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.13 13:50
@Anonymní píše:
Urcite vyhledej pomoc psychologa. Prakticky lekar by te k nemu mel poslat a ne ti davat nejake prasky! Ja mela porod cisarem a skoro jsem tam zustala. Sice jsem nic nevnimala-tak jako ty, ale pozdeji kdyz to cloveku dojde a i podle toho jak se chovaji lekari, tak nad tim premyslim. Uz je to dva roky a neni to nejak intenzivni, obcas me to napadne, zamrazi me, obcas mam blbou naladu atd… ale vzdy se snazim hned myslenku odehnat a zacit myslet na prakticke veci, nebo prijemne veci. Plus u tebe to jeste muze byt i poporodni deprese, prece jenom mas jeste miminko a timhle zazitkem ti to mohlo spustit i tenhle splin. Ke me zavolali psychologa uz v porodnici, jsou to fajn lidi, co te hezky nasmeruji, jsou „cizi“ takze tolik neresis, ze se s nimi bavis o ruznych problemech, kterymi nezatezujes manzela a blizke aby nemeli starosti a i jine veci. Ja mam velmi poztivni maminku a naucila me spoustu technik pro pozitivni naladu a zajimam se o motivacni techniky, takze jsme to vesele s psycholozkou ukoncili kdyz jsem byla z nejhorsiho venku, ale i tak si obcas vzpomenu…

To je přesně ono!!ŠKODA že já takovou mámu nemám, moje je trochu sobecká a řekla mi že jsem si to sama přivolala:))

gina76
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.13 13:55

Holky nebo paní moc děkuji za rady aspon jsem se utvrdila že bez pomoci to opravdu nejde!!!S mužem se o tom bavit nemužu on to nikdy nepochopí sám zažil v životě velkou hruzu a tak ho taková v uvozvkách drobnost nerozhodí. Tvrdí hlavně, že jsi tu a už to neřeš!!Má sice pravdu, ale…

Myrha
Nadpozemská drbna 25639 příspěvků 30.08.13 13:56
@gina76 píše:
Zatím jsem to s psychiatrem řešila pouze telefonicky, samozřejme mi doproučil hospitalizaci, ale to si s dvema detma nemužu prostš dovolit:(( a musím říct, že jim moc neveřím. Máme rodinného přítele, který je primář Blázince ale nesveřila bych se mu. :nevim:

najdi si někoho ambulantně, ale řeš to, v nejhorším i ta hospitalizace… Je jasné, že se 2 dětmi je to těžké, ale právě kvůli nim musíš být zdravá.

gina76
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.13 13:57

@BaraF Ten spánek je vleký prušvich, ten to vše kazí jinak bych i fungovala, ale pres všechny prásky sveta nejde spát!!!Nazabírá ani stilnox a ten mi daly pred operací…

BaraF
Závislačka 2593 příspěvků 30.08.13 13:58
@gina76 píše:
nejhorší je že i u toho psychouše to budu povídat s ironickym tonem, neumím so totiž stežovat,,tady je to jiné nikdo mě neznáá mužu se vykecat tak jak to opravdu cítím

Můžeš mu to klidně říkat jakým tónem budeš chtít, můžeš to zazpívat nebo namalovat, jak je libo. On/ona si to už přebere, má to zmáknuté (a taky proto se nikdy nechodí k psychologovi/psychi­atrovi, který pacienta zná v civilním životě). Hlavně se odhodlat a vyrazit, není potřeba dopředu sumírovat co mu řekneš, stačí říct co tě „zrovna napadne“ na místě, v tvém případě stačí říct příběh a fakta: „poporodní trauma blízko smrti, musím na to pořád myslet i když nechci, nespím, zhoršuje se to“.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Kůže miminek je až 5x tenčí. Jak o ni pečovat?

Pokožka miminka je velmi jemná a citlivá, protože její přirozená ochrana není ještě zcela vyvinuta. Je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka a přirozená kyselá ochranná vrstva pokožky, která chrání kůži před škodlivými bakteriemi, není ještě dostatečně vyvinuta. Proto je pokožka miminka obzvláště náchylná ke škodlivým vlivům a vysychání a vyžaduje speciální péči. číst dále >

Které plenky jsou pro vaše miminko a jeho zdravý vývoj ty nejlepší?

Jste těhotná a přemýšlíte, do čeho své miminko necháte po narození "kakat a čůrat"? Nebo vašemu již narozenému dítěti klasické jednorázovky z nějakého důvodu nevyhovují? číst dále >

TOPlist