Uspání psího mazlíčka, výčitky svědomÍ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mikiza
Povídálka 19 příspěvků 19.05.17 21:13
Uspání psího mazlíčka, výčitky svědomi

Dobrý večer,
asi před měsícem jsem nechala uspat svého psího mazlíčka a denně mám výčitky svědomi a strach z toho, jestli jsem to neudělala brzo.
Před rokem mu operovali nádor na noze, po roce se vrátil a hrozně rychle se zvětšoval. Veterinář mi doporučil uspání nebo amputaci, že ho to musí bolet. Nemohla jsem ale kvůli tomu, že ho možná bolí noha. Neolizoval si ji nějak víc než ostatní. Občas kašlal a na snímku na rtg zjistil metastáze na plicich. Běhal už nějakou dobu jen po třech a poslední týden se šel ven vyčůrat a zase domu, lehl si a pozoroval nás. Poslední dva dny, když už něco snědl tak to vyzvracel a nechtěl už ani kuřecí. V neděli už odpoledne jenom ležel ani nepozoroval, a navečer, když se vzbudil těžce dýchal, nemohl se zvednout a když se nakonec dostal ven, zastavil se na rohu a zase těžce dýchal. Pak už se v pelíšku jenom třásl a tak vzláštně propínal. Nemohla jsem se koukat na to jak trpí a volala jsem veterináři aby přijel. Řekl mi že pokud ho chci nechat uspat doma, tak že přijede až ráno. Celou noc to bylo stejné. Deset minut před tím, než přijel veterinář se najedl a snědl celou misku. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem to ještě neměla dělat. Nemáte někdo nějakou podobnou zkušenost?
Němůžu se zbavit pocitu viny, že jsem veterináře neposlala pryč a nepočkala, co bude dál. :,(

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Markéta80
Vesmírná mluvilka 30893 příspěvků 19.05.17 21:19

@Mikiza sama jsi viděla jak trpí, pes vydrží velké bolesti a jak by začal knučet tak je to fakt špatně. ušetřila jsi mu umírání v bolestech Pomoc nešlo a pes by trpěl a umíral pomalu :? V tomhle je výhoda že nemusíme psa nechat trpět ale ulevit mu. Kdo to odkládá myslí a sebe jak jemu bude až pes umře, pro psa to bylo vysvobození :hug:

jita22
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 1 inzerát 19.05.17 21:19

Myslím, že to určitě brzo nebylo. I u lidí se často stane, že těsně před koncem dojde ke krátkému zlepšení. Podle toho co píšeš se už jen trápil.

SáraW
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 19.05.17 21:21

Musely jsme nechat uspat pejska v lednu, deset dni pred terminem porodu, bylo to hrozny :,(
My jsme vedely, ze to uz musime udelat, vsichni nam rikaly, ze az prijde ten cas ze to na 100% pozname. A byla to pravda, pejsek na nas koukal a prosil nas… Aby jsme mu pomohly :( uz strasne trpel a my jsme vedely, ze je to posledni vec kterou pro nej muzeme a musime udelat :(
Netrap se, je mu uz dobre, a je ti urcite vdecny za to, ze jsi ho nenechala dlouho trpet :hug:

renda micro
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 1 inzerát 19.05.17 21:23

@Mikiza Ahoj, prožila jsem si před rokem. U nás taky zjištěny metastáze v plicích. Můžu říct že do 3 týdnů měl 4kg yorkšírek plný života jen 2 kg a jakmile začala hodně težce dýchat měla už jen týden života. Den před smrtí chtěla ještě ven, lehla si na zem a koukala asi 2 hodiny do zahrady. Bylo mi jasný, že bude konec. Pak to nabralo rychlý spád a 2 dny byla tak vyřízená že, už nevstala a taky jsme ji vezli na uspání, ten konec na těch plicích je opravdu hrozný s ani jsme ji nedovezli, usnula už v autě. Za mně jsi udělala dobře a ušetřila trápení. Ať to brzy přebolí…

Anonymní  19.05.17 21:26

@Mikiza My dnes uspali nasi lasku ctyrnohou… Zalezi na tom, co rikal veterinar, nam dva po sobe rekli, ze do tydne by byl konec a akorat by se trapila…

lasička1
Echt Kelišová 7752 příspěvků 19.05.17 21:28

Měli jsme to podobné. Labradorka 13 let. Měla rok zjištěnou epilepsii, dle veterináře v tomto věku bývá na podkladě nádoru v mozku.Do 10-ti let to bývá ještě klasická, nad tento věk už ne. Říkal že nemá význam dělat CT, protože bychom s tím stejně nic nedělali. Doporučil léky. Aby vedla plnohodnotný život. Když se začaly záchvaty objevovat znova, navýšili jsme léky. Asi po půl roce se záchvaty kumulovaly. Neměla klasické křeče, ale nepřítomně chodila a dusila se. Už jsme jí chtěli v létě nechat uspat, ale nikdo neměl sílu. Potom se stav zlepšil. A v žíjnu najednou z ničeho nic ochrnula na jednu polovinu těla. Veterinář říkal, že to může být z páteře, kterou má špatnou a že mohla nastydnout. Aplikoval injekci, že uvidíme, při zhoršení máme kdykoli přijet. Trochu se lepšila. Další dny začala hůř dýchat. Na kontrole veterinář udělal RTG plic-zjistil objemný náror plic.Dal jí injekci na zmírnění potíží se slovy, že už to na dlouho nevidí. Spala, byla klidná. Večer se začala šíleně dusit.Do toho epileptický záchvaty. Hrozně moc jsem chtěla, aby zemřela, aby to trápení skončilo samo, abychom neuseli jet na injekci.Ale padlo jednoznačné rozhodnutí, že ráno jí necháme uspat. Že jí nenecháme trápit. Ráno byla relativně v pohodě, čilejší, snědla misku granulí. Chůze sice stále mizerná, ale lepší. Bylo těžké dodržet slib, co jsme dali večer. Také jsem si říkala, že tu s námi mohla třeba ještě nějaký ten den být. Ale vždy jsem si vzpomněla na to, jak den předem trpěla a říkala jsem si, že bych to už nechtěla zažít. A že je dobře, že jsme toto rozhodnutí udělali. Kvůli ní.

hapovab
Kecalka 291 příspěvků 19.05.17 21:40

Pred skoro rokem nechali nasi uspat nasi krasnou salasnickou Bety, mela jen 3 roky, zjistili ji totalni kolaps ledvin, prislo se na to bohuzel pozde.Za lecbu zaplatili 13000kc s tim, ze i tak ma jen 20% sanci ze prezije, 4 dny jsme jezdili do Hradce ( 70km tam a 70 zpet) na dialyzu s nadeji, ze ji z toho dostanou, doma jeste dostavala na 2hodiny infuze, udelali pro ni maximum, ale nepomohlo to, podle vysledku se jen zhorsovala a uz mela otravu v celem tele :,(,byl to strasny tyden, plny ocekavani a zklamani. Museli ji nechat uspat, ale udelali pro ni maximum, byla ji velka skoda, byla tak mlada, krasna a hodna :,(

Příspěvek upraven 19.05.17 v 21:40

BloomingGorgeous
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 19.05.17 21:40

Podle toho, jak to popisujes, jsi udelala nejlepe, jak bylo v Tvych silach a podle me spravne. Nemelo smysl cekat, az pejsek zacne strasne trpet a zkolabuje uplne. Netrap se tim, rozhodne si nezaslouzis krome bolesti, kterou Ti jeho odchod zpusobil, jeste vycitky. Neni k nim vubec padny duvod!

chuanita
Kecalka 299 příspěvků 19.05.17 21:43

Buď ráda. Vzala jsem už staříka z útulku, aby měl hezký konec života. I když měl stařecké neduhy, slepota, hluchota, hubenost, měl pořád chuť do života, zdál se mi šťastný. A pak na konci jsem prostě ignorpovala, že nastal čas. Pořád jsem si říkala, že ještě je dobrý a bla bla. Přitom se už trápil. Průšvih nastal, když jsem zkončila na tři týdny v nemocnici a přítele jsem se několikrát ptala, jak je na tom a že má ode mě svolení to vyřešit. tvrdil mi, že dobré, uvidím sama. Po návratu domů hrůza. Okamžitě jsem jela pejska uspat. Doteď mě to hrozně mrzí. I před mou nepřítomností už byl čas uspat, ale hrozně se pak zhoršil a přítel mu nepomohl. V tvém případě by se pejsek jen trápil, rozhodla ses dobře

Mikiza
Povídálka 19 příspěvků 19.05.17 22:04

Moc vám všem děkuju za podporu. Sice brečím ale je to fajn číst, že to tak vnímáte. Když mi to říká rodina, tak to beru jenom jako utěchu.
@lasička1 uplně stejně si to taky říkám, co když tu se mnou ještě mohl být.
Byl mi celý život nejlepším přítelem a já mám pocit, že jsem ho zradila. Promiňte že to takhle píšu ale já se teĎ tak prostě cítím.
Nemáte někdo radu, jak s tím bojovat.

tartaletka
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 19.05.17 22:06

Videla jsi film Marley a já?

Vis, ja ti to povim z druhe strany. Moje kamaradka mela pejska, ktereho ji deti poridily, kdyz od ni odešel manzel. Hodne se na nej upnula. Pejsek zestarl, osklive spadl, takze ochrnul na zadní nohy. Do toho další problemy. Kalel si pod sebe, nemohl zrat, kamaradka ho krmila x mesicu strikackou… Neumela se s nim rozloucit a nakonec zemrel na pokraji sil v bolestech. Dodnes si vycita, ze nemela tu silu nechat jej odejit vcas.

Vis, ja si myslim, ze pejsek citil, ze uz je konec a jeste se chtel naposledy najist. Vic bych za tim nehledala a myslim si, ze jsi udelala dobre.

Mikiza
Povídálka 19 příspěvků 19.05.17 22:13

@renda micro Právě toho konce jsem se hrozně bála. Aby netrpěl moc. Hnusná rakovina.
Je mi líto všech vašich pejsku. Je to hrozný.

Mikiza
Povídálka 19 příspěvků 19.05.17 22:19

@tartaletka Neviděla, podívám se. Vís to jsem měla s tvojí kamarádkou podobný osud. Taky jsem se na něj ve stejnou chvíli uplnula. Byl tu vždy pro mě a já pro něj. O to těžší to teď je. Mám opravdu pocit, že jsem ho zradila.
Mám právě dvě kamarádky, které si vyčítaly, že to neudělaly dřív. Nechtěla jsem udělat to stejné. A možná proto přemýšlím, jestli to nebylo zbrklé.

zudina
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 19.05.17 22:28

Netrap se pejska jsi milovala a on tebe a ted je mu dobre v psim nebicku a hlida te zezhora.. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hřiště Pod Kapličkou: Království pro děti i rodiče

Sháníte v parných letních dnech v našem hlavním městě dětské hřiště pro své... číst dále >

Výbava do kuchyně dosluhuje? Nové pomocníky pořídíte za pár korun

Baví vás vaření? Pak se určitě ve své kuchyni neobejdete bez různých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Collinsová: Dva roky jsem nemenstruovala a bála se, že nebudu mít děti

Herečka Lily Collinsová (28) se už v minulosti svěřila se svými problémy s... číst dále >

Bellisario: Přijímala jsem tři sta kalorií denně, málem mě to zabilo

Herečka Troian Bellisario (31) po vzoru hollywoodských kolegyní přiznala boj... číst dále >

Reklama