Utrogestan

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 17.07.03 17:07
UTROGESTAN

Ahoj holky, před 2 dny jsem dostala na srovnání cylu Utrogestan. Mám ho brát od 14-25DC ráno a večer 1 tabletku. Pak se prý do 3 dnů dostaví MS. Chtěla bych ale o něm vědět víc. Našla jsem různé reakce, ale moc moudrá z toho nejsem. Někdo říká, že pomáhá ovulaci, někdo, že jí zase brání, že by se měl brát až po ní a každý má úplně jiné dávkování. Pokud víte něco víc, budu ráda za vaše informace. Doktorka mi říkala, že s ním můžu klidně otěhotnět a nemusím mít strach. Díky Petra

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Valentine
Kecalka 120 příspěvků 17.07.03 17:29
UTROGESTAN

Ahojky,

já jsem taky dostala Utrogestan na srovnání MC.Po vysazení antikoncepce a po nezdařeném těhotensví jsem menstruaci dostávala jen po injekci.Nyní se opět snažíme a Utrogestan beru 16.-25. den MC ráno a večer 1 tabletu.První měsíc jsem menstr. dostala už 23.den MC, tak mi doktorka upravila užívání na 21.-25.den MC,ale to se mi prý neudržela teplota a MS jsem měla po 17 dnech,tak mám zase původní užívání.Když to mám shrnout,tak jednou Utrogestan zafunguje a mám MS po 28dnech a příště zase o něco dřív.Příští pátek jdu zase na gyndu,tak uvidím co mi na to doktorka řekne.

Jinak jsem se na netu ptala v poradně na vliv Utrogestanu na ovulaci,a prý ji neovlivňuje.Já sama myslím,že by se měl brát až po OVU,

akorát ještě nejsem schopná zjistit,kdy u mě OVU probíhá,ale myslím,že to rozhodně pokaždé není přesně 14.den MC.

Anonymni  14.11.03 22:22
UTROGESTAN

Ahoj všem, dostala jsem Utrogestan na podporu žlutého tělíska. Beru ho 16-26.den.Můžete mi prosím poradit, zda může mít vliv na zpoždění menstruace a na bazální teplotu? Zatím se drží na 37,3, což u mě nebývá zvykem.Zpoždění mám zatím 2 dny.Děkuji za rady.Jindra

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 15.11.03 14:25
UTROGESTAN

Ahoj Jindro, já když brala Utr., tak jsem ho brala 14-25DC a poprvé MS přišla 30DC a podruhé 28DC. Teď jsem těhotná a beru jej znova. Ta teplota by mohla značit těhotenství. Je dost vysoká. Držím palečky. Petra

Anonymni  15.11.03 16:13
UTROGESTAN

Ahojky Jindro,já beru Utrogestan také a za ty měsíce co jsem ho brala,jsem vypozorovala,že MS příchází 14 dní po ovu.Když jsem veděla,podle UTZ,že ovu proběla 17DC,tak jsem MS dostala 31 den. ÍLA

Anonymni  15.11.03 20:49
UTROGESTAN

Ahoj Ílo,prosím tě, můžeš mi říct, ty bereš Utrogestan nepřetržitě?Nebo také jen určité dny cyklu?Mám strach, že pokud bych byla těhotná a přestala ho užívat(tím se sníží hladina progesteronu)mohla bych potratit.Sice bych to asi ani netušila,že jsem byla těhotná,ale nemáš s tím nějakou zkušenost?Kamarádka říkala, že ho bere nepřetržitě a vždycky to dostane,ale mě doktor upozorňoval, že pokud ho nepřestanu 26.den brát, tak nebudu menstruovat vůbec.Tak nevím, co si mám myslet.Víte někdo, jak to je doopravdy?Děkuji za odpovědi.Jindra

Valentine
Kecalka 120 příspěvků 16.11.03 19:29
UTROGESTAN

Ahoj Jindro,o mém užívání Utrogestanu si mužeš přečíst v mém příspěvku ze 17.7.2003 pod přezdívkou Valentine.Jen bych k tomu přidala další informace,které jsem za tu dobu vypozorovala.Přišla jsem na to proč MS mám při Utrogestanu tak zmateně,když mi jí má správně srovnat.Já jsem totiž ten případ,kdy ovulace přichází až třeba 20DC,a já tedy v době,kdy mé tělo produkovalo ještě estrogeny,tak jsem do sebe už cpala progesteron(U­trogestan).Tu­díž tělo se začlo podle toho zařizovat, a proto byla MS zmatená.S doktorkou jsem o tom jesště takto nemluvila,ale myslím,že jsem tímto ztratila 5.měsíců snažení.Teprve minulý měsíc jsem vše měla tak jak to má být,protože jsme ovulaci sledovali na UTZ.

A k tvé otázce,jestli když ho vy:,–(íš,tak jestli nemůžeš potratit,myslím,že toto by hrozilo u žen, které mají nějaké větší problémy s tvorbou progesteronu.Takže pokud ho máš jen na srovnání MS,tak myslím,že to asi nehrozí.Každopádně těhotenství zjistíš tak v 5tt,tak by ti kdyžtak doktorka Utrogestan znovu mohla na:,–(it.

Měj se hezky, a přeju Ti // těhu testík.ÍLA

Anonymni  19.11.03 08:15
UTROGESTAN

Ahoj holky, já jsem užívala Utr. po UO tzn. od ovulace do doby než přišla MS. Tentokrát jsem Utr. dostala také, ale protože jsem 6t těhotná. Jířa

vera-vila
Nováček 7 příspěvků 20.11.03 15:05
UTROGESTAN

Ahojte. Já jsem dostala Utrogestan předepsaný pro podporu těhostenství po IUI. Zavadím si ho 3× denně a předpokládám, že účelem toho je zvýšit dávku progesteronu, aby vše probíhalo, jak má…

Tera
Povídálka 37 příspěvků 20.11.03 19:29
UTROGESTAN

ahoj, mohl by ste mi někdo blíže nastínit co to je utrogestan? Podporuje oplodnění? Měsíčky dostávám hodně zmateně, ale neviděla jsem v tom důvod návštěvy doktora, myslela jsem si hlavně že jsou. Mívám to tak dva až tři týdny a to velmi velmi málo, ale až teď za poslední tři měsíce, předtím jsem chodila na injekce cca třikrát abych to měla vůbec. Mám si zajít na tu gyndu?Nechci do sebe rvát zase nějaký prášky, když chci otěhotnět

vera-vila
Nováček 7 příspěvků 24.11.03 11:30
UTROGESTAN

Ahoj Tero,

myslím si, že bys na tu gyndu určitě měla zajít. Protože potom nemůžeš určite ovulaci a při nepravidelných menses je potom docela dost problém otěhotnět. Vím to od manželky svého kamaráda. Už se o to snaží 2 roky a nic. Ona má nepravidelnou menstr. a má tak „blbýho“ doktora, že jí s tím nic nedělá. Opolodnění asi nepodporuje, spíš podporuje tvorbu progesteronu v těhotenství. Zkušenosti při menses s ním nemám.

Tera
Povídálka 37 příspěvků 24.11.03 14:18
UTROGESTAN

;-) tak jo, díky

moby
Kecalka 213 příspěvků 28.03.13 12:07
Utrogestan

Ahoj holky, jsem v 6 tt, doktor mě nabídl utrogestan. Před třemi lety jsem měla zamlklé těhotenství. Mám k němu jet v uterý na kontrolní krev. Myslíte, že stačí když si utrogestan vyzvednu, až to v uterý. Nebo si tam zajet jen pro recept zítra mám to k němu dál. Myslíte, že utro. má velký vliv na udržení těhotenství?

Lucie Petrakova  17.04.13 19:05

Ahojik holky, jsem mesic po ET a umelem oplodnění a beru utrogestan 3×2 tablety denne do 12 tydne a potom postupné vysazovat.Beru ho tyden, ale vzdy kdyz si vezmu 2 tablety tak donpul hodky se semnou toci cely svet ajsem jak po litru vodce-je to hrozny.Kdyz jdu na zachod musim se pridrzovat zdi :-(, mel jste nekdo takovy priznaky??? Diky za odpoved.
Obdivují budoucí maminky, co chodi do prace ja bych to nezvladla.Muj nejlepsi pritel je wc, postel a gauc v obýváku. Diky za info, Lucka.

jen_taková_jedna
Nováček 2 příspěvky 24.04.13 09:31

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jakou máte intenzitu menstruace po vysazení utroše. Já byla na IUI a po třech týdnech testila. Když byl výsledek negativní měla jsem ho vysadit. Vysadila a za tři dny příšla menstruace. Byla však hrudkovitá a velmi slabá. Druhý den také nic moc a dnes je třetí den a definitivní konec.
díky za vaše zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama