Uzená makrela??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sussie
Kecalka 271 příspěvků 28.11.07 14:44
Uzená makrela??

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, spíše jako dotaz pro dospělé, máme moc rádi uzenou makrelu, ale kdysi jsem slyšela, že to není vůbec zdravé nebo až škodlivé.
Nevíte proč? Je to tím procesem uzení?
Pro děti teda asi není vhodná vůbec, že?
Jestli někdo víte víc, budu ráda, když se podělíte o info.
Dííky :D

Reakce:

sandrik
Neúnavná pisatelka 17637 příspěvků 28.11.07 14:59

O tom, že by nebyla zdrává nebo navíc ještě škodlivá jsem neslyšela, pokud to je tak, tak to pro mě je rána – miluju jí, minimálně 1× měsíčně si jí dopřávám.
Hold bych musela zůstat jen u filé a rybiček v konzervě, chjo

Sandra

Anette
Extra třída :D 10346 příspěvků 28.11.07 15:23

Myslím, že je méně vhodná právě kvůli tomu uzení, ostatně jako všechny uzené pokrmy. Ale pokud ji nejíš na kila, tak nevadí. My si ji dáme tak jednou za půl roku, a to včetně naší dcerky.

Gabinka
Kelišová 6489 příspěvků 28.11.07 15:39

Já bych řekla, že pro dítě to moc vhodné stejně jako ostatní uzeniny není…až ve větším věku. Uzeniny se obecně nemají dávat do 3let a celkově platí, že čím dýl (a míň), tím líp:D

Sati
Extra třída :D 11009 příspěvků 28.11.07 16:09

Nevím jak je to se škodlivostí, ale u nás ve školce dělají děten na svačinu pomazánku z makrely 8O :roll: . Pak se v tom vyznej, že? :wink:

xyz
Závislačka 3294 příspěvků 28.11.07 19:11

No jako každé jiné uzené, je to karcinogenní a slané(vysoký tlak apod.). Ale to by člověk nesměl jíst vůbec nic.
Já to vidím tak, že když si to člověk občas dá a nebude se tím cpát furt, tak to nevadí. Ve vzduchu je sajrajtů dalko víc a kdo ví, jak je to se zářením a tak. Na něco umřít musíme. A já razím teorii, že lepší umřít včas než skomírat v devadesáti na LDN :lol:

Váš příspěvek
TOPlist