Užívání antibiotik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.08.09 18:13
Užívání antibiotik

Hezký večer přeju,zajímá mě jedna věc ohledně antibiotik,proč se nesmí při užívání na sluníčko… Nevím kde se to mám dočíst,v příbaláku nic takového nepíšou a jelikož už mám opět nemocné obě děti,tak mě zajímá,jestli můžou třeba na chvíli na zahradu,samozřejmě ne do kolektivu atd… Prostě mě zajímá proč … Děkuju předem za odpověd,Mirka.

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 03.08.09 18:15

Nevím, jestli to tak je u všech ATB nebo jen některých, ale na sluníčko se většinou nesmí proto, že by se mohla objevit vyrážka. Ale je možné, že když to v příbalovém letáku není, tak to nevadí. Třeba mléčné výrobky taky vadí jen u některých ATB.

Anonymni  03.08.09 18:28

Díky za rychlou odpověd,syn bere penicilin a dcera ospen,já vlastně ani nevím jestli to dneska dr. o tom sluníčku říkala,spíš mi příjde,že už je to takový zažitý,ale nikdo neví proč.Pokud by to měla být " jen" kožní reakce,tak to beru,bála jsem se něčeho horšího,díky,Mirka.

JaSa
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 03.08.09 19:16

dnes jsme začli brát Ospen a doktorka žádná taková omezení neuváděla – ani mléčné výrobky ani sluníčko

isand
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 03.08.09 22:07

Ahoj, asi záleží na každém. Manžel měl teď taky ATB Penbene (penicilín). V letáku taky není uvedeno, že by se nemohlo na sluníčko. Pracuje jako soukromník ve stavebnictví tak s nimi chodil do práce. Samozřejmě vyrážka na sebe nenechala dlouho čekat. Tváře i krk měl jako by se opařil a na ruce se mu udělala dokonce velikánský puchýř. Já bych to zas tak na lehkou váhu nebrala. Malá měla ATB týden po něm (ospen) a ven jsme radši moc nechodily. Max ráno na půl hoďky na nákup. Je to otrava, ale potom co jsem viděla u manžela jsem to riskovat nechtěla.

hanucha
Závislačka 3064 příspěvků 03.08.09 23:06

Ahoj, ja ted mela atb podruhy v zivote, o slunicku jsem nic netusila, brala jsem Duomox (amoxilin nebo co ze v tom je) a nepreju nikomu vypadat jako ja :-( tak radej opatrne ;-) nejen ze jsem priserne vypadala, ale taky to desne svedelo :x

Anonymni  04.08.09 12:23

Ahoj,
myslím, že to i souvisí s oslabením organizmu a díky tomu větší citlivostí na sluneční záření. Nám doktorka říkala, že právě podle toho která je to řada antibiotik, tak je vyšší a nižší citlivost.
Ať jste brzy zdraví a atb nepotřebujete:-)
 Petra

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist