Užívání antibiotik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.08.09 18:13
Užívání antibiotik

Hezký večer přeju,zajímá mě jedna věc ohledně antibiotik,proč se nesmí při užívání na sluníčko… Nevím kde se to mám dočíst,v příbaláku nic takového nepíšou a jelikož už mám opět nemocné obě děti,tak mě zajímá,jestli můžou třeba na chvíli na zahradu,samozřejmě ne do kolektivu atd… Prostě mě zajímá proč … Děkuju předem za odpověd,Mirka.

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15575 příspěvků 03.08.09 18:15

Nevím, jestli to tak je u všech ATB nebo jen některých, ale na sluníčko se většinou nesmí proto, že by se mohla objevit vyrážka. Ale je možné, že když to v příbalovém letáku není, tak to nevadí. Třeba mléčné výrobky taky vadí jen u některých ATB.

Anonymni  03.08.09 18:28

Díky za rychlou odpověd,syn bere penicilin a dcera ospen,já vlastně ani nevím jestli to dneska dr. o tom sluníčku říkala,spíš mi příjde,že už je to takový zažitý,ale nikdo neví proč.Pokud by to měla být " jen" kožní reakce,tak to beru,bála jsem se něčeho horšího,díky,Mirka.

JaSa
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 03.08.09 19:16

dnes jsme začli brát Ospen a doktorka žádná taková omezení neuváděla – ani mléčné výrobky ani sluníčko

isand
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 03.08.09 22:07

Ahoj, asi záleží na každém. Manžel měl teď taky ATB Penbene (penicilín). V letáku taky není uvedeno, že by se nemohlo na sluníčko. Pracuje jako soukromník ve stavebnictví tak s nimi chodil do práce. Samozřejmě vyrážka na sebe nenechala dlouho čekat. Tváře i krk měl jako by se opařil a na ruce se mu udělala dokonce velikánský puchýř. Já bych to zas tak na lehkou váhu nebrala. Malá měla ATB týden po něm (ospen) a ven jsme radši moc nechodily. Max ráno na půl hoďky na nákup. Je to otrava, ale potom co jsem viděla u manžela jsem to riskovat nechtěla.

hanucha
Závislačka 3055 příspěvků 03.08.09 23:06

Ahoj, ja ted mela atb podruhy v zivote, o slunicku jsem nic netusila, brala jsem Duomox (amoxilin nebo co ze v tom je) a nepreju nikomu vypadat jako ja :-( tak radej opatrne ;-) nejen ze jsem priserne vypadala, ale taky to desne svedelo :x

Anonymni  04.08.09 12:23

Ahoj,
myslím, že to i souvisí s oslabením organizmu a díky tomu větší citlivostí na sluneční záření. Nám doktorka říkala, že právě podle toho která je to řada antibiotik, tak je vyšší a nižší citlivost.
Ať jste brzy zdraví a atb nepotřebujete:-)
 Petra

Váš příspěvek

Poslední články

Kůže miminek je až 5x tenčí. Jak o ni pečovat?

Pokožka miminka je velmi jemná a citlivá, protože její přirozená ochrana není ještě zcela vyvinuta. Je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka... číst dále >

Které plenky jsou pro vaše miminko a jeho zdravý vývoj ty nejlepší?

Jste těhotná a přemýšlíte, do čeho své miminko necháte po narození "kakat a čůrat"? Nebo vašemu již narozenému dítěti klasické jednorázovky z nějakého důvodu nevyhovují? číst dále >

TOPlist