vagina po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  19.05.08 22:59
vagina po porodu

ahoj holky, je to trochu choulostive tema, ale moc rada bych vedela, ze nejsem sama, kdo ma podobne trable. od porodu mam pomerne velke zmeny tam dole, zrcatkem lze videt v posevnim vchodu jakoby sliznici, moje gynekolozka rika, ze je to stena pochvy vytazena porodem a ze nevidi nic abnormalniho. ja mam ale porad pocit, jakoby mi poklesla i deloha, rekla bych, ze ji nahmatam hned na kraji, nekdy mam pocit, ze je to i videt. nejak se tam vevnitr nemuzu vyznat, mam strach si i zavest tampon, ze ho prostrcim az do delohy. asi to zni prastene, ale ja si fakt nemuzu na sebe zvyknout. mate nekdo zkusenost s posilovanim panevniho dna, jestli to pomaha? a nebo jak jste to resily vy, pokud jste mely neco podobneho? diky za kazdou reakci.

Reakce:

Petta
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 19.05.08 23:03

Pokud si nejsi jistá, tak to zkus konzultovat s jiným gynekologem.

Lenkae
Kecalka 141 příspěvků 20.05.08 07:25

Ahoj,

jak dlouho jsi po porodu? To jsi vůbec nezmínila. Já jsem taky v období šestinedělí byla celá „vytahaná“ až jsem se sama sebe lekla. Po šestinedělí se to samo upravilo, ale ne ze dne na den, postupně. Cvičením pánevního dna nic nezkazíš, špíše naopak.

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 20.05.08 09:07

Ahoj,po prvním porodu se mi to vrátilo doi normálu do půl roku a nyní po druhém porodu po šestinedělí.Je to normální.Ale to ti spíše kouká močák.Jsou na to i speciální cviky.R. :-)

baghira
Závislačka 2905 příspěvků 20.05.08 09:14

Fakt důležitý je, jak dlouho jsi po porodu… Já se strašně dlouho neměla odvahu podívat „tam dolů“ ani zrcátkem, bylo to celý divný, sešívaný, zjizvený, bolavý … Trvalo hooodně dlouho, než jsem si zase začala připadat „normální“, řádově ne měsíce, ale roky! Vím, že rok po porodu jsem si ještě ok rozhodně nepřipadala. Teď už jo – i když mě co nevidět čeká druhé kolo:(
Pokud jsi krátce po porodu, tak bych dala na gynekoložku, soukromě posilovala pánevní dno o sto péro … a kdyby se nelepšilo, šla bych za ní znovu, nebo vyhledala jiného gynekologa.

Držím pěsti!

mose
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 20.05.08 11:11

Ahoj, měla jsem po třetím porodu něco podobného, teda spíš pořád mám… Zrcátkem jsem taky koukala a nechápala, měla jsem pocit, že koukám přímo na děložní čípek, ale dr. mi vysvětlila, že se mi udělal jakýsi záhyb na vnitřní straně pochvy. Prý se to občas stane, někdy se to dokonce vrátí do původního stavu, ale většinou ne. Cvičím cviky na pánevní dno a už mi to alespoň není vidět, posunulo se to trochu výš, kde to asi zůstane. Podle dr. to ničemu nevadí, já to tedy cítím při sexu nebo při zavádění menstruačního kalíšku – v tom místě jsem hodně zúžená. A to jsem se prosím bála, abych nebyla po třetím porodu moc vytahaná :wink: :D

Anonymni  20.05.08 18:16
diky vsem za radu

ahoj vsichni, moc diky za vase nazory, hodne se mi ulevilo uz jen pri pocitu, ze v tom nejsem sama. od porodu uz mam rok za sebou , to jsem zapomnela zminit. hned na zacatku to bylo jeste mnohem horsi, to jsem obcas pri delsi chuzi citila, jakoby se mi to tam skriplo do kalhotek, docela to bolelo. ted po tech 12 mesicich je to prece jen trochu lepsi, ale porad dost zvlastni. i kdyz, jak jsem se docetla ted tady u vas, tak i po roce nemusi byt vse uplne perfektni. zkusim ty cviky na panevni dno. cvicim jen na vnejsi brisni svaly ale to s tim asi nesouvisi. dam tomu tak tri mesice a pokud se to ani trochu nezlepsi, dojdu znovu na tu gyndu. dobrej napad je i zkonzultovat to jeste u jineho gynekologa. te sve verim, ale na druhou stranu – nikdo neni neomylny, ze :? Kazdopadne vam vsem jeste jednou dekuju, je fajn, kdyz se clovek muze poradit :)

Váš příspěvek

Poslední články

Kůže miminek je až 5x tenčí. Jak o ni pečovat?

Pokožka miminka je velmi jemná a citlivá, protože její přirozená ochrana není ještě zcela vyvinuta. Je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka... číst dále >

Které plenky jsou pro vaše miminko a jeho zdravý vývoj ty nejlepší?

Jste těhotná a přemýšlíte, do čeho své miminko necháte po narození "kakat a čůrat"? Nebo vašemu již narozenému dítěti klasické jednorázovky z nějakého důvodu nevyhovují? číst dále >

TOPlist