Váha v těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  02.11.03 08:05
Váha v těhotenství

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak jste na tom s přírůstkem váhy?Od kdy jste přibírali nejvíc a kolik např. týdně?Já jsem ve 23 týdnu a mám pocit jestli 6 kg neni nějak hodně.Díky Petra. :o

Reklama

Najdete v encyklopedii: Přibírání v těhotenství

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.11.03 11:09
Váha v těhotenství

Ahoj Petro,

já jsem v týdnu teprve 13, ale vzhledem k tomu, že mám nahoře už 3 kila, tak asi nebudu ta, co ti bude povídat, že 6 na 23 tt je moc:))) Myslím, že by sis měla přestat dělat starosti, a když se vyloženě nebudeš přecpávat, tak že to bude v pohodě. Kdybych já měla jako ty ve 23 tt jen tohle navrch, tak si budu pískat:) Jinak u prvního těhu jsem celkem přibrala 11 kilo, ale to jsem byla hubenější, teď se to na mě nabaluje tak nějak samo… bohužel. Ale i tak jsem se rozhodla se s tím netrápit, od příštího týdne každý den chci zařadit nějaký pohyb - chůzi, plavčo…a uvidím:) Pokusím se vynechat úplně sladké, které teda je teď můj nepřítel a mám na něj věčně chuť. Snad to vydržím a budu přibírat pozvolna. Však ty kilíčka půjdou po porodu rychle dolů, u malé jsem měla původní váhu zpátky za 3 měsíce, nestačila jsem se ani pořádně najíst:)

Přeji krásný zbytek těhulkovství:)

Diny a mrňousek (13tt)

claire
Stálice 63 příspěvků 02.11.03 11:10
Váha v těhotenství

Myslim, ze vaha byva dost individualni, neni asi zadny metr, podle ktere by se mela ridit kazda nastavajici maminka.

Ja jsem ted v 16 tt a mam o 2 kg mene, nez byla moje startovaci vaha.

Myslim, ze jsi s tim nemusis delat starosti ;-)

Anonymni  02.11.03 23:03
Váha v těhotenství

aHOJ pETRO,

prvni trimestr jsem blila jako … no cítila jsem se dost blbě.Za tu dobu jsem zhubla 2kg. Nyni jsem ve 20. týdnu a mám kilo navíc. Ještě se držím. Bojím se vánočních svátků, bude těžko odolávat dobrůdkám!!!U prvn­ího porodu jsem přibrala 12 kg při mé výšce 175cm je to v normě. Moje kámoška zvládla přibrat 30kg!!! Cpala se denně 4 zákusky, neodolala cukrárně. Ale vše se do půl roku vrátilo k normě. To bude OK!!

Ahoj Betty

Maxik
Povídálka 45 příspěvků 03.11.03 08:47
Váha v těhotenství

Ahojky, myslím, že se tím trápit vůbec nemusíš. Jak psaly holky, je to velice individuální a tabulky jsou jen tak pro odhad, rozhodně si s tím nedělej starosti. Jestli Tě to uklidní, tak já jsem ve 23.tt a přibyla jsem už (bohužel) asi 10-11 kg. Doktorka mě sice varuje,že se mám hlídat,ale mně nepřipadá,že bych jedla nějak víc nebo jinak než dřív. Myslím,že hlavní důvod u mě je ten,že se moc nepohybuji oproti dřívějšku. Měla bych jít na rizikové a v podstatě pořád sedět či ležet, tělocvik u mě prý nepřipadá v úvahu…Tak to je asi ten důvod.Dřív jsem cvičila aerobik a chodila do posilovny, teď nemůžu nic,takže kilíčka jdou statečně nahoru.Ale moc se tím netrápím - nejsem tabulkový příklad - no a co.Však ono to pak půjde dolů,ale rozdoně se teď nechci trápit hlady nebo držet diety! Takže hlavu vzhůru, kilíčka asi prostě to miminko potřebuje…:o) Měj se hezky a užívej si bříška! Maxik 23.tt

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.11.03 08:55
Váha v těhotenství

Já myslím, že je to v normě. V prvním těhotenství jsem přibrala 12,5 kg, protože pracuji doma a tak jsem měla čas si s bříškem pěkně přispat, případně pospat po obědě a tak se kila lepila. Teď při druhém jsem přibrala necelých devět, protože jsem celé těhotenství lítala kolem naší rok a půl leté třeštilky, která se prostě nezastaví. No, v každém případě šla kila jak poprvé tak podruhé rychle dolů, ony ty napůl neprospané noci a tanec kolem miminka udělají své. Jindra + Sofía 20m + Mateo 2m

kaska
Kecalka 112 příspěvků 03.11.03 10:30
Váha v těhotenství

Ahoj, ja som do 24 tyzdna tehotenstva priberala kazde 4 tyzdne 1 kg :-), potom som za 4 tyzdne pribrala 3,5 kg a stale sa citim dobre a aj podla lekara som uplne v poriadku a v norme. Myslim si ze nie je az take dolezite porovnavat svoju hmotnost s tabulkami, pretoze kazda zena je ina a inak pribera. Tvoje miminko si zoberie co potrebuje bez ohladu na to ci priberas viac, alebo menej v porovnani s tabulkami. Hlavne aby tvoja strava bola pestra a bohata na vitaminy ;-) . Maj sa dobre, ahoj.

Anonymni  03.11.03 14:32
Váha v těhotenství

Ahojky,

já jsem ve 30tt. Celé těhotenství jsem bez problémů(a doufám, že to tak bude až do konce) :-) Do konce pátého měsíce jsem jezdila na kole, teď chodím alespoň plavat. A to nejsem vyloženě sportovní blázen :-) Prostě, když mám chuť se"hýbat" - hýbu se , když ne, tak ne… Oproti době před otěhotněním jsem !značně! upravila svoji životosprávu a pravidelně jím - snídám, obědvám, večeřím (do toho nějaká ta svačinka)… Snažím se jíst tmavé pečivo, jogurty, ovoce a nepřejídat se. Jenže - někdy je chuť na nějakou tu dobrotu silnější a neodolám… Na začátku jsem si plánovala ;-) , že přiberu max.9kg. Teď jsem na + 10kg a mám před sebou ještě „pár“ týdnů. Tak uvidím, kam se vyšplhám? Je fakt, že teď už mi porce jídla „hlídá“ to malé uvnitř bříška - když toho sním víc, tak to pak tlačí…;-) Myslím, že mi přibudou ještě tak 3-4kg. A jak to vnímám? Po pravdě? Někdy mám pocit, že je to všechno OK a že jednou jsem těhotná a můj váhový přírustek není zase tak moc velký! A někdy mám pocit, že je to moc a říkám si, co když to už nepůjde dolů?Ale to jsou asi normální stavy! Každá jsme jiná a tabulky/netabulky - nejdůležitější je, že když budu v poho já,bude v pohodě i to malé překvapení :-P Ne?Pá. Evelínka

zazinka3333
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 04.08.11 08:21

Ahoj…zkouším obnovit diskuzi :-D
Holky, začínám 23.týden a mám +1kg.
Jste na tom některá podobně?Přijde mi to celkem málo :roll:

petulita
Povídálka 20 příspěvků 04.08.11 09:49

Zdravim:-)ja uz mam teda 7tydnu po porodu,rodit jsem sla s vahou +5kg,dcerka vazila presne 3000g,takze pokud se citis dobre,miminko prospiva tak bud v klidu:-)

Ikiky
Kecalka 220 příspěvků 04.08.11 10:26

Ahojky. Přidám se. Jsem ve 32tt a mám navrch 14kg.

mickis
Závislačka 3662 příspěvků 04.08.11 10:29

Zazinko,myslím že se trápíš úplně zbytečně,já jsem v 32tt a mám nahoře 5,5kg,takže buď úplně v klidu :kytka: .je to individuální.

Magda 75
Závislačka 3707 příspěvků 04.08.11 14:45
zazinka3333 píše:
Ahoj…zkouším obnovit diskuzi :-D
Holky, začínám 23.týden a mám +1kg.
Jste na tom některá podobně?Přijde mi to celkem málo :roll:

Ahoj, dneska začínám 24.týden a mám nahoře taky 1 kg.
Myslím že je to individuální.
Kamarádka přibrala u obou dětí za celé těhu 5,5kg a v Praze v porodnici jí říkali, že je to v pohodě.
Taky záleží na BMI indexu, holky co mají nějaké to kilo navíc mají přibrat 5-8kg, ty co zase mají podváhu, tak by měli nabrat na správnou váhu + ještě až 15kg tak nějak jsem to četla, ale nemám ráda tabulky, takže pokud mimi prospívá, a maminka je taky OK , tak nač se trápit přibíráním, nebo nepřibíráním :-)
Přeji všem klidné a pohodové těhulkování

mag
Extra třída :D 10893 příspěvků 04.08.11 14:49

Je to individuální a i tělo ví co dělá, já byla zoufalá, přibrala jsem 24 kg (výchozí váha byla 68 kg), když jsem v 5 měsících malé přstávala kojit, měla jsem dole 30, ale vypadala jsem fakt děsně, žádný zadek, žádná prsa, no prostě vycucaná na kost 8-o Za ten rok se mi to teda vrátilo a ustálilo na původní váze, ale přibrat já 5 kilo, tak jsem zemřela na kojení :mrgreen:

Raďulle  05.08.11 13:56

já jsem v 21 tt a mám nahoře 2,5 kg ale znám holčinu co v těhu přibrala 30 kg a jednu co přibrala jen 6 kg. Pokud mimi prospívá, tak bych to neřešila, spíš buď ráda :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama