Vánoční cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 09.12.05 18:29

Ahoj pekařinky, co se týká délky pečení perníčků – prostě se pečou dohněda, trouba musí být dobře vyhřátá/klidně 200/, ale po vložení perníčků ihned zeslabit na 150!!!
No a s tím potíráním před dopečením – když už jsou SKORO upečené, tzn. začínají hněnout a vonět, vytáhneme plech, potřeme tím rozšlehaným vejcem a šup zpět do trouby a dopečeme, někdy déle, když už jsou fakt hnědé, stačí je tam nechat třeba půl minutky a šup s nimi ven, žádný universální čas neexistuje, právě kvůli velikosti prníčků a navíc každá trouba peče jinak, je to třeba vyzkoušet.
Lepivé těsto – no stává se, můžou být moc velké vejce, stačí přidat trošku mouky, každé těsto, kde je med, se lepí a musí s na něj opatrně – ale jsem ráda, že vám perníčky chutnají a jen tak pro radost a abych se malinko pochlubila, posílám odkaz na fotky našich milovaných perníčků.http://e­mimino.cz/modu­les.php?name=cop­permine&file=dis­playimage&album=198&pos=­46

Sany
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 10.12.05 18:00

A co takhle sem pisnout recept na „Rumovy kulicky“-teda nevim jestli se to tak menuje, ale vim ze v tom je urco rum :P kokos a asi kakao. Dal nevim a ani jak se to dela krom toho ze se delaj kulicky :P Ale je to namka :! Tak jestli vite tak dekuji. Sany.

dypecek
Kecalka 246 příspěvků 10.12.05 19:10

včera jsem upekla ořechovo skořicová srdíčka a jsou naprosto bezva, ale nedrží mi tam ten posyp z oříšků :(. Moc nám chutnají, tak nevím jestli vydrží do Vánoc.

Katka

metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 10.12.05 22:14

Dypecek – mně tam taky ten posyp nějak nedrží, 8O , tak nevím, jestli jsme to neměly potřít třeba vajíčkem? To v receptu nemám, možná jsem to už vypustila, ale je to dobrůtka, co? Já je musela schovat na mražák, jinak by do Vánoc taky nepřežily. :D

Berun
Závislačka 4907 příspěvků 10.12.05 22:24

Na přání hodit sem Rumové kuličky házím recept od Tobii z Nových snažilek, příští víkend ho budu zkoušet, někdo je už zkusil-neprozřetelně mu je sežrali manžílci.

Rumové kuličky

150g rozinek
2 dl rumu
150g strouhaných lískových oříšků
150g moučkového cukru
150g strouhané čokolády nebo hořkého kakaa
50g rozemletých piškotů

Rozinky namočit do rumu, nechat stát alespoň do druhého dne.
V origoš receptu se mají potom rozsekat a smíchat se vším ostatním, včetně rumu, zpracovat v těsto, ze kterého se udělají kuličky, které se pak obalí ve strouhaných oříšcích nebo kokosu.
Já rozinky odlovím, nechám stranou, z ostatního udělám těsto a pak vždycky 1–2 namočené rozinky tím obalím, vytvořím kuličku a tu pak obaluju v hořkém kakau nebo kokosu

Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 11.12.05 09:52

Holky, tak ty Rumové kuličky od Tobii mohu doporucit, jsou baječné… To u nás se snědly okamžitě, takže jsem dělala druhou várku. Jsou vážně moc dobré…

Mám jeden dotaz na Snehu..
Dělal jsem tvoje Perníčky se třema mandličkama :))), na chuť jsou opravdu výborné, jen se mi nějak ztrdly… Tak nevím, co jsem udělala špatně??? Je fakt, že těsto se mi šíleně drobilo, asi šestkrát jsem četla recept, jestli jsem nezapomněla dát třeba tuk, ale ten v tom není… Tak nevím. Jsou tedy křupavé, ale kdo si křupne, tak si pošmákne. Ta chuť je vážně velmi výrazná, moc dobrě:)))) Nemáš tedy nějaký fígl, jak by mohly měknout???
 Děkuju

N

Anonymni  11.12.05 10:22

Tak abych jen nelovila inspiraci a taky nečím přispěla tak píšu receptík na PERNÍK PLNĚNY POVIDLY A OŘECHY
30dkg hladké mouky, 25dkg cukru moučky, 2pol.lžíce medu, 2lžíce mléka, 1lžíce rumu,1celé vejce, 1/2bal.prášku do perníku. Zpracovat těsto nechat 24h uležet v ledinci. Rozdělit na 4 díly,rozválet obdelník, uprostřed potřít povidly,na to poklast půlky vlašských ořechů. Zabalit, konce dovnitř (jako štrůdl), potřít žloutkem,2 dát na vymazaný plech (příp pečící papír) dát je hodně od sebe- rozjíždí se, z tohoto důvodu dělám i úzké nudle,péct ve středně vyhřáté troubě. Před podáváním nakrájet na 1,5cm siroké řezy. Iva

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 11.12.05 12:32

Caute necitala som celu diskusiu, snad sa nebudem opakovat ked sme hodim tieto adresy. Nasla som tam vela inspiracie :D
http://www.adrikad.com/…i_pecivo.htm
www.vianoce.sk
 www.recepty.sk

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 12.12.05 11:03

Ahoj,Jen bych vám ještě jednou chtěla poděkovat za recepty- Metelko, perníky i skořicové hvězdičky (nedělala jsem srdíčka:-) se moc povedly, stejně tak to kávové cukroví, už nevím od koho byl recept-to je fakt mňamka, dala jsem i na slepení kávový krém(jo byla to vlastně Smailinka:-))) a polila ledovými kaštany a musím to rychle zamrazit, nebo to vše sním sama:-)))už mám v lednici zadělanou hmotu i na tatrankové kuličky a lanýže, taky to vypadá dobře. tak pečení zdar a krásné vánoce přejí Krista a Vítek 6,5 měsíce:-)

lenkap
Kecalka 497 příspěvků 12.12.05 12:06

METELKO – děkuji moc za recept na perníčky.Dělala jsem je poprvé v životě a moc se povedly.Mňam,mňam,m­ňam…

Snehu
Kecalka 145 příspěvků 12.12.05 12:35

Nicol, podle predchozich let staci chvili vydrzet – dat do krabice, nejlip na balkon nebo nekam do chladna, aspon tak na tyden a ony zmeknou. Dnes jsem se konecne dostala k peceni a zadelavala jsem na ne testo, je pravda, ze je takove drobive, musi se to poradne prohnacat :-), tak jsem zvedava, jestli mi do Vanoc stihnou zmeknout. Dej vedet, jestli to vyslo :-)
 Snehu

Snehu
Kecalka 145 příspěvků 24.01.06 15:54

Bastim ted zbytky Skoricovych krokantek (se 3 mandlickama), co se schovaly na balkone, tak jsem si vzpomnela na Nicol001 – zvladly Ti zmeknout? Ty nase jsou krasne mekoucke, asi je potreba s nima zacit driv, myslim, ze zacatek prosince je tak akorat..:-)

LadyTommy
Extra třída :D 13730 příspěvků 12.10.11 22:38

Ahoj holky,

oživuju starou diskuzi blížícího se tématu.

Jaké cukroví pečete? Hoďte recept nějakého chutného cukroví pro inspiraci :)

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46170 příspěvků 12.10.11 22:41

taky bych ocenila nějaké recepty.Pokud existují i nějaké dietní tak sem s nima :palec:

5misa6  13.10.11 07:57

Tak u nás klasicky linecké,vanilkové a pařížské rohlíčky.Taky dělám ořechové trubičky s karamelovým krémem,pár marokánek,sněhové sušené rohlíčky:-) a víc se mi dělat nechce.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist