Vánoční dekorace-vlastní výroba

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paradise
Závislačka 3120 příspěvků 11.11.08 21:16
Vánoční dekorace-vlastní výroba

Ahojte,nemáte někdo nějaký typ na výrobu Vánočních dekorací do bytu?Napadají mě,věnec,papírové řetězi prostřihávané,ale nic moc víc.
Co děláte vy?Děkuju za rady :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Verrunka
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 11.11.08 23:15

Ahooojkya Paradise, tak já toho tedy moc nevyrábím… spíš si tu dekoraci koupím hotovou :? Jsem lenoch

Lesina
Echt Kelišová 9856 příspěvků 12.11.08 00:31

Já letos vyrábím hodně – holkám adventní kapsáře-kalendáře – jenže jsem si vymyslela patchworkové, což je zběsilost… Dneska jsem koupila novou adventní vázu-věnec, budeme stavět betlém a chceme s holkama nadělat perníky. Mám už doma windowcolory a budeme kreslit do okem – tedy já nakreslím kontury a holky vybarví (Umí to skvěle, jen se nesmím dívat, protože šílím :D) a plánujeme něco do oken… Truhlíky na parapety…

Letos odmítám blbnout s pracemi a s úklidem, nechám jiné ať si kazí pohodu a předvánoční klídek :)

A budeme péct cukroví – smiřuji se s tím, že nebude hezké, protože ho budou dělat holky :D

L.

KalinkaIvča
Závislačka 4308 příspěvků 12.11.08 01:16

AHoj holky,

my letos byli sbírat šišky, už se pěkně rozvinuly a uschly, zlatý lak už mám taky doma, tak je pak chci použít na věnec, možná spíš adventní svícen, pak s větvičkama do vázy – nejen s jehličnatýma – taky s barborkou, s větvema listnáčů – na ně se dá lecos zavěsit nebo je obalit v polystyrenu … většinou mě to pak napadá až to dělám.
Taky dost dělám sušené plátky citrusů – zase do vazeb nebo společně se jmelím zavěsit na strop či na dveře – a koření zapíchané do jablíček, krásně vánočně to pak voní.
Taky máme nazdobený truhlíky na balkoně a výzdobu oken, vločky, řetězy, slupovací obrázky – ale to musím mít předlohu :lol:
Na perníčky je u nás expert mamina, tak do toho moc nefušuju, ale cukroví pečem, dost druhů, předháníme se s mamkou kdo bude mít hezčí :lol:, vždycky zkoušíme něco novýho.
Příští rok chci dělat i adventní kalendář, letos to ještě pro malýho nemá cenu, ale moc se těším, budou to první Vánoce, který bude víc vnímat.
No jak to píšu, už aby byly Vánoce! Nebudou sice asi moc bohaté, ale o to víc si je uděláme společně krásné …teda aspoň doufám :twisted:

Tak tvoření zdar! :wink: I.

sandrik
Neúnavná pisatelka 17865 příspěvků 12.11.08 09:32

Koupím chvojí, svážu, přidělám nějaké slaměné ozdoby a červené mašličky, jmelí, nebo co je zrovna po ruce a zavěsím v předsíni nebo na dveře.
Když jsem byla malá, dělali jsme svícínky a betlém z moduritu, pečený je do růžova, vařený jsme ještě barvili. Prodává se pořád a teď jsou k dostání i novější typy modelovací hmoty.

Kdysi jsem viděla řetězi na stromeček z navlečených kolínek – dobrá závava prop děti ;-)

Letos jsem se pustila do korálkování, takže dělám ozdoby z korálků. Dají se dát na to chvojí nebo na stromeček. Je to jednoduché, stačí tenký drátek, korálky nebo trubičky, štípací kleště (nebo staré nůžky) a půl hodiny práce na jednu jednodužší, na složité trochu víc, takže u televize paráda odreagování :-)

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18607 příspěvků 12.11.08 12:07

tak já moc manuálně zručná nejsem, ale už kolikáté vánoce, zimu, u nás nesmějí v oknech chybět velké papírové vločky. Jejich výroba je maximálně jednoduchá, jistě si všichni vzpomenete z MŠ a parády nadělají moc. Taky na dveře tradičně věšíme ozdobenu větvičku se sněhulákem. Jen svícny a svíčky leros vynechám :(

http://www.emimino.cz/…s/story/6013

Hanka1
Kelišová 6620 příspěvků 12.11.08 14:07

ja vsechny manualne zrucne maminky obdivuju, ja jsem na to leva, takze veskere dekorace koupim. I jsem zavrhla ozdobeni truhliku a radsi jsem je otocila :roll:
Ale u nas ve vsi maji ted na hlavni ulici v opravenem domku v patre tri svitici dyne – s dcerou obdivujeme, my letos ani nedlabali kvuli nemoci – doma jsem to delat nechtela se priznam…

Prasadko
Závislačka 2583 příspěvků 12.11.08 14:16

Sandriku , ty korálkové ozdoby jsou nádherné!
Já dělám klasický řetěz, akorát místo stříhání papíru na proužky používám papírovou stužku na dárky. Ze širší stužky pletu hvězdičky. 

Halka
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 12.11.08 14:22

Jé, ta je hezká. Jak se to prosím plete?
Halka

Prasadko
Závislačka 2583 příspěvků 12.11.08 14:42

Plete se ze 4 stejně dlouhých proužků, ale nějak to neumím popsat, je to samé překládání a prostrkování :oops:

KalinkaIvča
Závislačka 4308 příspěvků 12.11.08 19:24

Sandriku , ty ozdoby jsou super, prosím, napiš jak je děláš, ukončuješ a tak … budeš hodná. Díky I.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18607 příspěvků 12.11.08 20:16

jo tak tu hvězdičku jsme pletly ve skautu jako malé cácorky, do dětské nemocnice, na vánoční stromeček. Nevím jestli bych si na postup ještě vzpoměla, ale nebylo to rozhodně nic jednoduchýho.

Lesina
Echt Kelišová 9856 příspěvků 13.11.08 18:29

Věnce na dveře vlastní výroby:

Materál:
telefonní seznam, mořidlo a lak na věneček, listí a drátek na růžičky, ozdůbky ze starých kytic na dekoraci, větvičky cesmíny z loňské dekorace, tavná pistole na slepení a nápady od tety Sati ;)

Bohužel mi ani jeden nezůstal, byly pro maminku a tetičku :)

L.

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 13.11.08 19:10

Děláme zvonečky a andělíčky. Donutili mě doma, protože se mi nechtělo kupovat je za drahý peníz na vánočních trzích a neprozřetelně jsem řekla, že bych je zvládla taky. :wink:  

sandrik
Neúnavná pisatelka 17865 příspěvků 13.11.08 21:17
KalinkaIvča píše:
Sandriku , ty ozdoby jsou super, prosím, napiš jak je děláš, ukončuješ a tak … budeš hodná. Díky I.

bílomodrá – odstřihni si drát (0,3) dlouhý cca 1m, dle návodu (odstupňovala jsem to barevně) začíná se od středu (červený křížek), kousek drátku nechám čouhat a jedu v podstatě takovýmy smyčkami, až je kolečko uzavřené. Pak se pokračuje podle modré barvy a pak podle zelené. Když to dojedeš až dokonce obtočíš zbylý drátek několikrát kolem stávajícího drátku, protáhneš korálkem a ucvakneš 

Zelená -hvězdička

nebo se dá udělat druhý krok jinak (a pak už není 3) 

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď

Obarvěte si letošní podzim příjemnou knihou. Přinášíme pět tipů toho nejlepší čtení do vaší čtečky, ale i do sluchátek. Vyberte si to pravé zpestření podle nálady. číst dále >

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

TOPlist